Dostawa samochodu operacyjnego z napędem elektrycznym 4x4 dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Sopocie
KOMENDA MIEJSKA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W SOPOCIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00366451
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00366451/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-28 16:09
- Lokalizacja
- Sopot, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-44696b34-925f-4375-965b-8bca21803a34
- Identyfikator
- 5851120907
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00366451 z dnia 2026-07-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa samochodu operacyjnego z napędem elektrycznym 4x4 dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Sopocie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: KOMENDA MIEJSKA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W SOPOCIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191123533
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Armii Krajowej 105
1.5.2.) Miejscowość: Sopot
1.5.3.) Kod pocztowy: 81-824
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat.sopot@straz.gda.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/kmpsp-sopot
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-44696b34-925f-4375-965b-8bca21803a341.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa samochodu operacyjnego z napędem elektrycznym 4x4 dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Sopocie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-44696b34-925f-4375-965b-8bca21803a34
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00366451
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00224831/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Dostawa samochodu operacyjnego z napędem elektrycznym 4x4 dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Sopocie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00238218
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PT.2370.1.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa samochodu operacyjnego o napędzie elektrycznym 4x4 dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Sopocie.
2. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawarty jest w specyfikacji technicznej przedmiotu zamówienia (opis przedmiotu zamówienia), stanowiącej Załącznik nr 1.1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) oraz w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 6 do SWZ.
3. Zamawiający wymaga, aby dostarczone pojazdy objęte były gwarancją jakości przez okres minimum:
gwarancja mechaniczna - min. 24 miesiące (okres udzielonej gwarancji na podzespoły mechaniczne stanowi kryterium oceny ofert - ostateczny okres wpisany do umowy będzie zgodny z wybraną ofertą);
gwarancja na lakier - min. 24 miesiące;
gwarancja na perforację nadwozia - min. 120 miesięcy;
gwarancja assistance - min. 24 miesiące;
liczone od dnia podpisania Protokołu odbioru ostatecznego przez Strony bez uwag i zastrzeżeń.
Szczegółowe warunki realizacji zamówienia znajdują się w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiącej Załącznik nr 6 do SWZ.
4. Ilekroć w zakresie opisu przedmiotu zamówienia, użyto norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych
i systemów referencji technicznych o których mowa w art. 101 uPzp Zamawiający po przedmiotowym wskazaniu dodaje sformułowanie „lub równoważny”. Wskazanie takie mają jedynie charakter wzorcowy a Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, czyli o parametrach takich samych lub lepszych/nie gorszych w porównaniu z parametrami wzorcowymi przedstawionymi w dokumentacji w zakresie których użyto ww. wskazań czy odniesień. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, zobowiązany jest udowodnić w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 uPzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
5. Zamawiający informuje, że przewiduje, zgodnie z art. 310 uPzp, możliwość unieważnienia postępowania, jeżeli środki publiczne które zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
6. Wymagane jest by Wykonawca w okresie gwarancji zapewnił autoryzowany serwis gwarancyjny samochodu
w odległości nie większej niż 50 km od siedziby Zamawiającego.
Wymaga się by czas reakcji serwisu nie był dłuższy niż 2 dni robocze od dnia zgłoszenia zapotrzebowania przez Zamawiającego.
7. Wykonawca przeprowadzi w ramach zamówienia nieodpłatne szkolenie w zakresie obsługi
i użytkowania dostarczonego samochodu dla co najmniej jednego wyznaczonego pracownika Zamawiającego. Szkolenie winno obejmować podstawowe zasady użytkowania urządzeń umiejscowionych w kabinie kierowcy, zasady wykonywania obsługi codziennej oraz planowanych przeglądów gwarancyjnych. Szkolenie zostanie przeprowadzone w siedzibie Zamawiającego w terminie do 7 dni od dnia dostawy pojazdu.
8. Zamawiający informuje, że nie dopuszcza ofert z udziałem produktów (pojazdów) pochodzących z państw trzecich, które nie są stronami umów międzynarodowych o dostępie do rynku zamówień publicznych.
Oferta podlega obowiązkowemu odrzuceniu, jeżeli udział produktów pochodzących z państw trzecich przekroczy 50% całkowitej wartości produktów wchodzących w skład oferty.
4.5.3.) Główny kod CPV: 34114000-9 - Pojazdy specjalne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
34113000-2 - Pojazdy z napędem na 4 koła
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 274997,25 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 281793,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 274997,25 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
6.7.) Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach:
zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty środowiskowe
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Marvel Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 725-000-78-63
7.3.3) Ulica: ul. Brzezińska 15
7.3.4) Miejscowość: Łódź
7.3.5) Kod pocztowy: 92-103
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 274997,25 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-09-30| 2026-07-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |