Przebudowa wraz z termomodernizacją budynku OSP w Chobiu – ETAP I

GMINA OZIMEK

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00364475
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00364475/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-28 08:55
Lokalizacja
Ozimek, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-17211740-679b-4c9d-9872-bc5ffea96950
Identyfikator
9910325175
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie obiektów straży pożarnejOkna, drzwi i podobne elementyRoboty inżynieryjne i budowlaneMateriały konstrukcyjne i elementy podobneRoboty budowlane w zakresie konstrukcjiRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00364475 z dnia 2026-07-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa wraz z termomodernizacją budynku OSP w Chobiu – ETAP I

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA OZIMEK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531413202

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. ks. Jana Dzierżona 4B

1.5.2.) Miejscowość: Ozimek

1.5.3.) Kod pocztowy: 46-040

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.7.) Numer telefonu: 774622800

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@ugim.ozimek.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ozimek.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://gminaozimek.ezamawiajacy.pl/pn/ozimek/demand/302032/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa wraz z termomodernizacją budynku OSP w Chobiu – ETAP I

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-17211740-679b-4c9d-9872-bc5ffea96950

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00364475

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00032689/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.18 Przebudowa wraz z termomodernizacją budynku OSP w Chobiu - I etap

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00322269/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZZP.271.14.2026.KM

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 420566,52 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przebudowa wraz z termomodernizacją budynku OSP w Chobiu – ETAP I
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie wszystkich koniecznych robót budowlanych umożliwiających dalszą eksploatację zgodną z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego dot. zadania pn. „Przebudowa wraz z termomodernizacją budynku OSP w Chobiu”. Inwestycja będzie realizowana w kilku niezależnych etapach. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest – ETAP I uwzględniającego zakres dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik do niniejszego Opisu Przedmiotu Zamówienia.

Przedmiot zamówienia dla ETAPU I obejmuje min.:
 rozbiórkę/likwidację piwnicy w całości (poprzez jej zasypanie) wraz z rozbiórką stropu nad piwnicą i obniżeniem posadzki parteru (wykonaniem nowej – poziom gruntu).
 rozbiórkę ramp zewnętrznych, schodów zewnętrznych oraz „przybudówek” dobudowanych do bryły zasadniczej obiektu.
 wykonanie nowego zagospodarowania terenu dla potrzeb budynku OSP (dojazdy, dojścia), w tym dojazd do bramy garażowej nr 1 oraz wykonanie bramy garażowej nr 2 wraz z dojazdem do niej – utwardzenie terenu.
 przeniesienie pieca z piwnicy, w miejsce zastępcze (wskazane przez Zamawiającego).
Sposób użytkowania budynku pozostaje bez zmian - nadal będzie funkcjonował jako budynek ochotniczej straży pożarnej z boksami garażowymi dla samochodów pożarniczych oraz pomieszczeniami zaplecza szatniowo-sanitarnego i biurowego.
2. Opis przedmiotu zamówienia, dokumentacja projektowa, STWiORB, przedmiar robót, stanowią załącznik 1 do SWZ.
3. Wykonawca jest zobowiązany do spełnienia warunków dotyczących zatrudniania osób na umowę o pracę przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia określonych szczegółowo w umowie i szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia, o którym mowa w punkcie powyżej.
4. Zamawiający nie określa kluczowych części zamówienia, które mają być wykonane przez Wykonawcę.
5. W przypadku zastosowania materiałów, urządzeń, wyrobów lub rozwiązań równoważnych, Wykonawca zobowiązany jest do ich wskazania w ofercie oraz do złożenia wraz z ofertą kart technicznych lub innych dokumentów potwierdzających, że oferowane rozwiązania równoważne spełniają wymagania Zamawiającego opisane w przedmiocie zamówienia. Rozwiązania równoważne muszą posiadać parametry techniczno-eksploatacyjno-montażowe nie gorsze jak uzyskane poprzez realizację według wskazań projektanta oraz pod warunkiem, że ich zastosowanie nie spowoduje konieczności dokonania zmian rozwiązań zawartych w dokumentacji, a także zostanie zatwierdzone przez przedstawicieli Zamawiającego.
6. Jeżeli Zamawiający nie podaje minimalnych parametrów, które by tę równoważność potwierdzały – Wykonawca obowiązany jest zaoferować produkt o właściwościach zbliżonych, nadający się funkcjonalnie do zapotrzebowanego zastosowania.
7. Zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy Pzp Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywane przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Decyzję czy zaoferowany materiał, urządzenie lub wyrób jest zgodny z wymaganiami SWZ lub równoważny z materiałem, urządzeniem lub wyrobem wskazanym w SWZ podejmą przedstawiciele Zamawiającego po przedłożeniu przez Wykonawcę informacji o materiale, urządzeniu lub wyrobie wraz z odpowiednimi katalogami, certyfikatami i próbkami, o ile takie są wymagane w SWZ.
8. Zamawiający zastrzega sobie prawo zasięgnięcia opinii specjalisty na temat oferowanych materiałów lub urządzeń. Opinia ta może stanowić podstawę do podjęcia przez Zamawiającego decyzji o przyjęciu materiałów lub urządzeń równoważnych albo odrzuceniu oferty z powodu braku równoważności.
9. Przedmiot zamówienia musi być prowadzony zgodnie z zasadami: zrównoważonego rozwoju i DNSH („do no significant harm”, tj. „nie czyń poważnych szkód”), w rozumieniu art. 17 rozporządzenia w sprawie taksonomii, przyjętych na podstawie tego rozporządzenia aktów delegowanych oraz wytycznych Komisji Europejskiej co do zastosowania zasady “nieczynienia znaczącej szkody” w odniesieniu do rozporządzenia 2021/241 min. takich, jak:
a) Wykonawca zobowiązany jest do stosowania zasady zrównoważonego rozwoju i DNSH. Zasada zrównoważonego rozwoju zakłada minimalizację oddziaływania działalności człowieka na środowisko, w tym znalezienie równowagi pomiędzy ochroną środowiska, postępem gospodarczym i rozwojem społecznym. Inwestycja musi być realizowane zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju, co oznacza, że podejmowane działania powinny być ukierunkowane na racjonalne gospodarowanie zasobami, ograniczenie presji na środowisko, uwzględnienie efektów środowiskowych w zarządzaniu, podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa, w celu zagwarantowania możliwości zaspokojenia podstawowych potrzeb współczesnego pokolenia, jak i przyszłych pokoleń. W trakcie realizacji inwestycji należy uwzględniać zasady DNSH dla gospodarki odpadami przy wykonawstwie, tak aby prace były spójne zasadą DNSH, w szczególności aby była uwzględniona realizacja działań na rzecz maksymalizacji wskaźnika odpadów budowlanych i rozbiórkowych innych niż niebezpieczne wytworzonych na placu budowy, możliwych do ponownego użycia, recyklingu i innego odzysku materiałów oraz aby odpowiednio zostały dobrane technologie, materiały i urządzenia mając na celu zachowanie zasad DNSH. W tym celu Wykonawca winien w cykliczny, regularny sposób informować Zamawiającego
b) Wykonawca zobowiązany jest do stosowania zasady równości kobiet i mężczyzn. Realizacja zasady równości kobiet i mężczyzn oznacza uwzględnienie przez Wykonawcę takich działań, które wpłyną na wyrównywanie szans danej płci będącej w gorszym położeniu lub stworzenie takich mechanizmów, aby na żadnym etapie wykonania inwestycji nie dochodziło do dyskryminacji i wykluczenia ze względu na płeć.
c) Wykonawca zobowiązany jest do stosowania zasady równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Realizacja zasady równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami oznacza, że Zamawiający musi zachować zgodność z Kartą Praw Podstawowych Unii Europejskiej oraz z Konwencją o Prawach Osób Niepełnosprawnych. Realizując projekt należy stosować Wytyczne Komisji Europejskiej dotyczące zapewnienia poszanowania Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej. Zakres i sposób realizacji projektu muszą być zgodne z Konwencją o Prawach Osób Niepełnosprawnych, bowiem Zamawiający zobowiązany jest wykazać w projekcie brak sprzeczności z wymogami tego dokumentu.
5. Zamawiający nie przewiduje:
a) wizji lokalnej,
b) zebrania wykonawców.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45216121-8 - Roboty budowlane w zakresie obiektów straży pożarnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

44221000-5 - Okna, drzwi i podobne elementy

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

44100000-1 - Materiały konstrukcyjne i elementy podobne

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

2026-07-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane