„Wsparcie deinstytucjonalizacji pieczy zastępczej w podregionie kaliskim - wyjazd integracyjno-edukacyjny dla rodzin zastępczych”

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W KALISZU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00365929
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00365929/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-28 13:54
Lokalizacja
Kalisz, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-811be170-4adc-40c7-9dca-99e78b13fbfa
Identyfikator
6181869057
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie ośrodków wypoczynkowychUsługi w zakresie obozowisk dla dzieciUsługi hotelarskieHotelarskie usługi noclegoweUsługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłkówWynajem autobusów i autokarów wraz z kierowcąOrganizacja wycieczekUsługi edukacyjne i szkoleniowe

Wykonawcy

1 przyznane

C.M.T. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄJaworzno, PL · lot 0
76 888 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00365929 z dnia 2026-07-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Wsparcie deinstytucjonalizacji pieczy zastępczej w podregionie kaliskim - wyjazd integracyjno-edukacyjny dla rodzin zastępczych”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W KALISZU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250864184

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: pl. św. Józefa 5

1.5.2.) Miejscowość: Kalisz

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-800

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.7.) Numer telefonu: 625014292

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pcpr@powiat.kalisz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pcpr.kalisz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-811be170-4adc-40c7-9dca-99e78b13fbfa

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Wsparcie deinstytucjonalizacji pieczy zastępczej w podregionie kaliskim - wyjazd integracyjno-edukacyjny dla rodzin zastępczych”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-811be170-4adc-40c7-9dca-99e78b13fbfa

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00365929

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00177390/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.4 Wsparcie deinstytucjonalizacji pieczy zastępczej w podregionie kaliskim - wyjazdy integracyjno-terapeutyczne

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

projekt nr FEWP.06.15-IZ.00-0003/23 pt.: „Wsparcie deinstytucjonalizacji pieczy zastępczej w podregionie kaliskim” w ramach Działania 6.15 Wsparcie rodziny i systemu pieczy zastępczej Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 (FEW).

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00266693

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PCPR-VIII.222.2.7.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 124650,75 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 66153,75 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja wyjazdu integracyjno-edukacyjnego dla 56 osób – rodziców zastępczych, wychowanków pieczy zastępczej oraz osób
z ich najbliższego otoczenia z terenu powiatu kaliskiego. Wyjazd ma trwać 5 dni
i odbywa się w ramach projektu nr FEWP.06.15-IZ.00-0003/23 pt.: „Wsparcie
deinstytucjonalizacji pieczy zastępczej w podregionie kaliskim” w ramach Działania
6.15 Wsparcie rodziny i systemu pieczy zastępczej Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 (FEW).
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
1) w wyjeździe uczestniczyć będzie 56 osób, w tym dzieci i dorośli.
2) Zamawiający przewiduje możliwość zmniejszenia liczby uczestników
o maksymalnie 5 osób.
3) czas trwania wyjazdu: 5 dni pobytowych (4 noclegi) w okresie między
01.08.2026 r. a 31.08.2026 r.
4) zamówienie obejmuje zapewnienie transportu uczestników spod siedziby
Zamawiającego do miejsca wyjazdu oraz ich powrót z miejsca wyjazdu pod
siedzibę Zamawiającego.
3. miejsce odbywania wyjazdu: hotel lub ośrodek wypoczynkowy położony w miejscowości nadmorskiej na terytorium Polski.
4. Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia zapewni uczestnikom:
1) wyjazd spod siedziby Zamawiającego nie później niż po godzinie 8:00,
a wyjazd spod ośrodka nie wcześniej niż przed godziną 14:00, autokarem lub busem (busami) z miejscami siedzącymi dla każdego uczestnika, klimatyzacją, pasami bezpieczeństwa oraz z aktualnymi badaniami technicznymi pojazdu;
2) transport zastępczy o takim samym lub wyższym standardzie w ciągu nie dłuższym niż 4h od stwierdzenia awarii w przypadku jej wystąpienia;
3) zorganizowania pomocy przy rozładunku bagaży uczestników z autokarów
i przeniesienia ich do pokoi oraz załadunku tych bagaży na drogę powrotną;
4) pobyt w hotelu lub ośrodku dostosowanym do pobytu rodzin z dziećmi i młodzieżą o standardzie odpowiadającym minimum wymogom określonym dla hoteli o kategoryzacji trzygwiazdkowej, zgodnie z aktualnym rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 19 sierpnia 2004 r. w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie
(Dz. U. z 2017 r. poz. 2166). Zamawiający wymaga, aby wszyscy uczestnicy zostali zakwaterowani w jednym budynku. Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w formularzu oferty hotelu lub ośrodka wypoczynkowego przeznaczonego do realizacji usługi. Zmiana miejsca realizacji usługi po złożeniu oferty nie jest dopuszczalna.
5) Zamawiający wymaga, aby zaoferowany hotel/ośrodek wypoczynkowy spełniał następujące warunki:
a) obiekt położony nie dalej niż 500 m od plaży z kąpieliskiem strzeżonym,
b) budynek ogrodzony, monitorowany całodobowo,
c) dostępność architektoniczna dla osób z niepełnosprawnościami (podjazdy, brak barier lub ich ograniczenie, winda),
d) dostęp do zaplecza rekreacyjnego umożliwiającego aktywności grupowe oraz
integrację na świeżym powietrzu,
e) zakwaterowanie oraz zaplecze żywieniowe w jednym obiekcie lub
w bezpośrednim sąsiedztwie,
f) dostęp do sali zajęciowej umożliwiającej prowadzenie zajęć integracyjnych
i teoretycznych,
g) całodobowy dostęp do Wi-Fi,
h) zapewnienie uczestnikom podstawowego wyposażenia (np. ręczniki),
i) uczestnicy wyjazdu będą zakwaterowani w pokojach 2, 3 lub 4 osobowych, przy czym przydział pokoi będzie dostosowany do liczby osób wchodzących w skład danej rodziny, z uwzględnieniem możliwości wspólnego zakwaterowania jej członków,
j) pokój musi być wyposażony w łóżka, zestaw mebli: szafę, szafki lub stoliki
nocne, stół/biurko, krzesła, lampki nocne, dostęp do co najmniej jednego
wolnego gniazdka elektrycznego, lustro, telewizja,
k) na terenie obiektu musi znajdować się miejsce z ławkami, boisko, plac zabaw.
5. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia uczestnikom całodziennego wyżywienia w trakcie pobytu, przy czym liczba i rodzaj posiłków w dniu przyjazdu oraz wyjazdu powinny być odpowiednio dostosowane do godzin przyjazdu i odjazdu.
6. Wyżywienie powinno obejmować:
a) codzienne śniadanie: minimum jedno danie ciepłe; przekąski zimne; pieczywo
jasne i ciemne; napoje gorące; soki; owoce; warzywa,
b) codzienny obiad: dwudaniowy z deserem,
c) codzienną kolację: minimum jedno danie ciepłe; przekąski zimne; pieczywo
jasne i ciemne, napoje gorące, soki, owoce, warzywa,
d) odpowiednie racje żywnościowe na ognisko,
e) suchy prowiant na drogę powrotną.
7. Wykonawca zrealizuje program rekreacyjno-kulturalny, który będzie składał się z co najmniej:
a) dwóch warsztatów dla rodziców zastępczych, każdy w wymiarze co najmniej
5 godzin pt. „Budowanie relacji i skuteczna komunikacja w rodzinie” oraz
„Jak budować bezpieczne relacje z rodziną biologiczną dziecka”. Warsztaty
mogą być podzielone na części. Warsztaty powinny być prowadzone przez
osobę (osoby) posiadającą (posiadające) wykształcenie wyższe w zakresie
psychologii, pedagogiki lub jednego z kierunków pokrewnych,
b) zapewnienia dzieciom i młodzieży uczestników warsztatów właściwej opieki
w czasie trwania ww. warsztatów poprzez organizację atrakcyjnych aktywności
dostosowanych do wieku i potrzeb uczestników, w szczególności animacji, gier,
zabaw integracyjnych oraz zajęć kreatywnych i edukacyjnych. Organizowane
zajęcia powinny zapewniać bezpieczeństwo, aktywne zaangażowanie oraz
komfort uczestników,
c) codziennych animacji dla dzieci, prowadzonych przez animatora, obejmujące
m.in. konkursy, gry, zabawy ruchowe,
d) wieczornych form integracji (np. ognisko, wieczór filmowy),
e) zorganizowania wyjazdu uczestników do pobliskiej atrakcyjnie turystycznie
miejscowości, zapewniając opiekę przewodnika oraz finansowanie biletów
wstępu do obiektów turystycznych właściwych dla miejsca realizacji wyjazdu.
8. Wykonawca zobowiązany jest do zawarcia umowy ubezpieczenia grupowego
dla uczestników wyjazdu od następstw nieszczęśliwych wypadków na czas trwania wyjazdu.
9. Wykonawca zobowiązany jest posiadać ważne ubezpieczenie OC w zakresie
prowadzonej działalności przez cały okres realizacji zamówienia.
10. Wykonawca pokryje koszty opłaty klimatycznej.
11. Wykonawca zapewni co najmniej dwóch opiekunów dzieci, animatora oraz osobę (osoby) skierowaną (skierowane) do przeprowadzenia warsztatów edukacyjnych.
12. Przed podpisaniem umowy Zamawiający dokona weryfikacji osób wskazanych do pełnienia funkcji opiekuna/opiekunów dzieci oraz osoby/osób skierowanych do prowadzenia warsztatów w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Wykonawca zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu wszelkich danych niezbędnych do przeprowadzenia tej weryfikacji.
13. Wykonawca zobowiązany jest do bieżącego prowadzenia dokumentacji dotyczącej realizacji usługi oraz do przekazywania jej Zamawiającemu nie później niż do ostatniego dnia sierpnia, przy czym dokumentacja ta obejmuje w szczególności listę obecności oraz sprawozdanie z przebiegu wyjazdu. Zamawiający zastrzega sobie prawo żądania przedłożenia dodatkowych dokumentów w przypadku uzyskania stosownych wytycznych lub instrukcji od Instytucji Zarządzającej.
14. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji obowiązku informacyjno-promocyjnego oraz do oznaczania dokumentacji właściwymi logotypami unijnymi dotyczącymi programu, zgodnie z obowiązującymi wytycznymi w zakresie informacji i promocji, przy czym wzory oznaczeń Zamawiający przekaże Wykonawcy w terminie do 14 dni od dnia zawarcia umowy.
15. Wykonawca zobowiązany jest do bieżącego przekazywania koordynatorowi projektu, wskazanego w ust. I pkt 4 ppkt 2 SWZ informacji o wszelkich stwierdzonych nieprawidłowościach oraz problemach związanych z realizacją projektu.
16. Wykonawca w oferowanej cenie uwzględnia wszelkie koszty niezbędne do realizacji przedmiotowego zamówienia.
17. Zamawiający nie określa wymagań związanych z realizacją zamówienia
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy w okolicznościach,
o których mowa w art. 95 ustawy Pzp przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na
podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego
czynności w zakresie realizacji zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 55241000-1 - Usługi w zakresie ośrodków wypoczynkowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

55243000-5 - Usługi w zakresie obozowisk dla dzieci

55100000-1 - Usługi hotelarskie

55110000-4 - Hotelarskie usługi noclegowe

55300000-3 - Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków

60172000-4 - Wynajem autobusów i autokarów wraz z kierowcą

63511000-4 - Organizacja wycieczek

80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 76888,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 76888,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 76888,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: C.M.T. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 122740946

7.3.3) Ulica: Sztygarów 17

7.3.4) Miejscowość: Jaworzno

7.3.5) Kod pocztowy: 43-600

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 76888,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-08-01 do 2026-08-31
2026-07-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi