Budowa placu zabaw przy Klubie Dziecięcym

GMINA WOLBÓRZ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00365278
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00365278/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-28 11:59
Lokalizacja
Wolbórz, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e64c5278-3372-49e8-a44e-188f8d48a90d
Identyfikator
7712657616
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Wyposażenie placów zabawRoboty w zakresie kształtowania placów zabawRoboty w zakresie różnych nawierzchniWznoszenie ogrodzeń

Wykonawcy

1 przyznane

MAGIC-GARDEN. OBIEKTY SPORTOWE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄStrzelno, PL · lot 0
242 679 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00365278 z dnia 2026-07-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa placu zabaw przy Klubie Dziecięcym

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA WOLBÓRZ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590647859

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Pl. Jagiełły 28

1.5.2.) Miejscowość: Wolbórz

1.5.3.) Kod pocztowy: 97-320

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.7.) Numer telefonu: 44/ 616-42-41

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: poczta@wolborz.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.wolborz.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-zp.wolborz.eu

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa placu zabaw przy Klubie Dziecięcym

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e64c5278-3372-49e8-a44e-188f8d48a90d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00365278

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00039233/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Budowa placu zabaw przy Klubie Dziecięcym

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

w ramach zadania pn.: Utworzenie 12 nowych miejsc opieki w ramach programu Aktywny Maluch 2022-2029 w Klubie dziecięcym pn. „Bajkowy Zakątek”, ul. Mickiewicza 14, 97-320 Wolbórz, ze środków KPO (Krajowy Plan Odbudowy)

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00267707

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZZP. 271.19.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część I
Budowa placu zabaw – Dostawa i montaż urządzeń.
Zakres:
Dostawa i montaż czterech zestawów zabawowych, dwóch huśtawek wagowych, huśtawki gniazdo, dwóch huśtawek podwójnych, dwóch bujaków, Zestawu zabawowego do piasku, domku.
Dostawa i montaż sześciu żagli przeciwsłonecznych wraz z ze słupami i osprzętem.
Dostawa i montaż elementów małej architektury w postaci tablicy, wieszaka, ławek ze stolikiem, koszy, ławek.
Dostawa i montaż wiaty drewnianej z dwoma kompletami mebli składanych.
Dokładne parametry elementów placu zabaw załączono w dokumentacji projektowej i przedmiarze.
Szczegółowy zakres robót został określony w załącznikach do niniejszej SWZ (Dokumentacja projektowa –załącznik nr 5a do SWZ, Projekt umowy-załącznik nr 4a do SWZ)

4.5.3.) Główny kod CPV: 37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

4.5.5.) Wartość części: 350050,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część II
Budowa placu zabaw – Nawierzchnia
Zakres:
Wykonanie robót ziemnych poprzez zdjęcie warstwy humusu, niwelację terenu piaskiem o zmiennej grubości, rozścielenie warstwy humusu (z odkładu i dostawy). Wykonanie nawierzchni bezpiecznej z mat przerostowych z ustawieniem obrzeży. Wykonanie ogrodzenia placu zabaw (niskie ogrodzenie od strony budynku Klubu Dziecięcego).
Dokładne zakres prac został określony w dokumentacji projektowej i przedmiarze.
Szczegółowy zakres robót został określony w załącznikach do niniejszej SWZ (Dokumentacja projektowa –załącznik nr 5b do SWZ, Projekt umowy-załącznik nr 4b do SWZ)

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

4.5.5.) Wartość części: 72326,63 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 242679,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 387450,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 242679,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MAGIC-GARDEN. OBIEKTY SPORTOWE Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5571712452

7.3.3) Ulica: Ciencisko 32a

7.3.4) Miejscowość: Strzelno

7.3.5) Kod pocztowy: 88-320

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-06

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 242679,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 1 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych - „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
Uzasadnienie faktyczne
Do upływy terminu składania ofert tj. do dnia 15.06.2026 r. godz. 10.00 wpłynęły 4 oferty
Przed otwarciem ofert Zamawiający działając na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o maksymalnej kwocie jaką zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia, tj. 19 562,07 zł.
Wobec tego, że cena ofert złożonych w niniejszym postępowaniu przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia Zamawiający unieważnił niniejsze postępowanie na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp.

2026-07-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane