Modernizacja Przedszkola nr 11 w zakresie posadzek oraz sanitariatów ul. Bukowa 29
Gmina Miasta Tychy
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00366676
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00366676/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-29 07:41
- Lokalizacja
- Tychy, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f822b80b-61c7-4af9-802f-9b66477cc1cf
- Identyfikator
- 6460013450
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00366676 z dnia 2026-07-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja Przedszkola nr 11 w zakresie posadzek oraz sanitariatów ul. Bukowa 29
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasta Tychy
1.3.) Oddział zamawiającego: Gmina Miasta Tychy
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255507
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Niepodległości 49
1.5.2.) Miejscowość: Tychy
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-100
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski
1.5.7.) Numer telefonu: 32 7763808
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@umtychy.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.umtychy.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://tychy.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja Przedszkola nr 11 w zakresie posadzek oraz sanitariatów ul. Bukowa 292.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f822b80b-61c7-4af9-802f-9b66477cc1cf
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00366676
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00047729/16/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.18 Modernizacja Przedszkola nr 11 w zakresie posadzek oraz sanitariatów
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00256523
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PZP.271.29.2026.AW
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 419613,45 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, technologie oraz sposób wykonania robót został przedstawiony w Programie Funkcjonalno – Użytkowym zawierającym m.in.:
- Opracowanie dokumentacji projektowej zgodnie z wymogami Prawa Budowlanego w tym m.in. projekt techniczny, projekt wykonawczy i STWiOR,
- Demontaż paneli podłogowych,
- Demontaż parkietu wraz z usunięciem subitu,
- Naprawa podłoża z wykonaniem wylewki samopoziomującej,
- Montaż wykładziny podłogowej,
- Demontaż płytek ściennych i podłogowych,
- Montaż płytek ściennych i podłogowych
- Wymiana instalacji wody (gałązki),
- Wymiana podejść instalacji kanalizacyjnej,
- Wymiana drzwi wejściowych do łazienek (4 szt)
- Wymiana urządzeń sanitarnych
- Montaż kabin sanitarnych WC
- Wymiana armatury łazienkowej,
- Malowanie ścian i sufitów
- Demontaż stolarki okiennej (naświetla),
- Zamurowanie otworów po zdemontowanej stolarce
- Malowanie parapetów,
- Wymiana kratek wentylacyjnych,
- Demontaż stolarki między salami 1 i 2
- Wykonanie ścianki z płyt G-K na ruszcie metalowym między salami
- Prace przygotowawcze i towarzyszące.
Oprócz czynności związanych ze sporządzeniem dokumentacji projektowej i wykonaniem na jej podstawie robót budowalnych, Wykonawca ma obowiązek:
- sporządzenia dokumentacji powykonawczej,
- utylizacji starego zdemontowanego materiału,
- uporządkowania terenu po zakończeniu prac.
Program funkcjonalno – użytkowy stanowi załącznik nr 4 do SWZ.
1. W przypadku wskazania w dokumentach zamówienia znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę zamawiający dopuszcza zastosowanie materiałów równoważnych opisywanym.
2. W przypadku wskazania w opisie przedmiotu zamówienia odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy PZP, zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
3. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku, wykonawca załącza do oferty dokumenty potwierdzające równoważność zaoferowanych rozwiązań. Ciężar udowodnienia równoważności spoczywa na wykonawcy. Wykonawca wykazuje równoważność przy użyciu dowolnych (wiarygodnych) środków. Niewykazanie równoważności skutkuje odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg
45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia, tj. zamawiający na sfinansowanie niniejszego zamówienia przeznaczył kwotę w wysokości 600 000,00 zł, natomiast cena najniższej oferty wynosi 697 410,00 złSEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 5
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 697410,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 826478,70 PLN
| 2026-07-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |