Naprawa lokomotywy spalinowej Lyd1 208

Muzeum Historyczne w Ełku

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00367098
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00367098/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-29 09:51
Lokalizacja
Ełk, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4ea88bf0-8707-462f-b748-6d4c7a99136c
Identyfikator
8481860417
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie napraw i konserwacji lokomotyw

Wykonawcy

1 przyznane

SŁAWOMIR RYBACKIAleksandrów Kujawski, PL · lot 0
522 750 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00367098 z dnia 2026-07-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Naprawa lokomotywy spalinowej Lyd1 208

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Muzeum Historyczne w Ełku

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 281427628

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wąski Tor 1

1.5.2.) Miejscowość: Ełk

1.5.3.) Kod pocztowy: 19-300

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL623 - Ełcki

1.5.7.) Numer telefonu: 877320283

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@muzeum.elk.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://muzeum.elk.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4ea88bf0-8707-462f-b748-6d4c7a99136c

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Muzeum

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Naprawa lokomotywy spalinowej Lyd1 208

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4ea88bf0-8707-462f-b748-6d4c7a99136c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00367098

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00081319/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Naprawa lokomotywy spalinowej Lyd1 208

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00310945

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: MHE.260.4.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 420000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia
1.1. Przedmiotem zamówienia jest naprawa lokomotywy spalinowej Lyd1 208 (WLs 150-208), stanowiącej własność Zamawiającego.
Zamawiający oświadcza, że lokomotywa po naprawie musi uzyskać Świadectwo Sprawności Technicznej Pojazdu Kolejowego i być dopuszczona do ruchu kolejowego, gdyż będzie obsługiwała turystyczną linię Ełckiej Kolei Wąskotorowej.
1.2. Zakres naprawy lokomotywy Lyd1 208 obejmuje w szczególności:
a) naprawę na poziomie P5 według DSU (Dokumentacji Systemu Utrzymania) Wąskotorowej Lokomotywy Spalinowej typu WLs 150,
b) wymianę silnika typu WOLA 5DSR150 na typ Wola-Henschel 14 H6 (używany, po naprawie głównej),
c) wymianę obręczy na nowe na wszystkich zestawach kołowych,
d) wymianę na nowe zbiorników powietrznych (zbiorniki: 170 L ,40L, 14 L) wraz z badaniami i odbiorem TDT,
e) malowanie lokomotywy.

2. Szczegółowa specyfikacja przedmiotu zamówienia znajduje się w SWZ i dokumentacji technicznej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 50221000-0 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji lokomotyw

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 522750,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 522750,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 522750,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma „Pat-Pol” Sławomir Rybacki

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8911555178

7.3.3) Ulica: ul. Szkolna 17/47

7.3.4) Miejscowość: Aleksandrów Kujawski

7.3.5) Kod pocztowy: 87-700

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 522750,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 150 dni

2026-07-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi