Budowa urządzenia terenowego służącego turystyce i rekreacji – platformy widokowej na działce nr 285/2 w Dukli

GMINA DUKLA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00363937
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00363937/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-27 15:16
Lokalizacja
Dukla, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7466fddd-bdb7-4c9d-91f7-a3cb085d5f84
Identyfikator
6842364450
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneZbrojenieWykonywanie pokryć dachowych i malowanie dachówWznoszenie rusztowańRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty w zakresie zagospodarowania terenu

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00363937 z dnia 2026-07-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa urządzenia terenowego służącego turystyce i rekreacji – platformy widokowej na działce nr 285/2 w Dukli

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA DUKLA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370440531

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Trakt Węgierski 11

1.5.2.) Miejscowość: Dukla

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-450

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetarg@dukla.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.dukla.pl//

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7466fddd-bdb7-4c9d-91f7-a3cb085d5f84

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa urządzenia terenowego służącego turystyce i rekreacji – platformy widokowej na działce nr 285/2 w Dukli

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7466fddd-bdb7-4c9d-91f7-a3cb085d5f84

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00363937

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00045428/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Budowa obiektu małej architektury - platformy widokowo- obserwacyjnej „na Hyczkach”, na działce nr 285/2 w Dukli

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt jest realizowany w ramach wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023-2027 Lokalnej Grupy Działania „Kraina Nafty” w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027 dla interwencji I.13.1 LEADER/Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność (RLKS)

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00319898

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: I.271.19.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji pn. „Budowa urządzenia terenowego służącego turystyce i rekreacji – platformy widokowej na działce nr 285/2 w Dukli”.
Zakres zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych związanych z budową drewnianej platformy widokowej posadowionej na fundamentach żelbetowych wraz
z niezbędną infrastrukturą techniczną oraz zagospodarowaniem terenu.
W ramach inwestycji przewiduje się:
• budowę platformy widokowej o konstrukcji drewnianej,
• wykonanie instalacji elektrycznej od skrzynki przyłączeniowej do platformy widokowej,
• wykonanie utwardzonego dojścia pieszego od wejścia na działkę do platformy widokowej,
• wykonanie utwardzenia terenu pod obiektem oraz wzdłuż ciągu pieszego.
Projektowany obiekt będzie urządzeniem terenowym o konstrukcji drewnianej, posadowionym na fundamentach betonowych zbrojonych, wraz z utwardzonym dojściem. Platforma będzie posiadać wymiary zewnętrzne 5,3 × 5,3 m oraz wysokość całkowitą od poziomu terenu wynoszącą 7,5 m. Centralną część obiektu stanowić będzie szyb „peryskopu” z umieszczonymi wewnątrz lustrami. Schody prowadzące na górny poziom platformy zlokalizowane będą wokół centralnego szybu.
Projekt przewiduje wykonanie trzech biegów schodowych oraz dwóch spoczników pośrednich o szerokości 1,64 m. Biegi schodowe o szerokości użytkowej 1,25 m wyposażone zostaną w drewniane poręcze o wysokości 1,10 m.
Wszystkie elementy drewniane powinny zostać wykonane z drewna modrzewiowego klasy C30, zabezpieczonego impregnatami przeciwgrzybicznymi, przeciwwilgociowymi oraz przeciwogniowymi. Elementy drewniane należy łączyć z fundamentami betonowymi za pomocą stalowych łączników ciesielskich. Fundamenty należy wykonać z betonu klasy XC2, C25/30 W8.
Zamawiający dopuszcza możliwość zastosowania drewna w klasie C27, pod warunkiem uzyskania pozytywnej opinii konstruktora sprawującego nadzór autorski nad projektem.
Główne wejście na platformę zlokalizowane będzie od strony południowo-zachodniej, a dojście do obiektu wykonane zostanie z nawierzchni kamiennej.
Wszystkie roboty należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową, obowiązującymi przepisami prawa oraz zasadami sztuki budowlanej, z zastosowaniem materiałów dopuszczonych do stosowania w budownictwie.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera:
a) Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) - Załącznik Nr 1 do SWZ
b) Warunki określone w projekcie umowy – Załącznik Nr 4 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45262310-7 - Zbrojenie

45261200-6 - Wykonywanie pokryć dachowych i malowanie dachów

45262120-8 - Wznoszenie rusztowań

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnił postępowanie na podstawie art. 255 pkt 2 ustawy Pzp, ponieważ jedyna złożona oferta podlegała odrzuceniu.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2026-07-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane