Dostawa oleju opałowego lekkiego do Zespołu Edukacyjnego w Bytnicy dla potrzeb ogrzewania budynku szkoły podstawowej i Sali gimnastycznej

Gmina Bytnica

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00525214
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00525214/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-10-01 18:27
Lokalizacja
Bytnica, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7e5a65e9-f726-416d-b0dc-79f7396a67da
Identyfikator
9261004272
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Olej opałowy

Wykonawcy

1 przyznane

T&J PALIWA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKotlin, PL · lot 0
390 881,7 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00525214 z dnia 2024-10-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa oleju opałowego lekkiego do Zespołu Edukacyjnego w Bytnicy dla potrzeb ogrzewania budynku szkoły podstawowej i Sali gimnastycznej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Bytnica

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770215

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Bytnica

1.5.2.) Miejscowość: Bytnica

1.5.3.) Kod pocztowy: 66-630

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@bytnica.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bytnica.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7e5a65e9-f726-416d-b0dc-79f7396a67da

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa oleju opałowego lekkiego do Zespołu Edukacyjnego w Bytnicy dla potrzeb ogrzewania budynku szkoły podstawowej i Sali gimnastycznej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7e5a65e9-f726-416d-b0dc-79f7396a67da

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00525214

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00501377

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.10.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje zakup i sukcesywną w miarę potrzeb dostawę oleju napędowego grzewczego lekkiego do Zespołu Edukacyjny w Bytnicy 66-630 BYTNICA 85 (dwa budynki ogrzewane olejem) w ilościach niezbędnych do ogrzewania pomieszczeń.
2. Planowana łączna ilość oleju wynosić będzie 99 000 litrów (wartość maksymalna).
3. Ilość oleju grzewczego jest ilością prognozowaną. Dlatego z uwagi na możliwość zmiany bieżących potrzeb w trakcie realizacji umowy (podyktowanych warunkami niezależnymi od Zamawiającego), Zamawiający zobowiązuje się do minimalnej realizacji zamówienia na poziomie nie mniejszym niż 40% ilości, o której mowa w pkt 4.2.
4. Zakres zamówienia obejmuje:
1) sprzedaż oleju opałowego Zamawiającemu,
2) załadunek,
3) transport oleju na miejsce przeznaczenia,
4) rozładunek oleju.
5) Olej opałowy musi spełniać wymagania normy PN-C-96024:2020-12 lub równoważnej dla gatunku L-1.
6) Minimalne parametry oleju opałowego lekkiego:
a) gęstość w temperaturze 15 oC nie może być wyższa niż 860 kg/m3
b) wartość opałowa (energetyczna) nie może być niższa od 42,6 MJ/kg
c) temperatura zapłonu nie może być niższa niż 56 oC
d) zawartość siarki nie może być wyższa niż 0,1%
e) zawartość wody nie może być wyższa niż 200 mg/kg
f) zawartość ciał stałych nie może być wyższa niż 24 mg/kg
g) temperatura płynięcia nie może być wyższa niż -20 oC
h) lepkość klimatyczna w temperaturze maksymalnej 6,00 mm2/s
i) skład frakcyjny:
- do 250° C destyluje, nie więcej niż 65 % (v/v)
- do 350° C destyluje, nie mniej niż 85 % (v/v)
j) pozostałość po koksowaniu z 10% pozostałości destylacyjnej – maks. 0,3% (m/m)
k) pozostałość po spopieleniu - max. 0,01 % (m/m)
l) zabarwienie czerwone (parametry znacznika oraz barwnika czerwonego zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2022 r. w sprawie znakowania i barwienia wyrobów energetycznych (Dz. U. 2022, poz. 2633).
7. Wykonawca będzie świadczył dostawy własnym specjalistycznym transportem, którego koszt wliczony jest w cenę oleju opałowego.
8. Transport oleju opałowego winien spełniać wymogi odpowiednich przepisów bezpieczeństwa pożarowego, ruchu drogowego oraz ochrony środowiska.
9. Realizacja zamówienia będzie odbywać się sukcesywnie (partiami) na podstawie zlecenia zapotrzebowania składanego przez upoważnionych pracowników Zamawiającego drogą elektroniczną lub pisemnie.
10. Dostarczona ilość oleju opałowego winna być fakturowana zgodnie z objętościowym systemem sprzedaży paliw opartym na litrach w temperaturze referencyjnej 15 st.
11. Wymaga się, aby realizacja dostaw odbywała się na koszt Wykonawcy, w terminie nie dłuższym niż 2 dni robocze od dnia zgłoszenia zapotrzebowania przez pracowników Zamawiającego dostawy oleju, w godzinach 8.00 - 14.00. Przez wyrażenie „dni robocze” należy rozumieć dni od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.
12. Dowodem zrealizowania każdorazowej dostawy będzie pisemne potwierdzenie przyjęcia towaru dokonane przez upoważnionego pracownika Zamawiającego.
13. W przypadku stwierdzenia braków lub wad w dostarczonym towarze, Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonania przez Wykonawcę uzupełnienia lub wymiany towaru na wolny od wad.
14. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za jakość dostarczonego paliwa.
15. Miernikiem dostarczonego oleju opałowego będą wskazania zalegalizowanego licznika paliwa zainstalowanego na autocysternie dowożącej olej, odczytane w obecności upoważnionego pracownika Zamawiającego
16. Wymaga się, aby każdorazowo wraz z dostawą Wykonawca przedłożył świadectwo jakości na partię oleju.
17. W przypadku dostarczenia oleju opałowego bez dokumentu, a którym mowa w pkt. 16 lub towaru niezgodnego z obowiązującą normą lub złożoną ofertą, Odbiorcy przysługiwać będzie prawo do odmowy przyjęcia towaru.
18. W przypadku wątpliwości, co do jakości dostarczanego oleju opałowego – Odbiorca powiadomi o powyższym fakcie Zamawiającego i Wykonawcę i zastrzega sobie prawo pobrania w obecności przedstawiciela Wykonawcy próbki oleju opałowego i skierowanie jej do badania do wybranego przez siebie laboratorium na koszt Wykonawcy.
19. W przypadku potwierdzenia przez laboratorium badawcze zastrzeżeń Odbiorcy co do jakości oleju opałowego, Wykonawca dostarczy olej opałowy o właściwych parametrach technicznych w ilości, która została zakwestionowana. Dodatkowo Wykonawca obciążony zostanie kosztami badania próbek, kosztami usuwania awarii urządzeń lub kosztami ich wymiany, jeżeli zastosowany olej opałowy niespełniający wymogów jakościowych spowoduje ich uszkodzenie lub zniszczenie. Podstawą do obciążenia Wykonawcy kosztami napraw będzie protokół oględzin i naprawy.
20. W przypadku wystąpienia szkody w instalacji grzewczej Zamawiającego wynikłej i udowodnionej z winy złej jakości oleju, Wykonawca pokryje koszty napraw.
21. Uzupełnienie opisu przedmiotu zamówienia w zakresie nieuregulowanym niniejszym Rozdziałem zastosowanie mają również postanowienia Projektowanych postanowień umowy w sprawie zamówienia stanowiące Załącznik nr 3 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09135100-5 - Olej opałowy

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 390881,70 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 390881,70 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 390881,70 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: T&J Paliwa sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 6171729604

7.3.3) Ulica: ul. Sławoszewska 2b,

7.3.4) Miejscowość: Kotlin

7.3.5) Kod pocztowy: 63-220

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 390881,70 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2027-04-30
2024-10-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy