Odbudowa fragmentów ruin zamku w Dobczycach w ramach Projektu pn. „Średniowieczne twierdze we współczesnym świetle” w ramach Programu „Interreg Polska – Słowacja 2021-2027”.

Gmina Dobczyce

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00363909
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00363909/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-27 15:01
Lokalizacja
Dobczyce, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-502a4c0a-c118-4fa9-bc51-975b759e148a
Identyfikator
6811004443
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie zamkówRoboty w zakresie burzeniaRoboty w zakresie usuwania gruzuKonstrukcje z betonu zbrojonegoWykonywanie pokryć dachowychWykonywanie konstrukcji dachowychRoboty murarskie i muroweRoboty instalacyjne w budynkachRoboty remontowe i renowacyjneRoboty renowacyjneOdnawianie

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWE -"BUDMEX" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄNowy Sącz, PL · lot 0
4 499 917,42 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00363909 z dnia 2026-07-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Odbudowa fragmentów ruin zamku w Dobczycach w ramach Projektu pn. „Średniowieczne twierdze we współczesnym świetle” w ramach Programu „Interreg Polska – Słowacja 2021-2027”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dobczyce

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351555424

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 26

1.5.2.) Miejscowość: Dobczyce

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-410

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugim@dobczyce.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.dobczyce.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/gmina-dobczyce

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Odbudowa fragmentów ruin zamku w Dobczycach w ramach Projektu pn. „Średniowieczne twierdze we współczesnym świetle” w ramach Programu „Interreg Polska – Słowacja 2021-2027”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-502a4c0a-c118-4fa9-bc51-975b759e148a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00363909

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00048804/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Średniowieczne twierdze we współczesnym świetle

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

„Średniowieczne twierdze we współczesnym świetle” w ramach Programu „Interreg Polska – Słowacja 2021-2027 w ramach Priorytetu 3. „Twórcze i atrakcyjne turystycznie Pogranicze ”.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00210753

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RI.271.1.1.2026.KABO

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn.: Odbudowa fragmentów ruin zamku w Dobczycach w ramach Projektu pn. „Średniowieczne twierdze we współczesnym świecieświetle” w ramach Programu „Interreg Polska – Słowacja 2021-2027” obejmujących następujące zakresy:
ZAKRES 1 - Nadbudowa ścian pomieszczenia Sali Historycznej, w celu likwidacji istniejącego zadaszenia z blachy falistej. Podwyższenie ścian w formie attyki w celu osłonięcia projektowanego dachu pogrążonego. Nad pomieszczeniami Sali Pamięci Narodowej oraz Pomieszczenia Kustosza nadbudowa attyki w celu dostosowania linii murów do nadbudowy sąsiednich pomieszczeń. Podwyższone mury stają się attykami dachu pogrążonego pokrytego zielenią („zielony dach”).
Na poziomie Zamku Dolnego wykonanie pomieszczeń sanitarnych dla odwiedzających, personelu oraz pomieszczenie dla niepełnosprawnych wraz z pomieszczeniem gospodarczym.
Rozebranie istniejącej nawierzchni dziedzińca dolnego i górnego oraz wykonanie nowej podbudowy oraz ponowne wykonanie nawierzchni z odzyskanego materiału wraz z wykonaniem nowej podbudowy.
Wykonanie oświetlenia zewnętrznego murów Zamku oraz instalacji odgromowej.
Uzupełnienie ściany z kamienia łamanego w istniejącej na dziedzińcu studni.
Wykonanie kanalizacji deszczowej.
Wykonanie nowej instalacji elektrycznej, wod. kan. i wentylacji mechanicznej.
ZAKRES 2B – Nadbudowa murów nad Salą Kominkową oraz Hutniczą w celu wydzielenia sali ekspozycyjnej. Podwyższone mury stają się attyką dachu pogrążonego pokrytego zielenią („zielony dach”).
Wykonanie nowej instalacji elektrycznej, i wentylacji mechanicznej.
ZAKRES 3 - Podwyższenie murów skrzydła północnego wraz z budową pomieszczenia ekspozycyjnego nad Salą Wł. Kowalskiego i attyki wraz z przebudową dachu. Nad Salą Kowalskiego należy w miejscu istniejącego stropu wykonać nowy strop. Wykonanie połączenia obok bramy pom. Kustosza z projektowanym piętrem skrzydła nad Salą Wł. Kowalskiego. Podwyższone mury stają się attyką dachu pogrążonego pokrytego zielenią („zielony dach”).
Wykonanie nowej instalacji elektrycznej, i wentylacji mechanicznej.
ZAKRES 4 - Podwyższenie murów bramy wjazdowej wraz z budową pomieszczenia użytkowego i attyki z przebudową dachu. Podwyższone mury stają się attyką dachu pogrążonego pokrytego zielenią („zielony dach”).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45212354-2 - Roboty budowlane w zakresie zamków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45453100-8 - Roboty renowacyjne

45454100-5 - Odnawianie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4499917,42 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 7446747,35 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4499917,42 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe BUDMEX Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7341002400

7.3.3) Ulica: ul. Magazynowa 2

7.3.4) Miejscowość: Nowy Sącz

7.3.5) Kod pocztowy: 33-300

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Roboty ogólnobudowlane

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4499917,42 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2027-10-31
2026-07-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane