Dostawa specjalistycznego sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Mikołajkach Pomorskich

GMINA MIKOŁAJKI POMORSKIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00363830
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00363830/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-07-27 14:42
Lokalizacja
Mikołajki Pomorskie, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-51bd0510-e669-4c16-b92d-835208edaa88
Identyfikator
5792210163
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwaSystemy oświetlenioweRóżne urządzenia i produkty medycznePompy wodneJednostki prądotwórczeSprzęt hydraulicznyMaszyny piorące i suszarki do ubrań

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00363830 z dnia 2026-07-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa specjalistycznego sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Mikołajkach Pomorskich

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIKOŁAJKI POMORSKIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170747862

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Dzierzgońska 2

1.5.2.) Miejscowość: Mikołajki Pomorskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 82-433

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL638 - Starogardzki

1.5.7.) Numer telefonu: +48556404357

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@mikolajkipomorskie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.mikolajkipomorskie.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/mikolajkipomorskie

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa specjalistycznego sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Mikołajkach Pomorskich

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-51bd0510-e669-4c16-b92d-835208edaa88

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00363830

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00008422/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Zakup specjalistycznego sprzętu dla jednostki OSP

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt realizowany jest w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027, Priorytet 2: Fundusze europejskie dla zielonego Pomorza, działanie 2.9: Przystosowanie do zmian klimatu, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00331953

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.17.2026.MW

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 204516,62 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa specjalistycznego sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Mikołajkach Pomorskich w ramach projektu pn. „Zakup specjalistycznego wyposażenia dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Mikołajkach Pomorskich”. Projekt realizowany jest w ramach programu Fundusze Europejskie dla
Pomorza 2021-2027, Priorytet 2: Fundusze europejskie dla zielonego Pomorza, działanie 2.9: Przystosowanie do zmian klimatu, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.
2. Dostawa obejmuje:
1) Podpory stabilizacyjne do stabilizacji pojazdów - 2 sztuki.
2) Przenośny system oświetleniowy LED (najaśnica przenośna )- 1 sztuka
3) Zestaw ratownictwa medycznego w plecaku - 1 sztuka
4) Uniwersalne narzędzie hydrauliczne – rozpieracz teleskopowy - 1 sztuka
5) Wielofunkcyjne narzędzie do wejść siłowych - 1 sztuka
6) Elektryczna pompa zanurzeniowa - 1 sztuka
7) Przenośny trójfazowy agregat prądotwórczy - 1 sztuka
8) Suszarka do węży pożarniczych - 1 sztuka
9) Szafa do suszenia ubrań ochronnych z funkcją ozonowania - 1 sztuka
10) Defibrylator z trybem półautomatycznym oraz manualnym - 1 sztuka
11) Przenośny detektor wielogazowy - 1 sztuka
12) Skafandry lodowo-ratownicze - 4 sztuki
13) Lekkie ubrania ochronne dla strażaków - 10 kompletów
14) Ubrania specjalistyczne strażackie dwuczęściowe - 5 kompletów
15) Dostawa hełmów strażackich - 7 sztuk
16) Obuwie specjalistyczne strażackie - 10 par
17) Aparaty powietrzne ochrony dróg oddechowych - 4 komplety.
3. Dostarczony sprzęt musi być fabrycznie nowy, nieużywany, wolny od wad, pełnowartościowy oraz spełniać wymagania określone w przepisach prawa powszechnie obowiązującego, normach właściwych dla danego rodzaju sprzętu oraz w opisie przedmiotu zamówienia.
4. Dostarczony sprzęt musi posiadać, jeżeli są wymagane dla danego rodzaju wyrobu, aktualne atesty/certyfikaty/świadectwa zgodności, potwierdzające spełnianie norm obowiązujących w Unii Europejskiej, w szczególności norm dotyczących sprzętu ochrony przeciwpożarowej i ratowniczego (m.in. PN-EN). Sprzęt musi być całkowicie bezpieczny w użytkowaniu i posiadać wymagane prawem dopuszczenia do obrotu oraz stosowania przez jednostki ochrony przeciwpożarowej. Wymagane są w szczególności: certyfikaty zgodności, aprobaty techniczne, świadectwa badań i dopuszczenia CNBOP-PIB, które umożliwiają wykorzystanie sprzętu zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny służby w jednostkach Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych.
5. W przypadku sprzętu, dla którego przepisy wymagają świadectwa dopuszczenia CNBOP-PIB do użytkowania w jednostkach ochrony przeciwpożarowej. Sprzęt oferowany musi posiadać ważne świadectwo dopuszczenia CNBOP najpóźniej w dniu dostawy, a na wezwanie Zamawiającego wykonawca przedłoży dokument potwierdzający spełnienie wymogu.
6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 35110000-8 - Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwa

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31527260-6 - Systemy oświetleniowe

33190000-8 - Różne urządzenia i produkty medyczne

42122130-0 - Pompy wodne

31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

39715300-0 - Sprzęt hydrauliczny

39713200-5 - Maszyny piorące i suszarki do ubrań

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu została złożona jedna oferta przez Wykonawcę Fenix.Market sp. z o.o., ul. Stobierna 749a, 36-002 Jasionka.
W toku badania oferty Zamawiający ustalił, że formularz ofertowy został złożony w postaci pliku edytowalnego programu Microsoft Word (.docx), który nie został opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym ani podpisem osobistym. Również pozostałe dokumenty złożone wraz z ofertą nie zostały opatrzone żadnym z wymaganych podpisów elektronicznych, co zostało potwierdzone raportem z weryfikacji podpisów elektronicznych.
Zgodnie z art. 63 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, w postępowaniu o udzielenie zamówienia o wartości mniejszej niż progi unijne ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym.
Brak opatrzenia oferty wymaganym podpisem oznacza niezachowanie formy zastrzeżonej przez ustawę pod rygorem nieważności. Wada ta ma charakter nieusuwalny i nie podlega uzupełnieniu ani konwalidacji po upływie terminu składania ofert.
W konsekwencji oferta nie mogła zostać uznana za skutecznie złożoną i podlegała odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp.
Brak wymaganego podpisu nie stanowi braku formalnego podlegającego uzupełnieniu. Po upływie terminu składania ofert nie jest dopuszczalne podpisanie oferty ani potwierdzenie jej treści, gdyż prowadziłoby to do złożenia nowego oświadczenia woli po terminie składania ofert, co naruszałoby zasady równego traktowania wykonawców oraz uczciwej konkurencji określone w art. 16 ustawy Pzp.
Ponieważ w postępowaniu została złożona jedna oferta, która podlega odrzuceniu, zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania określona w art. 255 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2026-07-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy