Zakup koparko – ładowarki w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej
GMINA RESKO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00365910
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00365910/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-28 13:50
- Lokalizacja
- Resko, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1c80e39d-bb8e-47d1-8577-f1c579da0556
- Identyfikator
- 2530307954
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00365910 z dnia 2026-07-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup koparko – ładowarki w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA RESKO
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 811684456
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Resko
1.5.3.) Kod pocztowy: 72-315
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@resko.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://platformazakupowa.pl/pn/resko
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13358661.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup koparko – ładowarki w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1c80e39d-bb8e-47d1-8577-f1c579da0556
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00365910
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00632603/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.3 Zakup koparko – ładowarki w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00315070
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.15.26
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa 1 szt. fabrycznie nowej (rok produkcji 2026) koparko-ładowarki kołowej wraz z osprzętem o parametrach:
A. Charakterystyka techniczna:
- masa eksploatacyjna maszyny od 9200 kg,
- silnik wysokoprężny o mocy znamionowej minimum 74 KW, spełniającym normę emisji spalin minimum EURO 5,
- napęd koparko ładowarki na dwie osie,
- koła przednie i tylne o rozmiarze nadającym się do poruszania po drogach publicznych,
- koła przednie o rozmiarze min. 28’’
- koła tylne min. 28’’
- blokada mechanizmu różnicowego,
- Skrzynia biegów zautomatyzowana - minimum 4 biegi do przodu i 4 do tyłu, powershift, (rewers hydrauliczny)
- 2 niezależne układy hamowania,
- układ hydrauliczny zasilany pompą wielotłoczkową o wydajności minimum 160 l/min,
- stabilizatory tylne niezależne wysuwane hydraulicznie,
- błotniki kół przednich i tylnych, skrzynka narzędziowa,
- kabina operatora z obrotowym fotelem
- klimatyzacja, radio FM z bluetooth, głośniki,
- zbiornik paliwa o pojemności min. 130 l.
- światło sygnalizacyjne (kolor pomarańczowy) zlokalizowane na dachu,
- światła robocze,
- sygnał cofania,
- prędkość przejazdowa min. 37 km/h
B. Osprzęt ładowarkowy koparko-ładowarki:
- sterowanie ramieniem ładowarkowym za pomocą joysticków,
- pojemność łyżki koparko-ładowarki min. 1 m3
- łyżka ładowarkowa montowana dzielona, mocowana na szybkozłącze hydrauliczne,
- widły do palet zamontowane na łyżce ładowarkowej,
- wysokość załadunku min. 3 m.
- udźwig na pełną wysokość min. 2000 kg.
C. osprzęt koparkowy podsiębierny koparko-ładowarki:
- sterowanie ramieniem ładowarkowym za pomocą pojedynczych joysticków,
- musi posiadać możliwość przesuwu bocznego wysięgnika koparkowego,
- szybkozłącze koparkowe,
- ramię koparkowe o zmiennej długości, rozsuwane hydraulicznie,
- głębokość kopania minimum 5 m,
- dodatkowa linia hydrauliczna dwukierunkowa do młota lub łyżki skarpowej hydraulicznej
D. wymagania dodatkowe:
- gwarancja na oferowana koparko-ładowarkę musi wynosić co najmniej 12 miesięcy,
- instrukcja obsługi w języku polskim,
- deklaracja zgodności,
- oferowany sprzęt dysponuje autoryzowanym na Polskę serwisem stacjonarnym i mobilnym,
- zapewniony serwis gwarancyjny i pogwarancyjny koparko-ładowarki
- w okresie gwarancji serwis gwarancyjny bezpłatny (zawierający przeglądy, części, oleje oraz dojazdy do miejsca stacjonowania,
- dostawa koparko-ładowarki wraz z całym osprzętem w tym jej rozładunek do siedziby Zamawiającego – miasto Resko 72-315
- Wykonawca przeszkoli w cenie dostawy operatora w zakresie obsługi koparko-ładowarki.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ wraz z załącznikami.
4.5.3.) Główny kod CPV: 43300000-6 - Maszyny i sprzęt budowlany
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 371460 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 644520 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 371460 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: XCMG POLAND Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5272939917
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 00-837
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 371460 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące
| 2026-07-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |