Remont łazienek w budynku Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego we Włocławku

MŁODZIEŻOWY OŚRODEK WYCHOWAWCZY WE WŁOCŁAWKU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00364116
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00364116/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-27 18:35
Lokalizacja
Włocławek, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-85a3ab8e-087d-40ba-b0ec-97ae2f329d60
Identyfikator
8881914499
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty remontowe i renowacyjneRoboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie budynkówPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty rozbiórkoweZbrojenieBetonowanieRoboty izolacyjneTynkowanieRoboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty malarskieKładzenie płytekRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Wykonawcy

1 przyznane

MARCIN GŁODEKWłocławek, PL · lot 0
390 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00364116 z dnia 2026-07-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont łazienek w budynku Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego we Włocławku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MŁODZIEŻOWY OŚRODEK WYCHOWAWCZY WE WŁOCŁAWKU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000198752

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Leśna 24

1.5.2.) Miejscowość: Włocławek

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-800

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL619 - Włocławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: mow@edukacja.wloclawek.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://mow-wloclawek.rbip.mojregion.info/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-85a3ab8e-087d-40ba-b0ec-97ae2f329d60

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont łazienek w budynku Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego we Włocławku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-85a3ab8e-087d-40ba-b0ec-97ae2f329d60

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00364116

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00255887

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: MOW - 1/11/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest remont łazienek pierwszego piętra i parteru budynku Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego przy ul. Leśnej 24 we Włocławku.
Zakres prac budowlanych obejmuje:
1) Prace rozbiórkowe
Projektuje się rozbiórkę istniejących wykładzin ściennych i posadzkowych oraz demontaż istniejących drzwi wewnętrznych. Należy również zdemontować instalację wodociągową i kanalizacyjną oraz całą armaturę łazienkową.
2) Przygotowanie powierzchni
Po wykonaniu rozbiórek konieczne jest przygotowanie podłoża pod nowe okładziny ścienne i podłogowe. W tym celu należy uzupełnić wszelkie ubytki i nierówności na powierzchni ścian, sufitów i podłóg. Należy również wykonać odpowiednie spadki do wpustów podłogowych w celu zapewnienia skutecznego odpływu wody. Przed ułożeniem płytek zastosować izolację przeciw wodną (folia w płynie) zgodnie z technologią producenta.
3) Wykładziny ścienne i podłogowe
Płytki w pomieszczeniach na ścianach należy układać do wysokości 2,0m kolorystyka do wyboru przez inwestora proponuje się kolory dopasowane do wyremontowanych wcześniej łazienek. Na posadzce płytki muszą posiadać atest antypoślizgowości min R10 oraz kolorystycznie pasować do płytek na ścianie. Kolor oraz rodzaj płytek do uzgodnienia z Dyrektorem Placówki.
4) Armatura sanitarna
Umywalki, miski ustępowe, pisuary, brodziki zaleca się aby wszystkie te urządzenia były wybrane od jednego producenta unikniemy w ten sposób odmiennej kolorystyki. Wybór armatury po uzgodnieniu z Dyrektorem Placówki.
5) Wentylacja
W przebudowanych pomieszczeniach należy zachować istniejącą wentylację. Należy uwzględnić montaż nowych kratek wentylacyjnych.
6) Roboty malarskie
Na ścianach powyżej płytek należy wykonać 2 x gładź z malowaniem na kolory dopasowane do wykonanych wcześniej remontu łazienek. Sufity malowane w kolorze białym po wcześniejszym naniesieniu 2 krotnej gładzi.
7) Instalacja wodno-kanalizacyjna
Projektuje się wymianę instalacji wodociągowej na PE zgrzewaną, oraz wymianę instalacji kanalizacyjnej na PVC wciskaną z zachowaniem istniejących średnic przewodów. Należy wymienić armaturę łazienkową zgodnie z pkt. 4)
8) Instalacja elektryczna
W łazienkach instalacja elektryczna bez zmian. Należy zamontować nowe oświetlenie 2 punkty w miejscach istniejących. Oprawy dopuszczone do stosowania w pomieszczeniach mokrych. Należy również wymienić włączniki światła na nowe po uzgodnieniu z Dyrektorem Placówki.
9) Stolarka drzwiowa
Projektuje się wymianę wszystkich drzwi łazienkowych wraz z ościeżnicami. Należy zastosować materiały odporne na działanie wody. W skrzydłach zastosować tuleje wentylacyjne lub podcięcia umożliwiające cyrkulację powietrza.

Roboty budowlane realizowane w ramach zadania prowadzone będą w obiekcie czynnym. Wykonawca zobowiązuje się zorganizować je w taki sposób, aby nie narażać pracowników i osób trzecich na niebezpieczeństwa i uciążliwości wynikające z prowadzonych robót.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, przedmiar robót - załącznik nr 1 do SWZ.

Podstawą do określenia ceny ryczałtowej za przedmiot zamówienia jest dokumentacja projektowa oraz ilości robót wynikające z tej dokumentacji.

UWAGA: Przedmiar robót ma charakter pomocniczy.
Zamawiający dołożył wszelkich starań, aby w opisie przedmiotu zamówienia nie znalazł się żaden znak towarowy, patent lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę. Jeśli w dokumentach zamówienia, wskazano znak towarowy, patent lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, ma to wyłącznie charakter informacyjny.
W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 pzp, Zamawiający dopuszcza oferowanie rozwiązań równoważnych opisywanym pod warunkiem, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
W przypadku oferowania rozwiązań równoważnych w stosunku do rozwiązań określonych w opisie przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest do wypełnienia wymogu wynikającego z art. 101 ust. 5 i 6 pzp.
Przedmiot zamówienia winien uwzględniać wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników.
Szczegółowe obowiązki Wykonawcy w zakresie realizacji niniejszego zamówienia określają Projektowane postanowienia umowy - Załącznik nr 2 do SWZ.

Okres gwarancji i rękojmi stanowi kryterium oceny ofert.
Minimalny okres gwarancji i rękojmi wynosi 3 lata, maksymalny okres gwarancji i rękojmi wynosi 5 lat.

Wymagania w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 pzp:
Zamawiający wymaga na podstawie art. 95 ust. 1 pzp zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2025 r., poz. 277 ze zm.) tj. pracowników fizycznych i wykonywania przez nich: roboty przygotowawcze, konstrukcyjne, rozbiórkowe, demontażowe, murarskie, tynkarskie, malarskie, stolarskie, wykończeniowe, instalacyjne, montażowe.

W celu weryfikacji zatrudniania, przez Wykonawcę lub podwykonawcę, na podstawie umowy o pracę, osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, Zamawiający żąda przedstawienia w szczególności: oświadczenia Wykonawcy lub podwykonawcy (wykaz osób) o zatrudnieniu pracownika na podstawie umowy o pracę, zawierającego informacje, w tym dane osobowe, niezbędne do weryfikacji zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, w szczególności imię i nazwisko zatrudnionego pracownika, datę zawarcia umowy o pracę, rodzaj umowy o pracę i zakres obowiązków pracownika. Powyższe zostanie przekazane Zamawiającemu najpóźniej w dniu zawarcia umowy. Zamawiający zastrzega sobie prawo do żądania od Wykonawcy w każdym czasie realizacji przedmiotu zamówienia poświadczonych za zgodność z oryginałem kopii umowy o pracę zatrudnionego pracownika oraz oświadczenia zatrudnionego pracownika. W przypadku konieczności wprowadzenia zmian w składzie zespołu wykonującego prace Wykonawca powiadomi o tym fakcie Zamawiającego. W trakcie realizacji zamówienia Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy lub podwykonawcy, odnośnie spełnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności wskazane powyżej. W przypadku uzasadnionych wątpliwości, co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę lub podwykonawcę, Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.

Wykonawca zobowiąże się do przestrzegania przepisów o ochronie danych osobowych wynikających RODO1), i w związku z tym, do złożenia oświadczenia o treści:
„Oświadczam, że wypełniłem obowiązki informacyjne przewidziane w art. 13 lub art. 14 RODO1) wobec osób fizycznych, od których dane osobowe bezpośrednio lub pośrednio pozyskałem w celu ubiegania się o udzielenie zamówienia publicznego w niniejszym postępowaniu.”*
1) rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1).
* W przypadku gdy Wykonawca nie przekazuje danych osobowych innych niż bezpośrednio jego dotyczących lub zachodzi wyłączenie stosowania obowiązku informacyjnego, stosownie do art. 13 ust. 4 lub art. 14 ust. 5 RODO treści oświadczenia Wykonawca nie składa (usunięcie treści oświadczenia np. przez jego wykreślenie).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45262310-7 - Zbrojenie

45262300-4 - Betonowanie

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45410000-4 - Tynkowanie

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45442100-8 - Roboty malarskie

45431000-7 - Kładzenie płytek

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 363221,96 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 439180,54 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 390000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SPES Marcin Głodek

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 529153961

7.3.3) Ulica: Kaliska 102/88

7.3.4) Miejscowość: Włocławek

7.3.5) Kod pocztowy: 87-800

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 390000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane