ZAKUP WRAZ Z DOSTAWĄ FABRYCZNIE NOWEJ PACZKOWARKI WODY PITNEJ Z OSPRZĘTEM
Gmina Miasto Ełk
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00366284
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00366284/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-28 15:05
- Lokalizacja
- Ełk, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0b264e1a-9f80-437b-a79c-8edc523c8cfb
- Identyfikator
- 8481825438
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00366284 z dnia 2026-07-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
ZAKUP WRAZ Z DOSTAWĄ FABRYCZNIE NOWEJ PACZKOWARKI WODY PITNEJ Z OSPRZĘTEM
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Ełk
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790671076
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Marsz. Józefa Piłsudskiego 4
1.5.2.) Miejscowość: Ełk
1.5.3.) Kod pocztowy: 19-300
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL623 - Ełcki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@um.elk.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.elk.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0b264e1a-9f80-437b-a79c-8edc523c8cfb1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
ZAKUP WRAZ Z DOSTAWĄ FABRYCZNIE NOWEJ PACZKOWARKI WODY PITNEJ Z OSPRZĘTEM2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0b264e1a-9f80-437b-a79c-8edc523c8cfb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00366284
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00028295/14/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.3 ZAKUP WRAZ Z DOSTAWĄ FABRYCZNIE NOWEJ PACZKOWARKI WODY PITNEJ Z OSPRZĘTEM
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00260440
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: O-ZP.271.17.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 293495,94 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
Przedmiotem zamówienia jest zakup wraz z dostawą fabrycznie nowej paczkowarki wody pitnej wraz
z wymaganym osprzętem. Zamówienie publiczne realizowane w ramach udzielonej dotacji z Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej.
1.1. Zakres zamówienia obejmuje:
Fabrycznie nowa paczkowarka wody pitnej automatyczna wraz z wymaganym osprzętem– sztuk 1.
Folia do paczkowarki według wskazanych parametrów w ilości 300 kg.
Dedykowana przyczepa izolowana – sztuk 1
Skrzynki transportowe – według wskazanych parametrów w ilości 40 szt.
Przeszkolenie w cenie dostawy 1 osoby w zakresie obsługi paczkowarki.
1.2. Charakterystyka techniczna paczkowarki wody pitnej:
Paczkowarka wody pitnej w wersji automatycznej w celu szybkiego i wygodnego dostępu do niej w sytuacjach awaryjnych do pakowania i dystrybucji wody.
Rok produkcji paczkowarki: nie wcześniej niż 2025
Dozowanie wody w sposób automatyczny do odwijanej zdezynfekowanej folii. Paczkowarka zapewniająca wstępną filtrację, a następnie dezynfekcję wody promieniami UV. Charakterystyka paczkowarki wody pitnej:
aktualny atest PZH;
ciśnienie przyłącza wody w zakresie 2-5 bar;
redutor ciśnienia do ręcznej regulacji z redukcją ciśnienia do 2-3 bar;
wymagane parametry paczkowarki w odniesieniu do worków i folii:
• maksymalna wydajność paczkowarki nie mniej niż 1000 l/h;
• objętość (pojemność) worków w zakresie 0,5-1,4 l do ręcznej regulacji;
• typ worków – dostosowane do zgrzewania automatycznego z folii PE z atestem PZH na folię;
• wymagane parametry folii:
szerokość 320 mm,
grubość 80-100 µm,
• automatyczne odwijanie zdezynfekowanej folii, która przy pomocy paczkowarki jest formowana i zgrzewana do postaci rękawa;
• możliwość nanoszenia na powierzchni worków daty przydatności do spożycia lub rozlewu;
• czujnik obecności folii zapewniający zatrzymanie przepływu wody w przypadku braku folii,
• zapewnienie dezynfekcji wody UV;
• wraz z paczkowarką dostarczenie folii, spełniająca jednocześnie wszystkie powyższe wymagania, w ilości 300 kg,
przyłącze energetyczne paczkowarki 400V:
• oddzielny przedział elektryczny z rozdzielnią główną, panelem sterującym oraz gniazdem zasilającym,
• nie dopuszcza się montażu rozdzielnicy głównej, gniazda ani panelu w przedziałach wspólnych
z częścią hydrauliczną, mechaniczną lub przygotowania folii,
wymagane przygotowanie wody:
• filtracja wstępna mechaniczna,
• dezynfekcja wody UV o maks. mocy w przedziale 42-43 W,
wymagane parametry przenośnika taśmowego:
• zapewnienie automatycznego i bieżącego odbioru przygotowanych woreczków;
• możliwość dezynfekcji,
wymagania odnoszące się do pulpitu operatorskiego:
• zapewnienie sterowania urządzeniem,
• pełna obsługa paczkowarki realizowana przez 1 przeszkoloną w obsłudze osobę,
budowa i konstrukcja paczkowarki zapewniająca dezynfekcję;
wykonanie paczkowarki, wytyczne materiałowe:
• obudowa zewnętrzna wykonana ze stali nierdzewnej o grubości ścianki min. 1,5 mm w kolorze naturalnej stali nierdzewnej,
• nie dopuszcza się stosowania stali lakierowanej ani malowanej,
• orurowanie ze stali nierdzewnej gat. min 304,
wymagany monitoring paczkowarki;
zapewnienie pełnego i ciągłego nadzoru:
nad zasilaniem urządzenia,
przepływem wody,
liczbą wyprodukowanych worków,
dodatkowe wymagania monitoringu zostały opisane w dalszej części Opisu Przedmiotu Zamówienia,
Wymagany osprzęt paczkowarki:
dedykowana i dostosowana konstrukcyjnie, technologicznie i technicznie do obsługi i transportu skrzynek przyczepa izolowana:
• przyczepa izolowana pozwalająca na jednorazowy transport 40 skrzynek niebieskich o wymiarach 600x400x200 mm,
• typ przyczepy: dwuosiowa o DMC min. 1350kg z urządzeniem najazdowym do przyczep typ Un 251s ,
• koła przyczepy 10",
• wyposażenie: 2 x roleta strażacka pyło-wodoszczelna,
• wykonanie: stelaż z kątowników i profili aluminiowych,
• konstrukcja zapewniająca stabilne posadowienie paczkowarki wody pitnej, unikanie uszkodzeń przenośnika taśmowego, zabezpieczenie pulpitu operatorskiego oraz bezpieczny transport skrzynek,
skrzynki transportowe w kolorze niebieskim o wymiarach 600 x 400 x 200 mm w ilości 40 szt.;
folia do paczkowarki według wskazanych parametrów w ilości 300 kg.
1.3. Wymaganie dotyczące monitoringu
System monitoringu należy zrealizować poprzez rozbudowę istniejącego systemu monitoringu obiektów wodno-kanalizacyjnych Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem ul. Suwalska 64, 19-300 Ełk. Wymagania systemu monitoringu:
rozbudowę systemu monitoringu o nowo włączane obiekty należy zrealizować poprzez naniesienie ich na istniejącej mapie synoptycznej rozbudowywanej aplikacji SCADA,
wizualizację należy wykonać na istniejącej stacji bazowej (serwerze) umieszczonej w Centrum Dyspozytorskim PWiK Sp. z o.o. w Ełku,
oprogramowanie wizualizacyjne paczkowarki musi być zintegrowane i kompatybilne z istniejącym systemem monitoringu,
uwaga: istniejący i funkcjonujący w PWiK Sp. z o. o. licencjonowany system sterowania
i monitoringu pracuje w oparciu o technologię GPRS ze stałą adresacją IP obiektów chronionych systemem APN i nie może być zmieniony na inny,
nie dopuszcza się możliwości współdziałania dwóch lub więcej odmiennych systemów sterowania
i monitoringu z uwagi na bezpieczeństwo eksploatowanych rozproszonych obiektów wodno-ściekowych oraz kosztów z tym związanych.
1.4.Wykonawca przed dostarczeniem przedłoży Zamawiającemu:
- homologację UE na dedykowaną przyczepę w języku polskim, zgodnie z ogólnounijną procedurą homologacji umożliwiającą rejestrację pojazdu,
- oświadczenie o danych do rejestracji przyczepy
2. Gwarancja - minimalny wymagany okres gwarancji to 36 pełnych miesięcy od daty odbioru końcowego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 42921300-1 - Maszyny do pakowania zbiorczego lub jednostkowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 165600 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 348000 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 348000 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: "HYDRO - PARTNER" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411429699
7.3.3) Ulica: ul. Gronowska 4A
7.3.4) Miejscowość: Leszno
7.3.5) Kod pocztowy: 64-100
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-17
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 348000 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 14 dni
| 2026-07-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |