Rewitalizacja cmentarza wojskowego w Konopnicy

GMINA KONOPNICA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00365989
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00365989/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-28 14:04
Lokalizacja
Konopnica, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4395b12d-bcd2-488c-9a82-c16706b057e2
Identyfikator
8321961055
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty renowacyjneRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie usuwania gruzuUsuwanie wierzchniej warstwy glebyRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonychTynkowanieNakładanie powłok antykorozyjnych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00365989 z dnia 2026-07-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rewitalizacja cmentarza wojskowego w Konopnicy

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KONOPNICA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730934631

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 15

1.5.2.) Miejscowość: Konopnica

1.5.3.) Kod pocztowy: 98-313

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@konopnica.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.konopnica.finn.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/konopnica

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rewitalizacja cmentarza wojskowego w Konopnicy

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4395b12d-bcd2-488c-9a82-c16706b057e2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00365989

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00040679/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Rewitalizacja cmentarza wojskowego w Konopnicy

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00310090

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GKO.271.1.3.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

3.1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie na podstawie opracowanej przez Wykonawcę i zatwierdzonej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej w tym programu prac konserwatorskich, polegających na rewitalizacji cmentarza wojskowego w Konopnicy.
3.2. Przedmiotowe zadanie realizowane jest w formule „zaprojektuj i wybuduj”, na podstawie Programu Funkcjonalno - Użytkowego (PFU).
3.3. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) wykonanie, na podstawie programu funkcjonalno-użytkowego (PFU), stanowiącego załącznik nr 10 do SWZ dokumentacji projektowej w tym programu prac konserwatorskich oraz uzyskanie wymaganych prawem uzgodnień/decyzji/zezwoleń,
2) wykonanie robót budowlanych, zgodnie z opracowaną przez Wykonawcę dokumentacją projektową, zatwierdzoną przez Zamawiającego,
3) pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych, wykonywanych zgodnie z opracowaną dokumentacja projektową,
3.4. Zakres robót budowlanych obejmuje m.in.:
1) prace rozbiórkowe,
2) wymiana utwardzonej nawierzchni terenu,
3) wymiana masztu flagowego,
4) konserwacja i restauracja pomnika, eratryku i znicza,
5) pielęgnacja drzewostanu i uzupełnienie nasadzeń w obszarze kwater i obrębie cmentarza.
3.5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w Programie Funkcjonalno-Użytkowym stanowiącym załącznik nr 10 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453100-8 - Roboty renowacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

45410000-4 - Tynkowanie

45442200-9 - Nakładanie powłok antykorozyjnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W wyznaczonym terminie wpłynęły oferty, których wartość znacznie przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 798000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 902428,86 PLN

2026-07-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane