Rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej w Goleszach Dużych

GMINA WOLBÓRZ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00366226
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00366226/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-28 14:53
Lokalizacja
Wolbórz, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1b1dc1fd-dd2f-45ef-b9f5-fac955b3bfe2
Identyfikator
7712657616
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRozbudowa budynkówPrzebudowa budynkówRoboty instalacyjne w budynkachRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00366226 z dnia 2026-07-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej w Goleszach Dużych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA WOLBÓRZ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590647859

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Pl. Jagiełły 28

1.5.2.) Miejscowość: Wolbórz

1.5.3.) Kod pocztowy: 97-320

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.7.) Numer telefonu: 44/ 616-42-41

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: poczta@wolborz.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.wolborz.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-zp.wolborz.eu

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej w Goleszach Dużych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1b1dc1fd-dd2f-45ef-b9f5-fac955b3bfe2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00366226

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00039233/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej w Goleszach Dużych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00267700

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZZP. 271.18.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem inwestycji jest Rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej w Goleszach Dużych.
2. Minimalny wymagany termin gwarancji wynosi 24 miesiące.
3. Szczegółowy zakres robót został określony w załącznikach do niniejszej SWZ (Dokumentacja projektowa –załącznik nr 9 do SWZ, Projekt umowy-załącznik nr 7 do SWZ)

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45262800-9 - Rozbudowa budynków

45262700-8 - Przebudowa budynków

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Działając na podstawie art. 263 ustawy Pzp, w związku z uchyleniem się wybranego wykonawcy od zawarcia umowy, dokonał ponownego badania i oceny ofert spośród pozostałych wykonawców uczestniczących w postępowaniu.
W wyniku ponownej oceny ofert ofertą najwyżej ocenioną stała się oferta złożona przez Wykonawcę: m2 Budownictwo Adam Michałek, ul. Dolna 11,95-054 Ksawerów z 943 900,00 zł.
Działając na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego.
Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
Kwota, jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia podana bezpośrednio przed otwarciem ofert, na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, wynosi
900 000,00 zł brutto. W związku z tym, że cena kolejnej najwyżej ocenionej oferty przewyższa kwotę przeznaczoną przez Zamawiającego na sfinansowanie zamówienia, Zamawiający unieważnił niniejsze postępowanie na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp.
2026-07-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane