ZP.271.6.2026 Budowa magazynu OL i OC w Pruszczu
GMINA PRUSZCZ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00366926
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00366926/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-29 09:10
- Lokalizacja
- Pruszcz, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a7ac91e7-3a56-476b-8a85-75f3eb7eceaa
- Identyfikator
- 5591241441
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00366926 z dnia 2026-07-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
ZP.271.6.2026 Budowa magazynu OL i OC w Pruszczu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PRUSZCZ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351050
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Główna 33
1.5.2.) Miejscowość: Pruszcz
1.5.3.) Kod pocztowy: 86-120
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL618 - Świecki
1.5.7.) Numer telefonu: 0525624323
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@pruszcz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pruszcz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a7ac91e7-3a56-476b-8a85-75f3eb7eceaa1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
ZP.271.6.2026 Budowa magazynu OL i OC w Pruszczu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a7ac91e7-3a56-476b-8a85-75f3eb7eceaa
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00366926
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00057613/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Budowa magazynu OL i OC w Pruszczu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00289104
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.6.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 356133,76 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest „Budowa magazynu OL i OC w Pruszczu”, która stanowi element zakresu dokumentacji budowlanej na zadanie pn. Budowa kompleksu sportowo-rekreacyjno-kulturalnego wraz z infrastrukturą zewnętrzną-ETAP 1,2.
Inwestycja zlokalizowana jest na terenie gminy Pruszcz w powiecie świeckim, woj.
Kujawsko -Pomorskie. Teren, na którym będzie realizowana inwestycja obejmuje działki:
Nr 287 obręb Pruszcz Miasto.
Opis przedmiotu zamówienia: Budowa magazynu OL i OC w Pruszczu
Planowana Inwestycja usytuowana jest na działce nr: 287 przy ul. Sportowej w Pruszczu.
Zakres zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest budowa budynku magazynowego z rampą. Obiekt ma w rzucie kształt prostokąta z dwoma biegami schodowymi po lewej oraz prawej stronie oraz pochylnią dla niepełnosprawnych. Budynek skonsolidowany jest z rampą załadowczo – wyładowczą/sceną.
Budynek stanowi pomieszczenie magazynowe, do przechowywania wyposażenia OLiOC min. do przechowywania sprzętu do organizowania zastępczego miejsca szpitalnego/przechowywania produktów wrażliwych w tym żywności o wydłużonej przydatności do spożycia/sprzętu do uzdatniania wody pitnej. Standard obiektu zapewni przechowywanie w dłuższych okresach czasu w stanie przydatności do użytku sprzętu i wyposażenia niezbędnego do podejmowania działań w zakresie ochrony ludności w czasie zaistniałych sytuacji kryzysowych lub klęsk żywiołowych. W czasie pokoju i opróżnienia magazynu budynek wraz z rampą jako scena będzie mógł być wykorzystywany do celów użyteczności publicznej.
Wejście do budynku znajduje się od strony rampy oraz z przeciwnej strony. Budynek kryty jest dachem jednospadowym o kącie nachylenia 2°.
Zadaszenie rampy/sceny o kształcie siodłowym, np. wg projektu lub równoważny o zbliżonej powierzchni krycia (+) do 20% powierzchni projektowanej.
Kolorystyka:
Dach kryty papą w kolorze grafitowym;
Tynki w kolorze szarym;
Stolarka drzwiowa PCV w kolorze grafitowym;
Charakterystyczne parametry
Powierzchnia zabudowy budynku zaplecza: 51,76 m2
Powierzchnia użytkowa budynku zaplecza: 34,99 m2 (dwa pomieszczenia: 1. Magazyn, 2. WC)
Kąt nachylenia połaci dachowej budynku zaplecza: 2°
Geometria dachu budynku zaplecza: jednospadowy
Maksymalna wysokość budynku zaplecza:: 4,50 m
Wysokość pomieszczeń budynku zaplecza: 2,57 m
Utwardzenia:
Schody zewnętrzne: 7,87 m2
Rampa/Scena i schody: 92,30 m2
Pochylnie: 74,39 m2
Informacje o zasadniczych elementach wyposażenia budowlano-instalacyjnego:
Tynki:
Tynki wewnętrzne: tynk cementowo-wapienny kat. IV wykończony gładzią szpachlową. Alternatywnie z płyt gipsowo-kartonowych, typ GKF i GKFI gr. 12,5mm, mocowanych do murowanych ścian na plackach gipsowych ewentualnie na ruszcie systemowym. W pomieszczeniach mokrych stosować płyty odporne na wilgoć. Tynki zewnętrzne: tynk cienkowarstwowy w systemie NRO. Malowanie i powłoki zabezpieczające powierzchnie sufitów i ścian wewnątrz budynku należy pokryć farbami akrylowymi ewentualnie emulsyjnymi wg indywidualnie wybranej kolorystyki.
Obróbki blacharskie:
Wykonać z blachy gr. 0,6 mm, lakierowanej, w kolorze pokrycia.
Posadzki:
Zaprojektowano płytki ceramiczne posadzkowe.
Schody i rampa:
Schody zewnętrzne oraz pochylnie – żelbetowe.
Rampa/Scena oraz schody na nią prowadzące: warstwa wierzchnia z płytek betonowych.
Zaleca się usunąć warstwę gruntu wysadzinowego wyrównując powierzchnię i ułożyć warstwę odsączającą z piasku o frakcji do 2 mm grubości 10 cm. Następnie przygotować podbudowę z kruszywa o frakcji 30-60 mm o grubości warstwy 45cm. Podsypka z piasku o frakcji do 2 mm w postaci warstwy o grubości 5 cm. Nawierzchnię schodów zewnętrznych oraz rampy/sceny należy wykonać z płytek betonowych (przełom skalny wapień dwoński) o grubości 6cm prostokątnej 10x20cm (kolorystykę płytek uzgodnić z użytkownikiem). Nawierzchnię z płytek należy zamknąć obrzeżami betonowymi o wymiarach 25x100x8cm (lub 30x100x8cm) ułożonych na podsypce cementowo-piaskowej. Spoiny wypełnić piaskiem.
Rozwiązania konstrukcyjne obiektu budowlanego:
Ławy i stopy fundamentowe żelbetowe - wg rysunków rzutu fundamentów, wykonane z betonu C16/20 (B20). Ławy fundamentowe zbrojone prętami f12, stal B500B (A-IIIN), strzemiona f6 co 30 cm, stal S235 (AI). Rozkład zbrojenia umieszczony w graficznej części opracowania. Otulenie zbrojenia 5,0 cm. Fundamenty wykonać na warstwie chudego betonu C8/10 (B10), o grubości 10cm. Ściany fundamentowe - dwuwarstwowe, wykonane z bloczków betonowych, murowanych na zaprawie cementowej M4, o grubości 24 cm, ocieplone warstwą styropianu EPS-100 gr. 15cm. Ściany z bloczków fundamentowych murowane z 6 warstw bloczków betonowych. Zaprojektowano również żelbetową ścianę oporową, szczegóły w części graficznej opracowania.
Ściany zewnętrzne budynku gr. 44cm, dwuwarstwowe, murowane z bloczków gazobetonowych gr. 24 cm klasy M600, murowanych na ciepłochronnej zaprawie klejowej, ocieplone styropianem EPS-70 gr. 20 cm, metodą lekką mokrą. Ściany wewnętrzne –działowe parteru w budynku - gr. 8 cm i 12 cm, z bloczków betonu komórkowego, murowanych na zaprawie cementowo – wapiennej. Wieńce i elementy żelbetowe zostały zestawione w graficznej części opracowania. Elementy żelbetowe należy wykonać z betonu C20/25 (B25), zbrojenie główne wykonać ze stali B500B(A-IIIN), strzemiona wykonać ze stali S235 (A-I). Nadproża okienne i drzwiowe w budynku - z prefabrykowanych belek Czamaninek lub równoważnych. Strop gęstożebrowy gr. 24 cm. Warstwy wykończenia zgodnie z graficzną częścią opracowania.
Kominy – ponad dach wyprowadzić kominki wentylacyjne, zgodnie z graficzną częścią opracowania projektu architektoniczno-budowlanego.
Dach –nad zapleczem socjalnym zaprojektowano dach jednospadowy o kącie nachylenia połaci a=2°. Zadaszenie sceny o kształcie siodłowym, np. wg projektu technicznego.
Izolacje przeciwwilgociowa:
- pozioma posadzki na gruncie: folia PE klejona na zakład,
- pozioma murów fundamentowych: 2 x papa asfaltowa na lepiku asfaltowym,
- pionowa murów fundamentowych,
Izolacja termiczna:
- posadzki na gruncie: styropian EPS 100 gr. 20cm,
- stropodachu: styropapa ze spadkami 30 – 40 cm,
- zewnętrznych ścian, styropian EPS70 gr. 20 cm i 8 cm od wewnętrznej strony attyki;
- zewnętrznych ścian fundamentowych styropian EPS 100 gr. 15cm.
Instalacja elektryczna:
Budynek będzie posiadał oświetlenie zewn. i wewn., oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne, awaryjny wyłącznik prądu, szafkę rozdzielczą, inst. wewn. i zewn. przyłączeniową do istniejacej rozdzielni. Zakres wg. rysunku rzutu przyziemia z korektą naniesioną kolorem czerwonym. Budynek ogrzewany pompą ciepła/klimatyzatorem w systemie z montażem instalacji paneli fotowoltaicznych o mocy do 10kWp montowanych na dachu dwuspadowym oraz magazynem energii o mocy 10 kWh, do ogrzewania cwu elektryczny podgrzewacz przepływowy wody ze zbiornikiem min. 4 l.,
Instalacje sanitarne:
Budynek będzie posiadał toaletę wraz z wewn. instalacja wod-kan i urządzeniami sanitarnymi. Zakres wg rysunku rzutu przyziemia z korektą naniesioną kolorem czerwonym. Przewidziano wybudowanie przyłącza kanalizacji sanitarnej i wody, połączenie z istniejącym przyłączem kanalizacji sanitarnej oraz studnią wodomierzową w obrębie działki objętej inwestycją.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 7 do SWZ) określa załączona do niniejszej SWZ dokumentacja projektowa oraz SST, przedmiar robót oraz istotne postanowienia umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 399280,88 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 842000 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 399280,88 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe AS-BUD Sławomir Górka
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9531861751
7.3.3) Ulica: Bydgoska 19
7.3.4) Miejscowość: Pruszcz
7.3.5) Kod pocztowy: 86-120
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 399280,88 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 120 dni
| 2026-07-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |