BUDOWA PLACU ZABAW PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 9 W EŁKU

Gmina Miasto Ełk

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00363500
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00363500/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-27 13:36
Lokalizacja
Ełk, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-aea66fd6-0249-4d0a-91d1-6ed10683704c
Identyfikator
8481825438
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kształtowania placów zabawWyposażenie parków i placów zabawRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty w zakresie różnych nawierzchni

Wykonawcy

1 przyznane

NOVUM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄSzczytno, PL · lot 0
389 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00363500 z dnia 2026-07-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
BUDOWA PLACU ZABAW PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 9 W EŁKU

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Ełk

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790671076

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Marsz. Józefa Piłsudskiego 4

1.5.2.) Miejscowość: Ełk

1.5.3.) Kod pocztowy: 19-300

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL623 - Ełcki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@um.elk.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.elk.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-aea66fd6-0249-4d0a-91d1-6ed10683704c

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

BUDOWA PLACU ZABAW PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 9 W EŁKU

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-aea66fd6-0249-4d0a-91d1-6ed10683704c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00363500

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00028295/14/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.33 BUDOWA PLACU ZABAW PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 9 W EŁKU

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00245560

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: O-ZP.271.12.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 268459,20 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest budowa przyszkolnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku przy ul. Piwnika Ponurego 1 w Ełku. Prace budowlane będą prowadzone na czynnym obiekcie szkolnym. Teren inwestycji nie jest objęty ochroną konserwatorską.
1.1. Zakres zamówienia obejmuje:
a) Zabezpieczenie placu budowy,
b) Wykonanie robót ziemnych i rozbiórkowych wraz z odwiezieniem,
c) Dostawa z montażem:
• urządzenia zabawowego zawierającego między innymi: 2 wież zadaszonych; 3 wieże nie zadaszone; ślizg stalowy – 2szt; drabinka stalowa wejściowa; ścianka wspinaczkowa z kamieniami; rura strażacka; przejście mostek; przejście tunel; przejście linowe z płytami; koło fortuny; koło labirynt; manipulacja; tablica do rysowania.
• zestawu sprawnościowego: 4 wieże nie zadaszone; przejście linowe; przejście punktowe, przejście po desce,
• zestawu wielofunkcyjnego: sześciokąt do wspinaczki; drabina linowa; drążki i płyty do wspinaczki, przeplotnia na zwieńczeniu;
• huśtawki podwójnej i bocianiego gniazda: siedzisko typu deska – 2szt, siedzisko typu bocianie gniazdo – 1szt.
• tablicy z regulaminem placu zabaw – 1szt,
• ławek parkowych – 3szt,
• koszy na śmieci – 3szt,
d) Wykonanie podbudowy kruszywowej pod nawierzchnię bezpieczną,
e) Wykonanie bezpiecznej nawierzchni poliuretanowej dwuwarstwowej o grubości min. 60mm (wysokość upadku HIC minimum 1,7m) warstwa górna z EPDM o grubości 10mm, warstwa dolna z SBR o grubości 50mm w otoczeniu obrzeży betonowych o powierzchni 252,0m2,
f) Wykonanie ogrodzenia panelowego o wysokości 150cm z podmurówka betonową o długości 85,5mb w tym 2 furtki o szerokości 1,2mb,
g) Wykonanie dojść pieszych o nawierzchni z kostki betonowej na podbudowie kruszywowej w otoczeniu obrzeży betonowych o powierzchni 40,5m2,
h) Wykonanie oświetlenia terenu: lampa parkowa z oprawą typu LED – 2szt,
i) Wykonanie monitoringu wizyjnego – kamera na słupie – 1szt,
j) Zagospodarowanie zielenią, w tym: założenie trawników i rabat ściółkowanych korą, wykonanie nasadzeń
k) Odtworzenie do stanu pierwotnego zniszczonych lub zdewastowanych nawierzchni utwardzonych oraz terenów zielonych po prowadzonych pracach budowlanych,
l) Uprzątnięcie terenu po wykonaniu prac budowlanych,
m) Wykonanie certyfikacji placu zabaw przez jednostki zewnętrzne na zgodność z normą PN-EN 1177+A1:2024-05 oraz PN-EN 1176-1+A1:2024-03,
n) Wykonanie dokumentacji powykonawczej w 2 egzemplarzach, w tym między innymi:
• dokumentacja geodezyjna powykonawcza,
• oświadczenia kierownika budowy,
• protokoły z badań i pomiarów przeprowadzonych w trakcie prowadzonych prac,
• atesty i certyfikaty wbudowanych materiałów,
• protokół z certyfikacji placu zabaw (urządzenia i nawierzchnia)
• inne dokumenty niezbędne do uzyskania pozwolenia na użytkowanie.
1.2. W ramach zaoferowanej ceny wykonawca zobowiązany będzie:
a) zaopatrzyć się w media bytowe (tj. energia elektryczna, woda) na czas realizacji robót budowlanych,
b) pozyskać aktualną mapę geodezyjną przedstawiającą rzeczywisty stan uzbrojenia terenu ze względu na możliwe wbudowane urządzenia podziemne nieuwidocznione na załączonych mapach,
c) zachować oraz chronić przed uszkodzeniem znajdujące się w bezpośredniej bliskości punkty geodezyjne, w przypadku uszkodzenia lub kolizji odtworzyć zgodnie z właściwymi przepisami,
d) uczestniczyć w przeglądach gwarancyjnych obiektu zwoływanych na wezwanie zamawiającego w okresie udzielonej gwarancji - należy przyjąć 2 przeglądy rocznie.
1.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi projekt budowlany „Zagospodarowanie placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 9 w Ełku”.
Wykonawca powinien przeanalizować załączone dokumenty i przygotować ofertę cenową w oparciu o własną analizę, gdyż – umowa jest ryczałtowa tj. jej cena nie podlega zmianie w trakcje realizacji. W cenie oferty należy uwzględnić wszelkie koszty związane z realizacją zadania oraz wykonania dokumentacji powykonawczej wynikającej z zamówienia. Wyklucza się możliwość roszczeń Wykonawcy z tytułu błędnie skalkulowanej ceny lub pominięcia robót niezbędnych do wykonania umowy.
Załączone przedmiary są jedynie pomocą do skalkulowania ceny, należy traktować je jako przykładowe i nie stanową podstawy do dalszych rozliczeń z Wykonawcą.

1.4. Ogólne wymagania wykonania i montażu urządzeń placu zabaw:
a) sprzęt powinien być nowy, wykonany z bezpiecznych i trwałych materiałów,
b) zabezpieczenie elementów metalowych winno gwarantować trwałość antykorozyjną,
c) rozmieszczenie urządzeń należy przewidzieć z zachowaniem stref bezpieczeństwa (określonymi w dokumentacji producenta) pomiędzy nimi, w taki sposób aby strefy bezpieczeństwa nie zachodziły na siebie,
d) wszystkie urządzenia przeznaczone do zamontowania muszą posiadać atesty i certyfikaty - wydane przez jednostki certyfikujące - potwierdzające zgodność produktu z Polskimi Normami,
e) przy każdym zainstalowanym urządzeniu powinny być umieszczone:
- czytelne informacyjne pokazujące możliwości i sposób korzystania z urządzenia (informacja słowna i obrazkowa), tak aby zagwarantować bezpieczne korzystanie z tych urządzeń,
- tabliczki znamionowe producenta.
Użyte materiały do wykonania przedmiotu zamówienia muszą spełniać wymogi art. 10 ustawy Prawo Budowlane z późn. zmianami oraz ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych z późn. zmianami.
1.5. Wymagania ogólne Zamawiającego w zakresie realizacji prac oraz użytych materiałów.
a) Wykonane roboty oraz użyte materiały do wykonania przedmiotu zamówienia muszą spełniać wymogi art. 10 ustawy Prawo Budowlane z późniejszymi zmianami oraz ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych z późniejszymi zmianami.
b) Dokumentacja projektowa, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót lub przedmiary robót mogą wskazywać dla niektórych materiałów lub urządzeń znaki towarowe lub pochodzenie. Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych w stosunku do wskazanych w dokumentacji projektowej, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót lub przedmiarach robót pod warunkiem, że zapewnią one uzyskanie parametrów co najmniej na takim samym poziomie jak założone w dokumentacji projektowej lub specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót oraz będą nie gorsze pod względem charakteru użytkowego, parametrów technicznych (wytrzymałość, trwałość) oraz parametrów bezpieczeństwa użytkowania.
c) Wszystkie materiały przed ich wbudowaniem należy przedstawić do akceptacji Zamawiającemu.
d) Wykonawca będzie zobowiązany do wykonania prac budowlanych pod nadzorem osób uprawnionych zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994r „Prawo Budowlane”.

2. Gwarancja - minimalny wymagany okres gwarancji 36 pełnych miesięcy od daty odbioru końcowego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

43325000-7 - Wyposażenie parków i placów zabaw

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 389000 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 389000 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 389000 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: NOVUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 280250174

7.3.3) Ulica: Gnieźnieńska 2A

7.3.4) Miejscowość: Szczytno

7.3.5) Kod pocztowy: 12-100

7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 389000 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 120 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane