Termomodernizacja budynku warsztatowego KWP w Łodzi na ul. Stokowskiej celem uzyskania efektu środowiskowego w formie zaprojektuj i wybuduj – zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Łodzi
Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00363564
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00363564/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-27 13:48
- Lokalizacja
- Łódź, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-fded663b-18ac-4ead-8b6b-a2fa0338cdfd
- Identyfikator
- 7260004458
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00363564 z dnia 2026-07-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynku warsztatowego KWP w Łodzi na ul. Stokowskiej celem uzyskania efektu środowiskowego w formie zaprojektuj i wybuduj – zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Łodzi
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 470754976
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Lutomierska 108/112
1.5.2.) Miejscowość: Łódź
1.5.3.) Kod pocztowy: 91-048
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampub@ld.policja.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://przetargi.lodzka.policja.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13204081.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Termomodernizacja budynku warsztatowego KWP w Łodzi na ul. Stokowskiej celem uzyskania efektu środowiskowego w formie zaprojektuj i wybuduj – zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Łodzi2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fded663b-18ac-4ead-8b6b-a2fa0338cdfd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00363564
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00132258/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Termomodernizacja budynku warsztatowego KWP w Łodzi przy ul. Stokowskiej 21/25 w formule "zaprojektuj i wybuduj"
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00295386
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP-2380/19/26/JW
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej oraz wykonanie termomodernizacji budynku warsztatowego KWP w Łodzi na ul. Stokowskiej celem uzyskania efektu środowiskowego, w formule zaprojektuj i wybuduj – zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Łodzi
2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
ETAP I – PRACE PROJEKTOWE (WSTĘPNE)
• opracowanie koncepcji;
• opracowanie wielobranżowych projektów budowlanych;
ETAP II – PRACE PROJEKTOWE
• uzyskanie zgody organu administracji budowlanej na wykonanie robót (pozwolenia na budowę lub zgłoszenie);
• opracowanie projektów wykonawczych dla wszystkich branż budowlanych zawierających szczegółowe rozwiązania techniczne i technologiczne wraz ze szczegółowym opisem zastosowanych materiałów budowlanych, w tym ich podstawowych parametrów;
• sporządzenie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB);
ETAP III – ROBOTY BUDOWLANE
• wykonanie robót budowlanych na podstawie opracowanych branżowych dokumentacji projektowych;
• pełnienie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót do czasu całkowitego przekazania przedmiotu zamówienia do użytkowania.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Programie funkcjonalno-użytkowym (PFU), stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ oraz pkt 5 SWZ.
4. Szczegółowe warunki wykonania i realizacji przedmiotu zamówienia zostały określone we wzorze Umowy - Załącznik nr 10 do SWZ.
5. Wynagrodzenie za wykonanie przedmiotu zamówienia ma charakter ryczałtowy.
6. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia, zostały określone w Programie funkcjonalno-użytkowym (PFU) stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ oraz w projekcie Umowy, stanowiącej Załącznik nr 10 do SWZ, a także w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ).
7. Rozwiązania materiałowe zostały opisane w Programie funkcjonalno – użytkowym (PFU), stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ. Zamawiający informuje, że wszędzie tam gdzie w treści PFU, stanowiącym opis przedmiotu zamówienia, zostały wskazane znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, Zamawiający dopuszcza metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. równoważne do przedstawionych w opisie przedmiotu zamówienia. W związku z powyższym dopuszcza się zaproponowanie w ofercie wszelkich równoważnych odpowiedników rynkowych o właściwościach nie gorszych niż wskazane przez Zamawiającego. Parametry wskazanego standardu określają minimalne warunki techniczne, ksploatacyjne, użytkowe, jakościowe i funkcjonalne, jakie mają spełniać. Wskazane znaki towarowe, patenty, marki lub nazwy producenta świadczące o pochodzeniu określają jedynie klasę produktu. W ofercie można przyjąć inne marki i producentów, jednak o parametrach technicznych, jakościowych i właściwościach użytkowych oraz funkcjonalnych odpowiadających metodom opisanym w Specyfikacji Warunków Zamówienia. Przed wbudowaniem materiałów i urządzeń Wykonawca zobowiązany będzie przedstawić Zamawiającemu do akceptacji karty katalogowe dla przedstawionych rozwiązań.
8. Wykonawca wykona przedmiot zamówienia z fabrycznie nowych materiałów i innych elementów wolnych od wad fizycznych i prawnych, które powinny odpowiadać wymogom określonym w ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2021 r., poz. 1213 z późn. zm.).
9.Na każde żądanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest okazać, w stosunku do wskazanych wyrobów budowlanych, dokument na podstawie którego wprowadzono wyrób do obrotu.
10.Do dokumentacji odbiorowych muszą być dołączone certyfikaty i/lub deklaracje zgodności dotyczące wszystkich zastosowanych przy robotach wyrobów budowlanych, zgodne
z wymogami ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2021 r., poz. 1213) oraz rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 17 listopada 2016 r.
w sprawie sposobu deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych oraz sposobu znakowania ich znakiem budowlanym (Dz. U. z 2023 r., poz. 873) oraz instrukcje obsługi urządzeń w języku polskim, a także karty gwarancyjne zamontowanych urządzeń.
11.Do dostarczonych elementów / materiałów w ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca winien załączyć stosowne świadectwa/certyfikaty wymagane obowiązującymi przepisami.
12.Zamawiający dopuszcza możliwość udzielenia Wykonawcy zaliczki na poczet wykonania zamówienia w przypadku dysponowania stosownymi środkami finansowymi. Szczegółowy opis udzielania zaliczek określono w § 26 wzoru Umowy - Załącznik nr 10 do SWZ.
13.Fakturowanie: częściowe, po zakończeniu określonego harmonogramem rzeczowo–finansowym etapu robót budowlanych (ETAP III), którego ilości i prawidłowe wykonanie potwierdzi Inspektor Nadzoru Inwestorskiego.
14.Podstawą wystawienia faktur częściowych / końcowej jest podpisany Protokół odbioru robót częściowych / końcowych.
15.Wykonawca zobowiązany jest do wystawiania i przesyłania faktury / faktur w formie ustrukturyzowanej za pośrednictwem platformy Ministerstwa Finansów tj. Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF), zgodnie z przepisami ustawy o podatku od towarów i usług, o ile taki obowiązek wynika z powszechnie obowiązujących przepisów prawa w dacie wystawienia faktury / faktur, zgodnie z zapisami określonymi w pkt. 13- Formularza ofertowego – Załącznik nr 1 do SWZ, oraz we wzorze Umowy - Załącznik nr 10 do SWZ, a także w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ).
16.Zgodnie z zapisami w Umowie o przekazaniu środków przez WFOŚiGW w Łodzi państwowej jednostce budżetowej nr 628/OA/J/2025 z dnia 08.12.2025 r. na realizację Zadania inwestycyjnego pn. Termomodernizacja budynku warsztatowego KWP w Łodzi
na ul. Stokowskiej”, Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do wykonania i umieszczenia:
a) w terminie 14 dni od dnia podpisania umowy w miejscu realizacji inwestycji w ilości 1 szt. Tablicy informacyjnej, która będzie spełniać wymogi zgodne z Załącznikiem nr 3 do SWZ;
b) w terminie do dnia 10.12.2027 r. w miejscu zakończenia realizacji inwestycji w ilości 1 szt. Tablicy pamiątkowej, która będzie spełniać wymogi zgodne z Załącznikiem nr 3 do SWZ.
17.Wykonawca jest zobowiązany do dysponowania na terenie budowy pomieszczeniem
do prowadzenia narad technicznych, koordynacji prac między branżami, przeglądów dokumentacji oraz spotkań z Zamawiającym / wielobranżowym Inspektorem Nadzoru Inwestorskiego. Z każdej narady koordynacyjnej winien być sporządzony protokół.
18.Zamawiający wymaga złożenia oferty po odbyciu przez Wykonawców minimum jednej obowiązkowej wizji lokalnej.
Zamawiający wyznacza dwa terminy wizji lokalnych wspólnych dla wszystkich Wykonawców, w tym:
1. 19.06.2026 r. - godz. 12.30
2. 23.06.2026 r. - godz. 12.30
3. 30.06.2026 r. - godz. 12.30
Osoba do kontaktu: Marcin Szczygieł tel.: 47/841 39 64, 603 959 340, Miejsce spotkania: przy dyżurce (przy wjeździe na obiekt) KWP w Łodzi, przy ul. Stokowskiej 21/25
19.Zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt. 18 uPzp Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy jeżeli została złożona bez odbycia wizji lokalnej.
20.Zamawiający dopuszcza możliwość udzielenia Wykonawcy zaliczki na poczet wykonania zamówienia w przypadku dysponowania stosownymi środkami finansowymi. Szczegółowy opis udzielania zaliczek określono w § 17 wzoru Umowy- załącznik nr 10 do SWZ.
23.Wykonawca zobowiązany jest określić ilość osób, jaka jest niezbędna do wykonania czynności wskazanych w pkt. 5.22 oraz okresy, w jakich osoby te będą wykonywać te czynności
i adekwatnie do tego wymiar etatów przewidzianych dla tych osób przez Wykonawcę / Podwykonawcę wraz z określeniem rodzajów i okresów umów o pracę, które są lub będą zgodnie z tym zawarte. Wykonawca składa pisemne oświadczenie w tym zakresie w terminie 5 dni od zawarcia umowy. Zatrudnienie osób, o których mowa powyżej nastąpi najpóźniej w dniu rozpoczęcia wykonywania czynności przez daną osobę.
24.W celu weryfikacji realizacji zatrudnienia w ciągu 5 dni od zawarcia umowy Wykonawca zobowiązany jest złożyć pisemne oświadczenie o ilości osób niezbędnej do wykonania czynności, o której mowa w pkt. 5.22. Na każde żądanie Zamawiającego / Inspektora nadzoru inwestorskiego w terminie wskazanym przez niego, w celu weryfikacji realizacji zatrudnienia, Wykonawca będzie zobowiązany do przedłożenia Wykazu osób wykonujących roboty objęte zamówieniem, łącznie ze wskazaniem podstawy zatrudnienia, celem wykazania okoliczności,
o których mowa w pkt. 5.22. Wraz z wykazem należy złożyć oświadczenie potwierdzające fakt zatrudnienia wykazanych osób na podstawie Umowy o pracę. Wskazane dokumenty w formie pisemnej powinny zawierać w szczególności: dane podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia, wskazanie liczby i danych osobowych osób zatrudnionych, rodzaj i datę zawarcia Umowy o pracę, zakres obowiązków pracownika oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu Wykonawcy / Podwykonawcy. Zamawiający zastrzega sobie możliwość żądania potwierdzonych za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę / Podwykonawcę umów o pracę i dokumentów potwierdzających odprowadzanie składek na ubezpieczenie społeczne
i zdrowotne pracowników realizujących zamówienie. Powyższy obowiązek obciąża również Podwykonawców – na żądanie i w terminie określonym przez Zamawiającego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
45410000-4 - Tynkowanie
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Kwota jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie powyższego zamówienia wynosiła brutto 9 832 339,00 zł.W postępowaniu złożono oferty o następujących wartościach:
Oferta nr - Defero Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, ul. Kazimierza Siemianowicza 2, 98-200 Sieradz
REGON 361230513, NIP 8272307768
Wartość oferty - 11 915 625,00 zł
Oferta nr 2 - EKO - BUD Piotr Haraszkiewicz
ul. Wojska Polskiego 27, 98-200 Sieradz
REGON 730038641, NIP 8271418543
Wartość oferty - 11 741 395,20 zł
Oferta nr 3 - Przedsiębiorstwo Remontowo – Budowlane
BUDOMAL ARTUR LEŚNIAK, Al. Marsz Józefa Piłsudskiego 141,
92-318 Łódź
REGON 471635334, NIP 7272285351
Wartość oferty - 16 362 174,79 zł
W związku z powyższym, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, ponieważ wszystkie złożone oferty przewyższają kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć
na sfinansowanie zamówienia oraz Zamawiający nie posiada możliwości zwiększenia tej kwotę do ceny oferty najkorzystniejszej.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2026-07-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |