Wykonanie zielonych przystanków komunikacji publicznej w miejscowości Końskowola
Gmina Końskowola
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00363904
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00363904/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-27 14:59
- Lokalizacja
- Końskowola, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-442b2952-348d-4026-a1e0-323d32d16bdc
- Identyfikator
- 7162671389
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00363904 z dnia 2026-07-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie zielonych przystanków komunikacji publicznej w miejscowości Końskowola
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Końskowola
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019661
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Pożowska
1.5.2.) Miejscowość: Końskowola
1.5.3.) Kod pocztowy: 24-130
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL815 - Puławski
1.5.7.) Numer telefonu: +48 81 88 16 201 wew. 128
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: akasprzak@konskowola.info.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ugkonskowola.bip.lubelskie.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gmina-konskowola.ezamawiajacy.pl/pn/gmina-konskowola/demand/296835/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie zielonych przystanków komunikacji publicznej w miejscowości Końskowola2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-442b2952-348d-4026-a1e0-323d32d16bdc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00363904
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00043711/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Wykonanie zielonych przystanków komunikacji publicznej w msc. Końskowola
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zrównoważona mobilność miejska programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego na lata 2021-2027. Tytuł projektu: „Zrównoważony rozwój miejskiego transportu publicznego na terenie MOF Miasta Puławy"2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00283992
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IiR.271.1.7.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wykonanie zielonych przystanków komunikacji publicznej w miejscowości Końskowola
Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana pn. „Wykonanie zielonych przystanków komunikacji publicznej w miejscowości Końskowola”.
Inwestycja obejmuje demontaż istniejących 2 wiat przystankowych, a następnie wykonanie w ich miejsce 2 zielonych przystanków komunikacji miejskiej w miejscowości Końskowola przy ul. Lubelskiej, na działkach o nr geod. 458/5 oraz 236/2 i fragmencie działki 237/2.
Każdy z przystanków ma mieć formę zielonej wiaty pokrytej trawą i innymi roślinami, o konstrukcji stalowej i drewnianym poszyciu, z drewnianymi ławkami, podświetlaną gablotą informacyjną, dwoma ekranami reklamowymi i koszem na śmieci. Na przedmiotową inwestycję uzyskano pozwolenie konserwatorskie i warunki techniczne z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie; inwestycja realizowana będzie na podstawie zgłoszenia.
Parametry techniczne każdej z wiat:
1) obiekty parterowe, o konstrukcji nośnej dachu z elementów stalowych,
2) poszycie elewacji z drewnianych desek,
3) dachy zielone o powierzchni 10,00 m2, pokryte trawą i innymi roślinami,
4) głębokość posadowienia – 1,00 m,
5) szerokość elewacji frontowej– 6,72m,
6) wysokość – 2,99 m,
Zakres prac oraz odpowiedzialność Wykonawcy w zakresie objętym proponowaną ceną ofertową obejmuje także:
1) organizację i zagospodarowanie placu budowy,
2) zorganizowanie we własnym zakresie i na własny koszt zaplecza budowy oraz dostawy mediów (energia elektryczna, woda, itp.) lub ponoszenie opłat za pobór energii elektrycznej i pobór wody dla potrzeb budowy i zaplecza, według wskazań licznika lub uzgodnień - w przypadku korzystania z instalacji Zamawiającego,
3) oznakowanie i zabezpieczenie wykonywanych robót oraz zapewnienie bezpieczeństwa na placu budowy,
4) opracowanie i uzyskanie zatwierdzenia przez właściwe organy projektu organizacji ruchu na czas prowadzenia robót budowlanych – jeżeli będzie konieczne,
5) uzyskanie zezwolenia na zajęcie pasa drogowego oraz poniesienie opłaty z tego tytułu – jeżeli będzie konieczne,
6) prowadzenie wszelkich uzgodnień z właściwymi organami administracji - Zamawiający wyda w tym celu właściwe umocowanie do działania w imieniu Zamawiającego,
7) zorganizowanie i przeprowadzenie niezbędnych prób, badań i odbiorów oraz ewentualnego uzupełnienia dokumentacji odbiorczej dla zakresu robót objętych przedmiotem zamówienia,
8) uzyskanie w imieniu Zamawiającego:
a) uzgodnień wynikających z decyzji i pozwoleń – w zakresie w jakim jest to wymagane,
b) wszystkich dokumentów niezbędnych do formalnego zakończenia roboty budowlanej,
9) zagospodarowanie odpadów - Wykonawca zobowiązany jest wywozić śmieci i odpady materiałowe we własnym zakresie na składowisko. Koszty związane z opłatami za wysypisko ponosi Wykonawca. Wykonawca zobowiązuje się do wykonywania wszystkich obowiązków wytwórcy i posiadacza odpadów w rozumieniu ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach. (Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 z późn. zm.) i ma obowiązek zagospodarowania odpadów powstałych podczas realizacji niniejszego zamówienia oraz pokrycia kosztów utylizacji odpadów, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami.
10) zapewnienie obsługi geodezyjnej przez uprawnione służby geodezyjne, obejmującej m.in. inwentaryzację powykonawczą,
11) uporządkowanie terenu - po zakończeniu robót,
12) opracowanie i przekazanie dokumentacji powykonawczej Zamawiającemu, która obejmuje m.in.:
a) dokumentację budowy z naniesionymi zmianami dokonanymi w toku wykonywania robót oraz geodezyjną inwentaryzację powykonawczą,
b) oryginalne atesty i świadectwa potwierdzające dopuszczenie do stosowania użytych materiałów budowlanych oraz urządzeń,
c) instrukcje, opisy i karty gwarancyjne urządzeń zamontowanych w wyniku realizacji robót.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 do SWZ. Składają się na niego następujące dokumenty:
1) dokumentacje projektowe,
2) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB),
3) przedmiary robót,
4.5.3.) Główny kod CPV: 45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
44212321-5 - Wiaty autobusowe
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Art. 255 pkt. 3) ustawy pzp w brzmieniu:
„Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:
3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.”
Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający unieważnienia postępowanie ze względu na to, że cena oferty najkorzystniejszej – 556 921,61 zł przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia – 430 000,00 zł; jednocześnie Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny oferty najkorzystniejszej.
| 2026-07-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |