Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 292 na odcinku Bytom Odrzański – granica województwo (przepust)

Województwo Lubuskie - Zarząd Dróg Wojewódzkich

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00367065
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00367065/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-29 09:44
Lokalizacja
Zielona Góra, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c05c7ba6-eff1-49b4-bb97-46f6fa6e4bda
Identyfikator
9730590332
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00367065 z dnia 2026-07-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 292 na odcinku Bytom Odrzański – granica województwo (przepust)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Województwo Lubuskie - Zarząd Dróg Wojewódzkich

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 006092820

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Al. Niepodległości 32

1.5.2.) Miejscowość: Zielona Góra

1.5.3.) Kod pocztowy: 65-042

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 68 328 03 00

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zdw@zdw.zgora.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdw.zgora.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c05c7ba6-eff1-49b4-bb97-46f6fa6e4bda

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 292 na odcinku Bytom Odrzański – granica województwo (przepust)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c05c7ba6-eff1-49b4-bb97-46f6fa6e4bda

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00367065

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00098799/24/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.18 Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 292 na odcinku Bytom Odrzański – granica województwa

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00239023

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WZP.2910.44.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 573504,68 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
Zakres rzeczowy inwestycji będzie obejmował przebudowę drogi wojewódzkiej nr 292 wraz z pracami branży mostowej (przebudowa przepustu) około km od 13+841,0 do km 13+871,0.

Przewidziano rozbiórkę istniejącego przepustu kamienno-ceglanego o świetle 62+60 cm i budowę nowego przepustu dwuotworowego o średnicy 80 cm w śladzie istniejącego. Projektowany przepust posiada parametry odpowiadające przepustom w ciągu drogi klasy G. Projektowany przepust zapewnia spełnienie obowiązujących obecnie wymagań w zakresie rozwiązań technicznych, zapewniających bezpieczeństwo ruchu, a także w zakresie odpowiedniej nośności obiektu.

Prace budowlane będą polegały na wykonaniu robót w zakresie:
- całkowita wymiana konstrukcji drogi,
- przebudowa zjazdów z drogi wojewódzkiej,
- demontaż i ponowne ustawienie barier drogowych,
- wykonanie poboczy,
- wykonanie zieleni,
- budowa rowów przydrożnych,
- przebudowa przepustu w km 13+855,89

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania techniczne określone zostały w Rozdziale III SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający na mocy art. 255 pkt pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, cyt.: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
Uzasadnienie faktyczne:
W przedmiotowym postępowaniu wpłynęły cztery oferty. Trzy ze złożonych w postępowaniu ofert – w kolejności od najniższej ceny brutto zł, zostały odrzucone.
Kolejna oferta z najniższą ceną, tj. 590 293,90 zł brutto, złożona przez Wykonawcę Przedsiębiorstwo Drogowe BUD-DRÓG Sp. z o.o., ul. Leśna 9, Podbrzezie Dolne, 67-120 Kożuchów, przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 500 000,00 zł brutto, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
W związku z tym, postępowanie zostało unieważnione na mocy art. jak wyżej.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 590293,90 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 590293,90 PLN

2026-07-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane