Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy drogi gminnej wewnętrznej ul. Bugaj w Brzeszczach

GMINA BRZESZCZE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00366471
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00366471/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-28 16:29
Lokalizacja
Brzeszcze, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-586b54c3-18d1-4819-b02a-0d2d592204ac
Identyfikator
5492197470
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00366471 z dnia 2026-07-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy drogi gminnej wewnętrznej ul. Bugaj w Brzeszczach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BRZESZCZE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 356305070

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kościelna 4

1.5.2.) Miejscowość: Brzeszcze

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-620

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.7.) Numer telefonu: 32 77 28 500

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@brzeszcze.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.brzeszcze.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-586b54c3-18d1-4819-b02a-0d2d592204ac

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy drogi gminnej wewnętrznej ul. Bugaj w Brzeszczach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-586b54c3-18d1-4819-b02a-0d2d592204ac

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00366471

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00082799/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.8 Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy drogi gminnej wewnętrznej ul. Bugaj w Brzeszczach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00324924

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SZP.271.11.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 433033,33 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 197033,33 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy drogi gminnej wewnętrznej ul. Bugaj w Brzeszczach w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa ul. Bugaj w Brzeszczach”.

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy drogi na odcinku ok. 600 m; wraz z uzyskaniem skutecznego zgłoszenia robót/pozwolenia na budowę. Projekt powinien obejmować przebudowę drogi w zakresie wykonania nowej konstrukcji drogi poprzez wykonanie podbudowy i nakładki asfaltowej, odwodnienia drogi, przebudowy pobo-czy i zjazdów oraz sporządzenie przedmiarów, kosztorysów inwestorskich, specyfikacji tech-nicznych niezbędnych do udzielenia przez Gminę Brzeszcze zamówienia na realizację robót bu-dowlanych.
2. W zakresie rzeczowym przedmiotu zamówienia wyodrębnia się:
1) Opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu wraz z propozycją zastosowanych rozwiązań konstrukcyjno-materiałowych (przekroje podłużne i poprzeczne). Koncepcje należy przedłożyć do akceptacji Zamawiającego - 1 egz.
2) Pozyskanie mapy zasadniczej lub jeśli będzie wymagane pozyskanie i aktualizację mapy do celów projektowych.
3) Pozyskanie wypisów z ewidencji gruntów lub ksiąg wieczystych w niezbędnym zakresie.
4) Uzyskanie zgód właścicieli działek na wejście w teren nieruchomości – o ile będą wymagane. Wymaganą formą zgody właściciela działki jest podpisane oświadczenie oraz zaakceptowana podpisem mapka w skali 1:1000 stanowiąca plan sytuacyjny przebudowy drogi na przedmiotowej działce (w przypadku zmian wymagana jest powtórna akceptacja właściciela na mapce).
5) Ocenę warunków geotechnicznych zawierającą rozpoznanie warunków gruntowo-wodnych dla potrzeb remontu drogi (min. 3 odwierty) – 2 egz.
6) Uzyskanie decyzji na wycinkę drzew - jeśli będzie wymagana. W przypadku bliskiej odległości drzew od zakresu objętego dokumentacją projektową należy wykonać opinię dendrologiczną w zakresie możliwości oddziaływania systemu korzeniowego drzew na inwestycję.
7) Uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach -jeśli będzie wymagana.
8) Opracowanie kompletnego projektu budowlanego (zawierającego: projekt zagospodarowania działki lub terenu, projekt architektoniczno-budowlany oraz projekt techniczny) wraz z przebudową istniejącej kolidującej infrastruktury technicznej, łącznie ze wszystkimi załącznikami, decyzjami, opiniami i uzgodnieniami, warunkującymi uzyskanie prawidłowego, skutecznego zgłoszenia do organu administracji architektoniczno-budowlanego lub ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami, wiedzą i zasadami sztuki budowlanej – 3 egz.
9) Opracowanie projektów przebudowy urządzeń infrastruktury technicznej niezwiązanych
z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu drogowego, kolidujących z inwestycją, jeżeli takowe wystąpią - po 3 egz.
10) Opracowanie projektów branżowych, o ile zaistnieje konieczność ich opracowania - po 3 egz.
11) Opracowanie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia - 3 egz.
12) Opracowanie projektu stałej organizacji ruchu i uzyskanie jego zatwierdzenia, o ile zaistnieje konieczność ich opracowania – 3 egz.
13) Opracowanie przedmiarów i kosztorysów inwestorskich (zawierających tabele elementów scalonych) niezbędnych do udzielenia przez Gminę Brzeszcze zamówienia na realizację robót budowlanych - po 2egz.
14) Specyfikacje techniczne (ogólne i szczegółowe) wykonania i odbioru robót budowlanych objętych przedmiotem zamówienia, przez które należy rozumieć opracowania zawierające zbiory wymagań w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych, obejmujące w szczególności wymagania właściwości materiałów, wymagania dotyczące sposobu wykonania i oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót oraz zakresu prac, które powinny być ujęte w cenach poszczególnych pozycji kosztorysu - po 2 egz.
15) Wykaz materiałów ze szczególnym uwzględnieniem ich parametrów technicznych –2 egz.
16) Uzyskanie prawidłowego, skutecznego zgłoszenia robót do organu administracji architektoniczno-budowlanego lub uzyskanie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę, zgodnie z obowiązującym stanem prawnym na dzień składania wniosku.
17) Wskazane powyżej ilości egzemplarzy dokumentacji nie uwzględniają egzemplarzy, które pozostają w instytucjach uzgadniających, czy też wydających decyzje.
18) Egzemplarze wymienionych powyżej opracowań muszą być oprawione w sposób uniemożliwiający ich dekompletację.
19) Kompletna dokumentacja musi zawierać również płytę CD/DVD zawierającą całość opracowań w formie cyfrowej – wersja nieedytowalna w PDF oraz edytowalna (DOC, DWG, KST, DXF, ODT). Forma, kolejność i treść elementów powinna być zgodna z wersją drukowaną.
20) Kompletna dokumentacja tworzona przez Wykonawcę wraz z pozostałymi dokumentami typu: decyzje, postanowienia, wypisy, uzgodnienia, warunki techniczne w formacie pdf (ilość plików pdf musi odpowiadać ilości elementów, z których składa się dokumentacja projektowa np.: projekt techniczny, przedmiar robót, kosztorys inwestorski, SST).
21) Do dokumentacji należy załączyć oświadczenie o jej kompletności z punktu widzenia celu któremu ma służyć, zgodności z umową oraz aktualnie obowiązującymi przepisami i normami.
22) Dokumentację należy wykonać wraz z wszelkimi niezbędnymi opiniami, decyzjami, zaświadczeniami, uzgodnieniami oraz pozwoleniami.
23) Kompletna dokumentacja projektowo-kosztorysowa (z punktu widzenia celu, któremu ma służyć) winna być wykonana w zakresie pozwalającym na:
a) opisanie przedmiotu zamówienia zgodnie z ustawą Pzp oraz jej rozporządzeniami wykonawczymi i przeprowadzenie procedury postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych objętych dokumentacją (zgodnie z obowiązkiem wynikającym z art. 103 ust. 1 ustawy Pzp dokumentacja będzie udostępniona jako załącznik do SWZ),
b) wykonanie robót i ich odbiór.
24) Pełnienie nadzoru autorskiego na etapie realizacji robót budowlanych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ oraz Załącznik nr 7 do SWZ – Wzór umowy oraz Załącznik nr 8 do SWZ – Mapa poglądowa

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu zostały złożone cztery oferty. Oferta wykonawcy z najniższą ceną wynosi 186 837,00 zł brutto.
Zamawiający na sfinansowanie ww. zamówienia przeznaczył kwotę w wysokości 61 500,00 zł brutto.
W świetle powyższego cena najkorzystniejszej oferty przekracza możliwości finansowe Zamawiającego. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą do ceny oferty najkorzystniejszej. Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na ww. podstawie prawnej.
2026-07-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi