Wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy 1 szt. zastawki piętrzącej wodę na cieku naturalnym, na terenie leśnictwa Rochy - Nadleśnictwo Krotoszyn"

Skarb Państwa – Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Krotoszyn

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00363490
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00363490/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-27 13:35
Lokalizacja
Krotoszyn, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6283ebc6-8dc9-45da-be9b-21f14e7b0ef7
Identyfikator
6210007939
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejPrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00363490 z dnia 2026-07-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy 1 szt. zastawki piętrzącej wodę na cieku naturalnym, na terenie leśnictwa Rochy - Nadleśnictwo Krotoszyn"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Skarb Państwa – Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Krotoszyn

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250027755

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Wiewiórowskiego 70

1.5.2.) Miejscowość: Krotoszyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-700

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.7.) Numer telefonu: 627253268

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: krotoszyn@poznan.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.krotoszyn.poznan.lasy.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-propublico.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


leśnictwo

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy 1 szt. zastawki piętrzącej wodę na cieku naturalnym, na terenie leśnictwa Rochy - Nadleśnictwo Krotoszyn"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6283ebc6-8dc9-45da-be9b-21f14e7b0ef7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00363490

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00341609

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: S.270.3.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 10000 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej, wielobranżowej dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz kosztorysów inwestorskich dla zadania pn.: "Budowa zastawki piętrzącej wodę na cieku naturalnym o nazwie "Dopływ spod Cieszkowa"".
Zadanie realizowane jest w ramach projektu: "Lasy dla mokradeł - ochrona siedlisk hydrogenicznych na obszarach cennych przyrodniczo (GMOK)".
Celem zadania jest przygotowanie dokumentacji umożliwiającej wykonanie robót budowlanych polegających na budowie urządzenia wodnego służącego do piętrzenia i retencjonowania wody na naturalnym cieku wodnym, w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami prawa, warunkami terenowymi, wymaganiami ochrony środowiska oraz celami projektu.

W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest w szczególności do:

1. opracowania kompletnej dokumentacji projektowej niezbędnej do realizacji zadania;
2. opracowania specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych;
4. opracowania kosztorysu inwestorskiego;
5. opracowania przedmiaru robót;
6. wykonania lub pozyskania mapy do celów projektowych obejmującej teren niezbędny do zaprojektowania i realizacji zadania, w tym całe działki, jeżeli jest to wymagane dla prawidłowego opracowania dokumentacji lub uzyskania decyzji, uzgodnień i zgód;
7. dokonania wizji lokalnej w terenie przed wykonaniem dokumentacji;
8. uzyskania wszystkich wymaganych opinii, uzgodnień, zgód, warunków technicznych, pozwoleń i decyzji administracyjnych koniecznych do realizacji zadania;
9. ustalenia właściwego trybu formalnoprawnego realizacji inwestycji, w szczególności czy dla zadania wymagane jest pozwolenie na budowę, zgłoszenie robót budowlanych, pozwolenie wodnoprawne, zgłoszenie wodnoprawne albo inne decyzje lub zgody;
10. przygotowania kompletnego wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę albo kompletnego zgłoszenia robót budowlanych - w zależności od ustalonego trybu;
11. uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę dla całego zadania albo skutecznego zgłoszenia robót budowlanych niewymagającego sprzeciwu właściwego organu;
12. przygotowania, jeżeli będzie wymagane, operatu wodnoprawnego oraz uzyskania pozwolenia wodnoprawnego albo dokonania zgłoszenia wodnoprawnego;
13. uzyskania, jeżeli będzie wymagane, decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, decyzji lokalizacyjnej, decyzji celu publicznego, zgód właścicielskich, uzgodnień z zarządcami cieków, rowów, dróg, sieci lub innymi właściwymi podmiotami;
14. przygotowania dokumentacji w sposób umożliwiający opisanie i przeprowadzenie przyszłego postępowania na wykonanie robót budowlanych zgodnie z ustawą prawo zamówień publicznych.

Dokumentacja projektowa powinna obejmować w szczególności:
1. projekt zagospodarowania terenu lub działki;
2. projekt architektoniczno-budowlany - jeżeli będzie wymagany;
3. projekt techniczny - jeżeli będzie wymagany;
4. projekt wykonawczy w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania robót;
5. rozwiązania techniczne dotyczące projektowanej zastawki piętrzącej;
6. rozwiązania dotyczące sposobu piętrzenia, regulacji i utrzymania poziomu wody;
7. określenie parametrów technicznych urządzenia,

Dokumentacja musi być wykonana w sposób kompletny, spójny i umożliwiający realizację robót budowlanych bez konieczności zamawiania dodatkowych opracowań projektowych, chyba że konieczność taka wynikać będzie z okoliczności niemożliwych do przewidzenia na etapie wykonywania dokumentacji.

Wszystkie koszty związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia, w tym koszty map, wypisów, wyrysów, uzgodnień, opłat administracyjnych, dojazdów, wizji lokalnych oraz innych czynności niezbędnych do należytego wykonania zamówienia, powinny zostać uwzględnione w cenie oferty, chyba że Zamawiający wyraźnie postanowi inaczej.
Wykonawca zobowiązany jest opracować dokumentację projektową oraz wszystkie pozostałe opracowania objęte przedmiotem zamówienia w sposób zgodny z wymaganiami wynikającymi z realizacji zadania w ramach projektu "Lasy dla mokradeł - ochrona siedlisk hydrogenicznych na obszarach cennych przyrodniczo (GMOK)", współfinansowanego ze środków Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, w szczególności zgodnie z: regulaminem tego konkursu, wnioskiem oraz zasadami kwalifikowalności kosztów.
Dokumentacja projektowa musi zostać sporządzona w sposób zapewniający możliwość wykazania kwalifikowalności wydatków ponoszonych na realizację zadania oraz możliwość obrony przyjętych rozwiązań na etapie kontroli projektu przez właściwe instytucje.
Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić w dokumentacji wymagania wynikające z zasady DNSH, rozumianej jako obowiązek realizacji przedsięwzięcia w sposób niepowodujący poważnych szkód dla celów środowiskowych.

Program Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, Działanie FENX.01.05 Ochrona przyrody i rozwój zielonej infrastruktury, typ projektu FENX.01.05.5a: Zielona i niebieska infrastruktura wraz ze stosownym zapleczem. Przywracanie funkcji i poprawa stanu siedlisk hydrogenicznych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena wszystkich ofert złożonych w postępowaniu przekracza kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienie w sposób bardzo istotny. Zamawiający nie podwyższa tej kwoty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 0,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2026-07-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi