Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Brzezinki
Gmina Gielniów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00364063
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00364063/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-27 16:26
- Lokalizacja
- Gielniów, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-786f7877-d93d-4c6d-86d2-e34af40c7d65
- Identyfikator
- 6010073788
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00364063 z dnia 2026-07-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Brzezinki
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Gielniów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670223630
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Wolności 75
1.5.2.) Miejscowość: Gielniów
1.5.3.) Kod pocztowy: 26-434
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@gminagielniow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.uggielniow.nv.pl/a,15739,informacje-podstawowe.html
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-786f7877-d93d-4c6d-86d2-e34af40c7d651.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Administracja samorządowa
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Brzezinki2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-786f7877-d93d-4c6d-86d2-e34af40c7d65
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00364063
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00001794/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Przebudowa drogi gminnej nr 330226W w miejscowości Brzezinki
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00322877
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BRL.271.1.9.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Nazwa zamówienia nadana przez zamawiającego: Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Brzezinki.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie drogi gminnej nr 330226W w miejscowości Brzezinki.
3. Lokalizacja inwestycji: Planowany zakres inwestycji zlokalizowany jest na działkach o numerach ewidencyjnych: Brzezinki, gm. Gielniów, dz. nr ewid. 561 obręb 0013 Snarki, dz. nr ewid. 847/2 obręb 0003 Brzezinki. Dz. nr ewid. 196 obręb 0020 Mroczków Ślepy; działki nie są wpisane do rejestru zabytków oraz nie podlega ochronie na podstawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, nie znajduje się w granicach terenu górniczego.
4. Zakres robót budowlanych objętych przedmiotem zamówienia:
Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Brzezinki. Roboty budowlane obejmują wykonanie odtworzenie stanu istniejącego jezdni i poboczy, wykonaniu mijanek. Kategoria drogi D. Długość drogi do przebudowy wynosi ok. 912 m, o szerokości 3,5 m, obustronne pobocza na całym odcinku o szerokości 0,75m, miejsce do wymijania się pojazdów w km 0+575 i 0+855 o szerokości 5,0m. Warstwy konstrukcyjne jezdni: warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC8S o grubości 4 cm, warstwa wyrównawcza z betonu asfaltowego AC11W w ilości 100kg/m2 średnio, górna warstwa podbudowy z kruszywa łamanego 0/31,5 gr. 15 cm; dolna warstwa podbudowy z mieszanki związanej cementem C3/4 gr. 10 cm, podłoże gruntowe wyprofilowane i zagęszczone. Pobocza warstwa z kruszywa łamanego 0/31 o grubości 12 cm, podłoże gruntowe uzupełnione, wyrównane i zagęszczone. Istniejące zjazdy uzupełnić kruszywem, zjazdy z kostki brukowej wyregulować do parametrów drogi.
5. Szczegóły dotyczące funkcjonalności, rozwiązań materiałowych, w tym: minimalne wymagania zamawiającego dotyczące: parametrów technicznych, technologicznych, wymagań dotyczących wykonania i odbioru robót budowlanych, warunków gwarancji, obowiązki wykonawcy, itp. określają poniższe dokumenty:
1) Projekt techniczny: Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Brzezinki;
2) Projekt organizacji ruchu: Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Brzezinki;
3) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych;
4) Zgłoszenie budowy z dnia 12.06.2026 r.
5) Projekt umowy stanowiący załącznik nr 4 do SWZ.
6. Zamówienie obejmuje również roboty towarzyszące oraz tymczasowe nie objęte opisem zamówienia konieczne do uwzględnienia ze względu na przepisy prawa budowlanego oraz do ich prawidłowego ukończenia.
Roboty te obejmują w szczególności:
1) organizację, zabezpieczenie i odpowiednie oznakowanie placu budowy,
2) przygotowanie dokumentacji do odbioru końcowego,
3) likwidację placu budowy i jego uporządkowanie.
7. Miejsce realizacji: Brzezinki, gm. Gielniów, dz. nr ewid. 561 obręb 0013 Snarki, dz. nr ewid. 847/2 obręb 0003 Brzezinki. Dz. nr ewid. 196 obręb 0020 Mroczków Ślepy.
8. Wymagany okres gwarancji na wykonany przedmiot umowy – zgodnie z deklaracją Wykonawcy, nie mniej niż 36 miesięcy. Wymagany okres rękojmi na wykonany przedmiot umowy – zgodnie z deklaracją Wykonawcy, nie mniej niż 36 miesięcy. Okres gwarancji rozpoczyna się od daty odbioru potwierdzonego protokołem końcowym zakończenia zadania.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający Gmina Gielniów unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, który stanowi: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty; W przedmiotowym postępowaniu na roboty budowlane opublikowanym za numerem 2026/BZP 00322877 z dnia 03 lipca 2026 r. dla zadania pn.: Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Brzezinki zostało złożonych sześć oferty. Wszystkie oferty znacząco przewyższają kwotę jaką Zamawiający może przeznaczyć na realizację przedmiotowego zadania.Tym samym Zamawiający unieważnia postępowanie, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Zgodnie z dyspozycją art. 260 ust. 1 i ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych „O unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia zamawiający zawiadamia równocześnie wykonawców, którzy złożyli oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub zostali zaproszeni do negocjacji – podając uzasadnienie faktyczne i prawne” oraz „Zamawiający udostępnia niezwłocznie informacje, o których mowa w ust. 1, na stronie internetowej prowadzonego postępowania.”
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 502578,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 672929,63 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2026-07-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |