Dostawa i montaż dwóch dźwigów osobowych wraz z robotami towarzyszącymi w istniejących szybach windowych w siedzibie Prokuratury Okręgowej i Rejonowej w Suwałkach

Prokuratura Okręgowa w Suwałkach

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00364924
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00364924/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-07-28 10:43
Lokalizacja
Suwałki, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-83d684d2-947f-4c15-8f47-5923ad7fe596
Identyfikator
8441198975
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie windRoboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRusztowaniaKamieniarskie roboty wykończeniowePokrywanie podłóg i ścianRoboty malarskieRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeInstalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych

Wykonawcy

1 przyznane

LIFTPROJEKT RAFALIK SPÓŁKA KOMANDYTOWAWARSZAWA, PL · lot 0
763 338 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00364924 z dnia 2026-07-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa i montaż dwóch dźwigów osobowych wraz z robotami towarzyszącymi w istniejących szybach windowych w siedzibie Prokuratury Okręgowej i Rejonowej w Suwałkach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Prokuratura Okręgowa w Suwałkach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000569728

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Generała Kazimierza Pułaskiego 26

1.5.2.) Miejscowość: Suwałki

1.5.3.) Kod pocztowy: 16-400

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL843 - Suwalski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro.podawcze.posuw@prokuratura.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/po-suwalki

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-83d684d2-947f-4c15-8f47-5923ad7fe596

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa i montaż dwóch dźwigów osobowych wraz z robotami towarzyszącymi w istniejących szybach windowych w siedzibie Prokuratury Okręgowej i Rejonowej w Suwałkach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-83d684d2-947f-4c15-8f47-5923ad7fe596

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00364924

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00130360/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Dostawa i montaż dwóch dźwigów osobowych wraz z robotami towarzyszącymi w istniejących szybach windowych w siedzibie Prokuratury Okręgowej i Rejonowej w Suwałkach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00274991

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 3005-7.261.4.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Dostawa i montaż dwóch dźwigów osobowych wraz z robotami towarzyszącymi w istniejących szybach windowych w siedzibie Prokuratury Okręgowej i Rejonowej w Suwałkach”. Budynek znajduje się w Suwałkach przy ul. Generała Kazimierza Pułaskiego 26.
2. Szczegółowy przedmiot zamówienia opisują Projekty wykonawcze, STWiOR, pomocniczo przedmiary robót – Załącznik Nr 6 do SWZ.
3. Szczegółowe obowiązki Wykonawcy określa projekt umowy – Załącznik Nr 3 do SWZ.
4. Z uwagi na to, że wynagrodzenie Wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w Projektach wykonawczych, STWiOR, o której mowa w ust. 2 oraz we wzorze umowy. Przedmiary prac mają charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy prac nieujętych w przedmiarze lub prac w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało Wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli prace te ujęte były w Projektach wykonawczych i STWiOR. Wykonawca zobowiązany jest do uwzględnienia wszelkich kosztów związanych z realizacją zamówienia. Niedoszacowanie, pominięcie oraz brak rozpoznania zakresu przedmiotu zamówienia nie może być podstawą do zmiany wynagrodzenia Wykonawcy.
5. Długość okresu gwarancji jakości na prace montażowe oraz zamontowane materiały i urządzenia stanowi kryterium oceny ofert. Zamawiający określa go na okres w przedziale od 36 miesięcy od dnia podpisania protokołu odbioru (termin minimalny) do 60 miesięcy (termin maksymalny za który przyznane zostaną punkty w kryterium oceny ofert). Zamawiającemu przysługują pełne uprawnienia z tytułu rękojmi za wady fizyczne wynikające z przepisów Kodeksu Cywilnego w terminach tam określonych – niezależnie od uprawnień z tytułu gwarancji.
6. Wykonawca oświadczy, że przedmiot zamówienia:
1) jest nowy, nieużywany przed dniem dostawy, nie powystawowy oraz że nie nosi wad prawnych ani fizycznych.
2) posiada wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty, oraz spełnia właściwe normy.
7. Wykonawca zapewni, że przedmiot zamówienia spełnia wszystkie wymagania, o których mowa w treści Dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik Nr 6 do SWZ.
8. W ramach Umowy Wykonawca odpowiedzialny jest względem Zamawiającego, za dostarczenie fabrycznie nowych urządzeń, wolnych od wad fizycznych bądź prawnych.
9. Wykonawca przed przystąpieniem do wykonania przedmiotu zamówienia winny jest niezwłocznie uzgodnić z Zamawiającym harmonogram prac.
10. Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania w imieniu Zamawiającego wszelkiej niezbędnej dokumentacji zgodnej z prawem budowlanym i aktualnymi przepisami.
11. Wykonawca zobowiązuje się do instalacji urządzeń z najwyższą starannością, zgodnie z zaleceniami Zamawiającego, zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi w tym zakresie przepisami oraz w taki sposób, aby nie zniszczyć oraz nie uszkodzić wyposażenia lub ścian pomieszczeń, w których będą prowadzone prace w zakresie związanym z realizacją przedmiotu zamówienia.
12. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy, w miejscu, gdzie przedmiot zamówienia opisany jest za pomocą norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Ponadto należy przyjąć, że wszystkim takim odniesieniom towarzyszą wyrazy "lub równoważne". Wskazanie równoważności oferowanego rozwiązania zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy i na zasadach tam określonych spoczywa na Wykonawcy, w takim przypadku Wykonawca obowiązany jest udowodnić, poprzez dołączenie do oferty stosownych przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w dokumentacji projektowej.
13. W przypadku, gdy w Dokumentacji projektowej, stanowiącej załącznik Nr 6 do SWZ, zostały użyte znaki towarowe, oznacza to, że są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard. Wykonawca może zastosować materiały lub urządzenia równoważne, lecz o parametrach technicznych i jakościowych podobnych lub lepszych, których zastosowanie w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań przyjętych w Projektach technicznych. Wykonawca, który zastosuje urządzenia lub materiały równoważne będzie obowiązany wykazać w trakcie realizacji zamówienia, że zastosowane przez niego materiały i urządzenia spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
14. W przypadku opisu za pomocą norm za rozwiązania równoważne uznaje się takie rozwiązania, które zapewniają spełnienie wymagań minimalnych określonych w normie na poziomie nie gorszym niż opisano to w stosownych normach. W przypadku przywołanych w SWZ norm (jeżeli nie określono tego szczegółowo) rozumie się normy aktualne. W pozostałych przypadkach (opis przedmiotu zamówienia za pomocą ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych) za równoważny uważa się taki produkt, materiał czy system o parametrach technicznych, funkcjonalnych i jakościowych nie gorszych niż wymienione w Projektach technicznych.
15. W ofercie Wykonawca musi uwzględnić następujące okoliczności:
1) prace wykonywane będą na czynnym obiekcie użyteczności publicznej. Wykonawca swoim działaniem nie może ograniczać użytkownika, powodować nadmiernego hałasu. W trakcie wykonywanych prac budynek nie będzie wyłączony z ciągłości pracy, prace będą trwały w obiekcie czynnym, przy stałym zabezpieczeniu terenu prowadzonych prac;
2) prace powodujące nadmierny hałas wykonywane będą po godzinach urzędowania, tj. w godz. 15:30-17:30 oraz ewentualnie w dni wolne od pracy;
3) prowadzone prace muszą umożliwić bezpieczne poruszanie się po budynku;
4) każdorazowo (każdego dnia), po zakończeniu pracy, Wykonawca zobowiązany jest doprowadzić teren prowadzonych prac do stanu czystości tak, aby praca następnego dnia mogła odbywać się bez zakłóceń.
16. Pracownicy, zatrudnieni przy wykonywaniu poszczególnych prac, powinni posiadać wiedzę i doświadczenie w zakresie wykonywanych prac.
17. Wszelkie ewentualne zmiany w trakcie wykonywania prac należy uzgadniać z Zamawiającym – wymagana jest pisemna zgoda na wprowadzenie zmian.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45313100-5 - Instalowanie wind

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

44212310-5 - Rusztowania

45262512-3 - Kamieniarskie roboty wykończeniowe

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45442100-8 - Roboty malarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 763338,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 763338,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 763338,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Liftprojekt Rafalik Spółka komandytowa

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5252720357

7.3.3) Ulica: Pawia 51/72

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 01-030

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-15

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 763338,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

2026-07-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy