Zapobieganie zakwitowi wód w tym zakwitowi sinic poprzez przeprowadzenie bioremediacji strefy kąpieliskowej Jeziora Raczyńskiego w Zaniemyślu

Gmina Zaniemyśl

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00367037
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00367037/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-29 09:36
Lokalizacja
Zaniemyśl, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-54239b00-5b8f-4d42-aeb1-c3ee178d71ef
Identyfikator
7861622764
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi środowiska naturalnegoUsługi czyszczenia zbiorników i rezerwuarówBadania inżynieryjneRekultywacjaUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaZarządzanie środowiskiem naturalnymUsługi badania i analizy czystości i składu

Wykonawcy

1 przyznane

ACS POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
366 972 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00367037 z dnia 2026-07-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Zapobieganie zakwitowi wód w tym zakwitowi sinic poprzez przeprowadzenie bioremediacji strefy kąpieliskowej Jeziora Raczyńskiego w Zaniemyślu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Zaniemyśl

1.3.) Oddział zamawiającego: Gmina Zaniemyśl

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258187

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Średzka 9

1.5.2.) Miejscowość: Zaniemyśl

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-020

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański

1.5.7.) Numer telefonu: 0

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: natalia.boryszewska@zaniemysl.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zaniemysl.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zaniemysl.ezamawiajacy.pl/pn/ZANIEMYSL/demand/277543/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zapobieganie zakwitowi wód w tym zakwitowi sinic poprzez przeprowadzenie bioremediacji strefy kąpieliskowej Jeziora Raczyńskiego w Zaniemyślu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-54239b00-5b8f-4d42-aeb1-c3ee178d71ef

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00367037

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Postępowanie realizowane jest w ramach dotacji na przedsięwzięcia związane z zieloną infrastrukturą i ochroną bioróżnorodności. Przedsięwzięcie inwestycyjne dofinansowane jest ze środków z Wojwódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00197790/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RI.272.39.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 340000 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zapobieganie zakwitowi wód w tym zakwitowi sinic poprzez przeprowadzenie bioremediacji strefy kąpieliskowej Jeziora Raczyńskiego w Zaniemyślu
Przedmiotem zamówienia jest zapobieganie zakwitom wód, w szczególności zakwitom sinic, poprzez przeprowadzenie bioremediacji strefy kąpieliskowej Jeziora Raczyńskiego w Zaniemyślu. Realizacja zamówienia została podzielona na dwa etapy.
W ramach pierwszego etapu należy opracować kompletną dokumentację niezbędną do uzyskania pozwolenia wodnoprawnego, w tym sporządzić wniosek o jego wydanie, przygotować operat wodnoprawny oraz wykonać ocenę wodnoprawną dla planowanych działań rekultywacyjnych wód Jeziora Raczyńskiego na terenie Gminy Zaniemyśl, prowadzonych metodą bioremediacji mikrobiologicznej. Etap ten obejmuje również uzyskanie stosownej decyzji administracyjnej w przedmiotowym zakresie.
Drugi etap obejmuje realizację właściwych prac bioremediacyjnych, polegających na przeprowadzeniu bioremediacji kąpieliska miejskiego zlokalizowanego na Jeziorze Raczyńskim w Gminie Zaniemyśl. Obszar objęty działaniami obejmuje kąpielisko o powierzchni około 3 ha wraz ze strefą buforową, stanowiącą łącznie obszar objęty bioremediacją.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90700000-4 - Usługi środowiska naturalnego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90913000-0 - Usługi czyszczenia zbiorników i rezerwuarów

71335000-5 - Badania inżynieryjne

45112320-4 - Rekultywacja

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

90710000-7 - Zarządzanie środowiskiem naturalnym

71610000-7 - Usługi badania i analizy czystości i składu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 2

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 277500 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 366972 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 366972 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ACS Poland Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8631699870

7.3.3) Ulica: Leonida Teligi 5/8

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 02-777

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 366972 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-10-30

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Zamawiający dokonał ponownego badania i oceny ofert w związku z uchyleniem się Wykonawcy, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą, od zawarcia umowy, zgodnie z art. 263 ustawy Prawo zamówień publicznych.
2026-07-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi