Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej lewej kordegardy w ramach zadania pn.: Rewaloryzacja lewej kordegardy wchodzącej w skład zespołu pałacowo - parkowego w Szczekocinach

GMINA SZCZEKOCINY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00363719
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00363719/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-27 14:21
Lokalizacja
Szczekociny, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fee7c98c-73b4-4f2d-bdcf-8b93d787c206
Identyfikator
6492291092
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanychUsługi kontroli projektu konstrukcji nośnychUsługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiaroweUsługi inżynieryjne

Wykonawcy

1 przyznane

Pracownia Projektowa Architekt Jakub WineckiWręczyca Wielka, PL · lot 0
120 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00363719 z dnia 2026-07-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej lewej kordegardy w ramach zadania pn.: Rewaloryzacja lewej kordegardy wchodzącej w skład zespołu pałacowo - parkowego w Szczekocinach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SZCZEKOCINY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398735

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Senatorska 2

1.5.2.) Miejscowość: Szczekociny

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-445

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@szczekociny.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.szczekociny.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-fee7c98c-73b4-4f2d-bdcf-8b93d787c206

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej lewej kordegardy w ramach zadania pn.: Rewaloryzacja lewej kordegardy wchodzącej w skład zespołu pałacowo - parkowego w Szczekocinach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fee7c98c-73b4-4f2d-bdcf-8b93d787c206

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00363719

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00030668/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej lewej kordegardy w ramach zadania pn.: Rewaloryzacja lewej kordegardy wchodzącej w skład zespołu pałacowo - parkowego w Szczekocinach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00314072

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RR.271.1.9.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompleksowej wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej zmiany sposobu użytkowania lewej kordegardy w ramach zadania pn.: „Rewaloryzacja lewej kordegardy wchodzącej w skład zespołu pałacowo-parkowego w Szczekocinach”.
2. Dokumentacja zmiany sposobu użytkowania budynku lewej kordegardy powinna umożliwić wdrożenie funkcji stałych obiektu. Budynek planowany jest także do wykorzystywania do organizacji integracji lokalnego środowiska – w budynku planowana jest organizacja comiesięcznych całorocznych wydarzeń wyszczególnionych w załączniku nr 2 do OPZ.
3. Projekt realizowany jest w ramach partnerstwa z Fundacją Most the Most.
4. UWAGA: przedmiotowa dokumentacja jest niezbędna do wykonania robót budowalnych w ramach zadnia. Zgodnie z Umową na wypłatę grantu Grantobiorca uzyska pozwolenie na użytkowanie w terminie do 27.10.2027 r.
5. W zakres zamówienia wchodzi również sprawowanie nadzoru autorskiego – ok. 5 wizyt na budowie. Rzeczywista ilość pobytów zależna będzie od zapotrzebowania na prowadzenie przedmiotowego nadzoru.
6. Wykonawca zobowiązany jest, bez dodatkowego wynagrodzenia, do aktualizacji kosztorysów na potrzeby udzielenia zamówienia publicznego na roboty budowlane zgodnie z wymogami ustawy Prawo zamówień publicznych w okresie do 5 lat od dnia podpisania protokołu zdawczo – odbiorczego dokumentacji projektowej. Aktualizacja kosztorysu polega na ponownym ustaleniu wartości szacunkowej robót budowlanych w oparciu o wskaźniki przyjęte do wyceny aktualne na dzień sporządzenia aktualizacji.
7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71328000-3 - Usługi kontroli projektu konstrukcji nośnych

71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 120000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 195570,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 120000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Pracownia Projektowa Architekt Jakub Winecki

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: PRO DESIGN Ewelina Winecka

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5742089363

7.3.3) Ulica: Grodzisko, Kłobucka 40

7.3.4) Miejscowość: Wręczyca Wielka

7.3.5) Kod pocztowy: 42-130

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Instalacje elektryczne - Elpro Energy Marek Pomorski
Instalacje sanitarne - Konrad Śliwiński

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 120000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

2026-07-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi