Przebudowa drogi ul. S. Knappa od km 0+009,85 do km 0+188,00 i budowa drogi ul. S. Knappa od km 0+188,00 do km 0+326,18 oraz budowa drogi ul. I.B. Singera w km 0+002,50 do km 0+586,23 w Biłgoraju
Gmina Miasto Biłgoraj
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00524973
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00524973/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-10-01 14:42
- Lokalizacja
- Biłgoraj, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2d693e08-abea-4ed2-87c1-97300801ebcb
- Identyfikator
- 9181992813
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00524973 z dnia 2024-10-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi ul. S. Knappa od km 0+009,85 do km 0+188,00 i budowa drogi ul. S. Knappa od km 0+188,00 do km 0+326,18 oraz budowa drogi ul. I.B. Singera w km 0+002,50 do km 0+586,23 w Biłgoraju
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzą zamawiający działający wspólnie1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Biłgoraj
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950369020
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Wolności 16
1.5.2.) Miejscowość: Biłgoraj
1.5.3.) Kod pocztowy: 23-400
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@bilgoraj.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.bilgoraj.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2d693e08-abea-4ed2-87c1-97300801ebcb1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
1.9.) Informacje o pozostałych zamawiających działających wspólnie
Zamawiający 2
1.2.) Nazwa zamawiającego: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 918-000-09-56
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Łąkowa 13
1.5.2.) Miejscowość: Biłgoraj
1.5.3.) Kod pocztowy: 23-400
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@pgkbilgoraj.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pgkbilgoraj.pl
Zamawiający 3
1.2.) Nazwa zamawiającego: Biłgorajskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o. o.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9182085164
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Długa 96
1.5.2.) Miejscowość: Biłgoraj
1.5.3.) Kod pocztowy: 23-400
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@bpec.bilgoraj.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bpecbilgoraj.pl
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi ul. S. Knappa od km 0+009,85 do km 0+188,00 i budowa drogi ul. S. Knappa od km 0+188,00 do km 0+326,18 oraz budowa drogi ul. I.B. Singera w km 0+002,50 do km 0+586,23 w Biłgoraju2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2d693e08-abea-4ed2-87c1-97300801ebcb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00524973
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00050001/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Przebudowa drogi gminnej ul.Stefana Knappa i budowa drogi gminnej ul. Stefana Knappa oraz budowa drogi gminnej I.B. Singera
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00475308
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SI.271.12.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.1. Przedmiotem inwestycji jest przebudowa i budowa dróg gminnych zlokalizowanych w Biłgoraju na osiedlu Nadstawna wraz z infrastrukturą towarzyszącą. W ramach zadania przewiduje się także wykonanie kanalizacji deszczowej wraz z odprowadzeniem wód do zbiornika retencyjno-odparowującego, przebudowę i budowę sieci sanitarnej, ciepłowniczej, budowę wodociągu, wykonanie oświetlenia ulicznego z doświetleniem przejść dla pieszych, budowę kanału technologicznego oraz usunięcie kolizji sanitarnych i elektrycznych.
Celem dokładnego opisania zakresu robót zadanie umownie podzielono na 3 odcinki:
1) Odcinek nr 1 - Przebudowa drogi gminnej nr 109594L ul. Stefana Knappa od km 0+009,85 do km 0+188,00.
2) Odcinek nr 2 - Budowa drogi gminnej bez numeru – ul. Stefana Knappa od km 0+188,00 do km 0+326,18.
3) Odcinek nr 3 - Budowa drogi gminnej bez numeru ul. I.B. Singera w km 0+002,50
do km 0+586,23 w Biłgoraju.
Ze względu na finansowanie cała inwestycja została podzielona na 3 zadania:
Zadanie nr 1. Przebudowa i budowa dróg gminnych wraz z kolidującą infrastrukturą finansowana przez Gminę Miasto Biłgoraj,
Zadanie nr 2. Przebudowa kanalizacji sanitarnej, budowa wodociągu finansowana przez PGK Sp. z o.o.
Zadanie nr 3. Budowa sieci ciepłowniczej finansowana przez BPEC Sp. z o.o. w Biłgoraju.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic
45233150-5 - Roboty w zakresie regulacji ruchu
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45232300-5 - Roboty budowlane i pomocnicze w zakresie linii telefonicznych i ciągów komunikacyjnych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający powziął informację, iż w dokumentacji technicznej stanowiącej opis przedmiotu zamówienia znajdują się elementy mogące sugerować konkretnego producenta wymaganych urządzeń (np. słupy oświetleniowe). Ponadto wystąpiła nieścisłość dotycząca zapisów SST i dokumentacji projektowo-kosztorysowej w kwestii konieczności zastosowania geowłókniny pod warstwę georusztu wielokształtnego. Specyfikacja w punkcie 5 Wykonanie robót, podpunkt 5.5 Ułożenie geosyntetyków stanowi, że na przygotowanym podłożu należy ułożyć warstwę geowłókniny separacyjnej, a następnie bezpośrednio na geowłókninie należy ułożyć warstwę georusztu wielokształtnego. Żaden z rysunków dokumentacji technicznej, a także przedmiary robót nie wskazują na konieczność zastosowania geowłókniny separacyjnej.Udzielenie zamówienia nastąpiłoby więc z naruszeniem ustawy, tj, przepisów dotyczących opisu przedmiotu zamówienia, a w konsekwencji umowa taka podlegałaby unieważnieniu, gdyż błąd w opisie mógł spowodować naruszenie konkurencyjności. Mając na uwadze zwiększenie konkurencyjności zamawiający podjął decyzje o unieważnieniu postepowania.
| 2024-10-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |