Budowa i modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie Manasterzec na dz. o nr. ewid. 41
Gmina Lesko
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00363446
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00363446/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-27 13:26
- Lokalizacja
- Lesko, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4bc5d2a9-9e5e-4999-970a-38598da73cd9
- Identyfikator
- 6881245092
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00363446 z dnia 2026-07-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa i modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie Manasterzec na dz. o nr. ewid. 41
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lesko
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370440034
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Parkowa 1
1.5.2.) Miejscowość: Lesko
1.5.3.) Kod pocztowy: 38-600
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@lesko.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lesko.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4bc5d2a9-9e5e-4999-970a-38598da73cd91.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa i modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie Manasterzec na dz. o nr. ewid. 412.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4bc5d2a9-9e5e-4999-970a-38598da73cd9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00363446
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00040535/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Budowa i modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie Manasterzec na dz. o nr. ewid. 41
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00286685
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.9.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane na zadaniu inwestycyjnym pn. „Budowa i modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie Manasterzec na dz. o nr. ewid. 41”.
2. Inwestycja polegająca na przebudowie drogi gminnej realizowana będzie w formule „wybuduj”, obejmującej wykonanie robót budowlanych.
Modernizacja (przebudowa) drogi dojazdowej do gruntów rolnych dz. o nr ewid. 41 w km 1+157 ÷ 1+757 w miejscowości Manasterzec. Droga jest w bardzo złym stanie technicznym z licznymi głębokimi ubytkami i koleinami, przez co po opadach staje się błotnista i trudno przejezdna. Rowy są zamulone, co pogłębia problem z odprowadzaniem wody opadowej.
Zakres robót niezbędnych do wykonania:
− długość 600 mb i szerokość 3,50 mb planowanej nawierzchni
− rodzaj podbudowy warstwa gruntu ulepszonego STABILIZACJA 2,5 MP
o grubości po zagęszczeniu 20 cm, kruszywo łamane – warstwa górna o grubości po zagęszczeniu 15 cm (odcinek o długości 257 mb (km 1+187 - 1+444)
− rodzaj nawierzchni nawierzchnia z tłucznia kamiennego o grubości 10 cm;
− ilość warstw nawierzchni 1
− roboty dodatkowe (pobocza, rowy, przepusty, zjazdy)
• oczyszczenie rowów z namułu o grubości 30 cm z wyprofilowaniem skarp rowu na odcinku 600 mb,
• wykonanie 11 zjazdów z rury fi 600 o długości 6 mb,
• roboty pomiarowe.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w opisie technicznym (załącznik nr 6 do SWZ) oraz przedmiarze (załącznik nr 7 do SWZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 211942,36 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 243612,98 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 211942,36 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Ziemne Sprzętem Mechanicznym Zbigniew Prasoł, Małgorzata Prasoł- Pawlak Spółka jawna
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 525511599
7.3.3) Ulica: Wiejska 16
7.3.4) Miejscowość: Ustrzyki Dolne
7.3.5) Kod pocztowy: 38-700
7.3.6.) Województwo: podkarpackie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 211942,36 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |