Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę i wdrożenie sprzętu informatycznego w ramach zadania pn.: „Wzmocnienie cyberodporności sieci IT i OT oraz ciągłości działania (...)"
PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNALNE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00363576
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00363576/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-27 13:51
- Lokalizacja
- Wieluń, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-25fdc16e-b02c-4c3b-bc37-ad2dd6fd4bb1
- Identyfikator
- 8320003582
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00363576 z dnia 2026-07-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę i wdrożenie sprzętu informatycznego w ramach zadania
pn.: „Wzmocnienie cyberodporności sieci IT i OT oraz ciągłości działania (...)"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNALNE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
1.3.) Oddział zamawiającego: NZ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730034235
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Ludwika Zamenhofa 17
1.5.2.) Miejscowość: Wieluń
1.5.3.) Kod pocztowy: 98-300
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki
1.5.7.) Numer telefonu: 509 662 584
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: s.pyzalski@komunalne.wielun.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://komunalne.wielun.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://pkwielun.ezamawiajacy.pl/pn/PKWIELUN/demand/303816/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę i wdrożenie sprzętu informatycznego w ramach zadaniapn.: „Wzmocnienie cyberodporności sieci IT i OT oraz ciągłości działania (...)"
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-25fdc16e-b02c-4c3b-bc37-ad2dd6fd4bb1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00363576
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamówienie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), finansowanego z Instrumentu na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności (RRF – Recovery and Resilience Facility, NextGenerationEU), w ramach przedsięwzięcia Cyberbezpieczne Wodociągi, Inwestycja C3.1.1 Cyberbezpieczeństwo – CyberPL2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00326903
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP_5_2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 818000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę i wdrożenie sprzętu informatycznego w ramach zadania
pn.: „Wzmocnienie cyberodporności sieci IT i OT oraz ciągłości działania (...)"
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę i wdrożenie sprzętu informatycznego w ramach zadania
pn.: „Wzmocnienie cyberodporności sieci IT i OT oraz ciągłości działania (...)"
- Aktualizacja dokumentacji SZBI
- Szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa dla pracowników
- Urządzenia klasy UTM – 6 sztuk
- Przełączniki zarządzalne – łącznie 4 sztuki
- Serwer wirtualizacyjny w klastrze HA – 2 sztuki
- Macierz dyskowa – 1 sztuka
- Kontroler domeny – 1 sztuka
- Serwer do wirtualizacji procesów technicznych – 1 sztuka
-Urządzenie do deduplikacji – 1 sztuka
- Aplikacja do analizy logów – 1 sztuka
- Wdrożenie oprogramowania typu NAC do zabezpieczenia sieci komputerowej
- Wdrożenie oprogramowania SIEM OpenSource
- Oprogramowanie do badania podatności systemów informatycznych
- Oprogramowanie antywirusowe i antyspamowe
- Oprogramowanie typu XDR
- Oprogramowanie/licencje IPS (Intrusion Prevention System)
- Oprogramowanie NGFW (Next Gen FireWall)
- Oprogramowanie DLP (Data Leak Prevention)
- Aplikacja do inwentaryzacji infrastruktury
- Zasilacz awaryjny – 3 sztuki
- Wymagania ogólne w zakresie instalacji, wdrożenia oraz konfiguracji sprzętu i oprogramowania
Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia znajduje się w Załączniku nr 13 do SWZ który stanowi integralną część umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania
48820000-2 - Serwery
72268000-1 - Usługi dostawy oprogramowania
72710000-0 - Usługi w zakresie lokalnej sieci komputerowej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu do upływu terminu składania ofert wpłynęła jedna oferta, złożona przez wykonawcę ITCreators sp. z o.o. sp.k.
Oferta ta podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. c w zw. z art. 107 ust. 1 i 2 ustawy Pzp, z uwagi na
niezłożenie w przewidzianym terminie wymaganych przedmiotowych środków dowodowych.
Ponieważ jedyna złożona oferta podlega odrzuceniu, w postępowaniu nie pozostała żadna oferta niepodlegająca
odrzuceniu. W konsekwencji wszystkie oferty złożone w postępowaniu podlegały odrzuceniu.
Zachodzi zatem obligatoryjna przesłanka unieważnienia postępowania określona w art. 255 pkt 2 ustawy Pzp.
Mając powyższe na uwadze, Zamawiający unieważnia postępowanie.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1092240,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2026-07-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |