Budowa oświetlenia w Porębach Kupieńskich
GMINA KOLBUSZOWA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00365170
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00365170/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-28 11:36
- Lokalizacja
- Kolbuszowa, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-653eafc9-0fc2-42c3-b53d-bbed8afceb6b
- Identyfikator
- 8141576232
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00365170 z dnia 2026-07-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa oświetlenia w Porębach Kupieńskich
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KOLBUSZOWA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690581666
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Obrońców Pokoju 21
1.5.2.) Miejscowość: Kolbuszowa
1.5.3.) Kod pocztowy: 36-100
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@ekolbuszowa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ekolbuszowa.logintrade.net
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.ekolbuszowa.logintrade.net1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa oświetlenia w Porębach Kupieńskich2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-653eafc9-0fc2-42c3-b53d-bbed8afceb6b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00365170
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00069719/17/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.11 Budowa oświetlenia w Porębach Kupieńskich
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00245503
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.21.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 75254,01 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Budowa odcinka sieci napowietrznej oświetlenia ulicznego (wg dokumentacji O4 do O14), zasilanej z wybudowanego słupa O3, przewodem AsXSn 2x25 mm2, podwieszonym na 11 słupach wirowanych o wysokości 12 m, posadowionych bezpośrednio w gruncie wraz z płytami ustojowymi, o długości ok. 507/526 m. Na słupach O10 i O14 należy zamontować odgromniki
i wykonać uziemienie ≤ 10 Ω. Na ostatnim słupie należy zamontować zestaw do uziemiaczy przenośnych. Oprawy Led o strumieniu świetlnym min. 7721 lm, montowane na wysięgnikach rurowych WO-2. Oprawy Led drogowe, dwukomorowe z fabrycznie montowanymi gniazdami NEMA 5/7 pin wraz ze sterownikami oświetlenia. Oznaczenie słupów należy uzgodnić
z Inwestorem. Dodatkowo należy dostarczyć i wymienić istniejące sterowniki oświetlenia typu Telensa na istniejących oprawach, na nowe sterowniki oświetlenia typu „smartly city”, w ilości
8 szt. Sterowanie oświetlaniem musi być kompatybilne z istniejącym systemem, stosowanym
w Gminie Kolbuszowa. Zdemontowane sterowniki należy przekazać Zamawiającemu. Opiekę nad istniejącym systemem sprawuje firma ISC Sp. z o.o., ul. Krakowska 140A, 34-120 Andrychów.
Zadanie należy zgłosić do odbioru do PGE Dystrybucja Rejon Energetyczny Mielec i zakończyć pozytywnym odbiorem.
Ponieważ od momentu projektowego do wykonawstwa minęło 7 lat, należy się liczyć
z koniecznością czyszczenia trasy przebiegu linii oświetleniowej z zakrzaczeń, dlatego zalecana jest wcześniejsza wizja lokalna terenu. Przed przystąpieniem do prac należy uzgodnić z właścicielami posesji zakres oraz termin wykonania oraz uwzględnić zapisy zawarte w decyzji ZDP w Kolbuszowej 69/2020. Koszt koniecznego czyszczenie linii musi być wliczony do zaoferowanej ceny wykonania budowy oświetlenia.
Minimalne wymagania opraw Led.
1) Obudowa dwukomorowa wykonana z ciśnieniowego odlewu aluminium, szkło hartowane z powłoką samoczyszczącą, odporną na zarysowania
2) Korpus malowany proszkowo, z powłoką elektrostatyczną,
3) Oprawa wykonana w II klasie ochrony przeciwporażeniowej
6) Komora oprawy i osprzętu o szczelności IP 66, musi zawierać filtr wyrównujący ciśnienie,
7) Odporność na uderzenia - IK 08
8) Temperatura barwowa użytych diod z zakresu 3800K – 4200K
9) Układ zasilający oprawy umożliwiający sterowanie sygnałem analogowym 0 -10 V
10) Redukcja mocy (strumienia) musi odbywać się w sposób płynny przez zmniejszenie strumienia świetlnego wszystkich źródeł LED jednocześnie a nie przez wyłączanie poszczególnych paneli LED w jednej oprawie
11) Skuteczność świetlna oprawy (uwzględniająca wszystkie straty) min. 170 lm/W
12) Współczynnik mocy (cos φ)≥0,98 dla mocy znamionowej, utrzymanie współczynnika mocy cos φ powyżej 0,96 przy sterowaniu oprawy w zakresie 20-100% mocy znamionowej
13) Odporność oprawy na przepięcia: 10 kV.
14) Zaczep oprawy powinien stanowić integralną część oprawy i posiadać możliwość montażu bezpośrednio na słupach oświetleniowych bez dodatkowego adaptera, regulacja kąta odchylenia w zakresie -150 do +150, skokowo co 50
15) Oprawa wyposażona w fabrycznie zamontowane gniazdo NEMA 5/7pin,
16) Posiada ważne certyfikaty: CE, RoHs, ENEC, ENEC+
17) Gwarancja min. 5 lat (60 miesiące) od daty odbioru robót.
UWAGA: Jeżeli SWZ lub załączniki do SWZ w tym dokumentacja projektowa lub specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót wskazywałaby w odniesieniu do niektórych materiałów
i urządzeń znaki towarowe, pochodzenie, normy aprobaty techniczne, patenty, Zamawiający zgodnie z art. 99 ust 5 ustawy PZP dopuszcza składania „ produktów równoważnych”. Wszelkie „produkty” pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak więc posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, przy opisie przedmiotu zamówienia, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i użytkowych. Materiały równoważne muszą być w ofercie wymienione z nazwy, a ciężar udowodnienia o zachowaniu parametrów wymaganych przez Zamawiającego leży po stronie składającego ofertę.
Materiały równoważne w żadnym stopniu nie mogą obniżyć standardu i nie mogą zmienić zasad oraz rozwiązań technicznych przyjętych w dokumentacji projektowej, a tym samym nie mogą powodować konieczności przeprojektowania jakichkolwiek elementów, ani nie mogą pozbawiać Użytkownika żadnych wydajności, funkcjonalności, użyteczności opisanych lub wynikających
z dokumentacji projektowej. Wykonawca składający ofertę równoważną będzie zobowiązany
do udowodnienia zamawiającemu, że oferowane przez niego urządzenia lub materiały
są równoważne w stosunku do zaproponowanych w projekcie. Wykonawca przedstawi niezbędne informacje dotyczące przyjętych do oferty materiałów potwierdzające równoważność oferowanych urządzeń w stosunku do zaproponowanych w projekcie.
Realizacja przedmiotu zamówienia musi być zgodna z ofertą i SWZ, w szczególności z:
a) Dokumentacją techniczną (Rozdział III),
b) Istotnymi postanowieniami umowy (Rozdział IV),
c) Przedmiarami robót (Rozdział II ) – przedmiar ma charakter pomocniczy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 72358,18 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 81084,76 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 72358,18 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BWM Sp. z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5170453766
7.3.4) Miejscowość: Głogów Małopolski
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-17
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 72358,18 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 150 dni
| 2026-07-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |