Zakup sprzętu i oprogramowania w ramach projektu: „Cyberbezpieczny Samorząd” Tytuł Projektu „Cyberbezpieczna Gmina Białogard”
GMINA BIAŁOGARD
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00363473
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00363473/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-27 13:31
- Lokalizacja
- Białogard, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-fb915551-2e75-4456-ac6c-04f9c998befc
- Identyfikator
- 6721951177
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00363473 z dnia 2026-07-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup sprzętu i oprogramowania w ramach projektu: „Cyberbezpieczny Samorząd” Tytuł Projektu „Cyberbezpieczna Gmina Białogard”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BIAŁOGARD
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330920469
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Wileńska 8
1.5.2.) Miejscowość: Białogard
1.5.3.) Kod pocztowy: 78-200
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.5.7.) Numer telefonu: 947477700
1.5.8.) Numer faksu: sekretariat@gmina-bialogard.pl
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gmina-bialogard.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: gmina-bialogard.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13156941.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup sprzętu i oprogramowania w ramach projektu: „Cyberbezpieczny Samorząd” Tytuł Projektu „Cyberbezpieczna Gmina Białogard”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fb915551-2e75-4456-ac6c-04f9c998befc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00363473
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00036299/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Zakup sprzętu i oprogramowania w ramach projektu: „Cyberbezpieczny Samorząd” Tytuł Projektu „Cyberbezpieczna Gmina Białogard”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Projekt współfinansowany ze środków Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa konkurs grantowy w ramach projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd”.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00256556
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.07.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 600666,00 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 488346,34 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Agregat o mocy znamionowej (PRP) min. 48 kVA / 38,4 kW oraz mocy awaryjnej (ESP) min. 52 kVA / 41,6 kW.2. Obudowa wyciszona, odporna na warunki atmosferyczne, zamykana na klucz
3. Agregat w obudowie o wymiarach zewnętrznych nieprzekraczających: długość 2350 mm, szerokość 1100 mm oraz wysokość 1550 mm. Zamawiający dopuści agregaty o wymiarach większych maksymalnie o 15% względem wskazanych wartości.
4. Masa własna agregatu gotowego do pracy nie może przekraczać 1500 kg.
5. Emisja hałasu nie większa niż 78 dB(A) mierzona z odległości 7m.
6. Silnik przemysłowy, wysokoprężny (Diesel), chłodzony cieczą, 1500 obr./min,
7. Silnik wyposażony w elektryczny rozruch.
8. Prądnica synchroniczna, bezszczotkowa
9. Elektroniczny regulator napięcia AVR
10. Zbiornik paliwa umiejscowiony w ramie, pojemność min. 115 litrów, zapewniający min. 10h pracy przy 100% obciążenia.
11. Wyłącznik główny z zabezpieczeniem przeciwzwarciowym i przeciążeniowym
12. Amortyzatory antywibracyjne.
13. Agregat musi posiadać układ ładowania akumulatora
4.5.3.) Główny kod CPV: 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze
4.5.5.) Wartość części: 234666,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Serwer - 1. Obudowa RACK o wysokości maks. 1U, wraz z kompletem wysuwanych szyn umożliwiających montaż w szafie RACK i wysuwanie serwera do celów serwisowych oraz z organizatorem do kabli.2. Obudowa z możliwością wyposażenia w kartę umożliwiającą dostęp bezpośredni poprzez urządzenia mobilne - serwer musi posiadać możliwość konfiguracji oraz monitoringu najważniejszych komponentów serwera przy użyciu dedykowanej aplikacji mobilnej (Android/ Apple iOS) przy użyciu jednego z protokołów: BLE/WIFI lub laptopa podłączonego przewodowo (przez dedykowany port serwisowy USB na froncie obudowy).
Switch - 4 sztuki 1. Urządzenie musi być wyposażone w min. 24 gigabitowe porty RJ45 oraz min. 2 porty SFP+; Nie są dopuszczane porty SFP współdzielone z portami RJ45.
2. Urządzenie musi być wyposażone w port konsolowy.
3. Dopuszczane są jedynie urządzenia w architekturze nieblokującej pracujące w trybie store-and-forward.
4. Rozmiar tablicy adresów MAC urządzenia: min. 16K.
5. Min. szybkość przekierowań pakietów: 41,6 Mpps.
6. Pobór mocy urządzenia nie może przekraczać 25 W.
7. Przełącznik musi być w formacie 1U umożliwiającym jego montaż w standardowej szafie 19” oraz posiadać w zestawie odpowiednie uchwyty montażowe.
8. Głębokość urządzenia nie może przekraczać 200 mm.
9. Nie dopuszcza się aktywnego chłodzenia (wentylatorów); przełącznik musi być chłodzony pasywnie.
Szczegółowy opis przedmiotu Zamówienia został opisany w załączniku nr 5 do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 48822000-6 - Serwery komputerowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
32420000-3 - Urządzenia sieciowe
48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania
4.5.5.) Wartość części: 3666000,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 93111,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 233700,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 93111,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Bisol Sp z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8133714300
7.3.3) Ulica: Sielec 1A
7.3.4) Miejscowość: Sędziszów Małopolski
7.3.5) Kod pocztowy: 39-120
7.3.6.) Województwo: podkarpackie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-07
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 93111,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Przed otwarciem ofert Zamawiający poinformował, że na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę 600 666,00 zł brutto w tym na część II 366 000,00 zł. W przedmiotowym postępowaniu w części II została złożona jedna oferta na kwotę 607 944,52 zł. Kwota oferty przekracza kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizacje zamówienia.
Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie części II zamówienia do ceny oferty z najniższą ceną, wobec czego zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania w zakresie części II na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
W związku z powyższym Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu postępowania w części II.
| 2026-07-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |