SZP/243-178/2026: Usługa dostępu do bazy danych w zakresie analityki i wydajności światowych rankingów Uczelni wyższych.
POLITECHNIKA WROCŁAWSKA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00366238
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00366238/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-28 14:55
- Lokalizacja
- Wrocław, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9a2e439d-33bf-4e3f-9dd7-11539d29ee79
- Identyfikator
- 000001614
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00366238 z dnia 2026-07-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
SZP/243-178/2026: Usługa dostępu do bazy danych w zakresie analityki i wydajności światowych rankingów Uczelni wyższych.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POLITECHNIKA WROCŁAWSKA
1.3.) Oddział zamawiającego: Dział Zakupów i Zamówień Publicznych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001614
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: wyb. Stanisława Wyspiańskiego 27
1.5.2.) Miejscowość: Wrocław
1.5.3.) Kod pocztowy: 50-370
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: katarzyna.trela@pwr.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://przetargi.pwr.edu.pl/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
SZP/243-178/2026: Usługa dostępu do bazy danych w zakresie analityki i wydajności światowych rankingów Uczelni wyższych.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9a2e439d-33bf-4e3f-9dd7-11539d29ee79
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00366238
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00620025/29/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.13 Dostęp do baz danych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Podstawa prawna:
art. 214 ust. 1 pkt 1b uPzp
Uzasadnienie faktyczne:
QS Quasquarelli Symonds Limited, jako twórca i jedyny właściciel Analytics Perfomance World University Rankings and Academic Reputation oraz TopUniversities; Advanced Profile AUTO Renewed Subscription, jest wyłącznym dostawcą licencji Analytics Perfomance World University Rankings and Academic Reputation oraz TopUniversities; Advanced Profile AUTO Renewed Subscription na całym świecie. Wszystkie patenty, prawa autorskie, prawa do wzorów, znaki towarowe, znaki usługowe, tajemnice handlowe, know-how i wszelkie inne prawa własności intelektualnej (zarejestrowane lub niezarejestrowane), a także wszystkie aplikacje, należą wyłącznie do QS Quasquarelli Symonds Limited. Licencji tych nie można nabyć za pośrednictwem żadnej innej organizacji, dystrybutora ani strony trzeciej.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 178/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
SZP/243-178/2026: Usługa dostępu do bazy danych w zakresie analityki i wydajności światowych rankingów Uczelni wyższych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 72320000-4 - Usługi bazy danych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: QS Quacquarelli Symonds Limited
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: GB 314 8016 29
7.3.4) Miejscowość: London
7.3.7.) Kraj: Wielka Brytania
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-27
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 65100 EUR
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2029-05-25| 2026-07-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |