Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Jeleń

Gmina Lidzbark

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00367605
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00367605/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-29 11:39
Lokalizacja
Lidzbark, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8153a57d-1d54-402f-9a04-f448c319499d
Identyfikator
5711629663
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy dróg

Wykonawcy

1 przyznane

ARTUR CICHOCKIGrzybiny 42 lok. 2, PL · lot 0
269 052,52 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00367605 z dnia 2026-07-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Jeleń

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lidzbark

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 130377942

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Sądowa 21

1.5.2.) Miejscowość: Lidzbark

1.5.3.) Kod pocztowy: 13-230

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: umig@lidzbark.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.umig.lidzbark.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8153a57d-1d54-402f-9a04-f448c319499d

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Jeleń

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8153a57d-1d54-402f-9a04-f448c319499d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00367605

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00025123/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.14 Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Jeleń

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00317873

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BiGK.271.1.8.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Opis przedmiotu zamówienia: Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Jeleń.
Zadanie realizowane z dofinansowaniem z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.
2. W ramach zadania inwestycyjnego polegającego na przebudowie drogi gminnej w miejscowości Jeleń, na dz. o nr geod. 327 obręb Jeleń, gmina Lidzbark, powiat działdowski, przyjęto zakres robót polegający na:

1) OPIS STANU ISTNIEJĄCEGO
Droga gminna stanowi dojazd do okolicznych zabudowań (szczegółowy przebieg na załączniku graficznym). Łączna długość odcinka wynosi około 275,00 m.
Istniejące parametry techniczne:
- szerokość 3,00 m z lok. poszerzeniami i zwężeniami
- odwodnienie powierzchniowe
- nawierzchnia asfalt, płyty drogowe, żwir
Nawierzchnia wykazuje lokalnie utratę nośności objawiającą się przełomami, koleinami, spękaniami oraz wyrwami spowodowanymi opadami atmosferycznymi. Brak właściwego profilu poprzecznego, co utrudnia odwodnienie oraz utrudnia właściwe utrzymanie w okresie wiosennym i jesiennym. Odwodnienie nawierzchni odbywa się poprzez powierzchniowy spływ wód opadowych na przylegające tereny zielone i do rowów przydrożnych.

2) PROJEKTOWANY ZAKRES PRZEBUDOWY
a) Zagospodarowanie terenu
- regulacja parametrów geometrycznych drogi
- miejscowe poszerzenia jezdni poprzez wykonanie koryta i podbudowy z kruszywa naturalnego stabilizowanego mechanicznie
- wykonanie zjazdów z mieszanki mineralno-asfaltowej
- skropienie podbudowy emulsją asfaltową
- wykonanie nawierzchni z mieszanki mineralno-asfaltowej AC16W o gr. 5cm
- wykonanie nawierzchni z mieszanki mineralno-asfaltowej AC11S o gr. 4cm
- wykonanie pobocza z tłucznia
- regulacja i poprawa odwodnienia
- roboty porządkowe wraz z wykonaniem zieleni
ponadto w obrębie połączenia z istniejącą nawierzchnią asfaltową przewiduje się:
- dostosowanie nowej nawierzchni do istniejącej nawierzchni asfaltowej
- wykonanie poboczy
- roboty porządkowe

3) PROJEKTOWANE PARAMETRY TECHNICZNE
a) Parametry techniczne
- szerokość jezdni 4,00m ze zwężeniami do 3,5m oraz lokalnie do 3,20
- szerokość poboczy 0,75m (lokalne zwężenia)
- nawierzchnia jezdni nawierzchnia asfaltowa
- nawierzchnia poboczy nawierzchnia tłuczniowa
- odwodnienie powierzchniowe do istniejących rowów przydrożnych i na nieutwardzone tereny zielone
b) Konstrukcja nawierzchni jezdni asfaltowej
- podłoże - G1
- podbudowa - istniejące warstwy podbudowy z kruszywa naturalnego stabilizowanego mechanicznie, na poszerzeniach i w miejscu rozebrania płyt drogowych wykonana nowa podbudowa gr. 20 cm z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie.
- warstwa wiążąca - mieszanka mineralno-asfaltowa AC16 - gr. warstwy 5 cm
- nawierzchnia - mieszanka mineralno-asfaltowa AC11s - gr. warstwy 4 cm
- pobocza – tłuczniowe z KŁSM 0/31,5 o gr. 10cm o szerokości min 0,75m przy nawierzchni asfaltowej
c) Konstrukcja wjazdów o nawierzchni asfaltowej
- podłoże - G1
- warstwa odsączająca – warstwa odsączająca z piasku gr. 10 cm
- podbudowa warstwa podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie gr. 15 cm
- warstwa wiążąca - mieszanka mineralno-asfaltowa AC16 - gr. warstwy 5 cm
- nawierzchnia - mieszanka mineralno-asfaltowa AC11s - gr. warstwy 4 cm
d) Uzbrojenie techniczne
Przebudowa drogi nie przewiduje przebudowy innej infrastruktury technicznej zlokalizowanej w pasie drogowym. Projektowane roboty w zakresie konstrukcji nawierzchni oraz wykonywane będą do głębokości 0,3 ÷ 0,4 m p.p.t. i nie będą ingerować w ułożone sieci. W przypadku ewentualnego ich odkrycia przewiduje się założenie rur osłonowych dwudzielnych.
e) Projekt zieleni
Przedmiotowa inwestycja nie wymaga opracowania projektu zieleni.

4) OCHRONA ŚRODOWISKA
Ze względu na charakter prac przewidzianych w dokumentacji przebudowy drogi nie zachodzi konieczność przeprowadzenia procedur związanych z oceną oddziaływania inwestycji na środowisko. Przewidywany zakres prac nie wpłynie na otoczenie i środowisko przyległe do drogi, a wykonane prace w sposób istotny wpłyną na poprawę komfortu użytkowników. Nowa nawierzchnia poprawi estetykę odcinka drogi i nie wpłynie negatywnie na krajobraz w najbliższym otoczeniu drogi.

5) UWAGI KOŃCOWE
Całość robót należy wykonać zgodnie z „Warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlano – montażowych”, obowiązującymi normami PN-81/B-03020 i PN-68/B-06050 i przepisami oraz warunkami BHP.
Przed przystąpieniem do wykonania robót ziemnych należy skutecznie zabezpieczyć wszystkie istniejące urządzenia sieci uzbrojenia terenowego przed uszkodzeniem bądź zniszczeniem - jak również w celu właściwego wykonania robót.
Prowadzone roboty ziemne należy w strefie istniejącego uzbrojenia poprzedzić wykopami kontrolnymi, które w sposób jednoznaczny zlokalizują urządzenia w terenie.
Wszelkie różnice stanu istniejącego od założonego należy bezpośrednio korygować w porozumieniu z Zamawiającym a przed zasypaniem robót – zgłosić do właściwego branżowo odbioru technicznego i geodezyjnego. Zmiany w stosunku do przyjętych rozwiązań należy uzgodnić z Zamawiającym.
Kierunek spadku nawierzchni ustala wykonawca w zależności od warunków terenowych w porozumieniu z inspektorem nadzoru. W strefie ewentualnie istniejących i nie uwidocznionych na planie urządzeń uzbrojenia terenowego – należy dokonać ich zabezpieczenia Wszystkie te prace należy wykonać przed przystąpieniem do realizacji właściwych robót, przestrzegając wytycznych wykonawczych – w porozumieniu z nadzorem technicznym instytucji uzgadniających i Zamawiającym.

3. Wykonawca odpowiedzialny jest za wykonanie robót zgodnie z dokumentacją budowlaną, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych, poleceniami nadzoru inwestorskiego i autorskiego, z zachowaniem zasad wiedzy technicznej oraz obowiązującymi w tym zakresie normami i przepisami.

Podane nazwy własne (pochodzenie, producent itd.) mają jedynie charakter pomocniczy dla określenia podstawowych parametrów i cech zastosowanych materiałów. Dopuszcza się zastosowanie rozwiązań równoważnych. Produkt równoważny to taki, który ma te same cechy funkcjonalne, co wskazany w dokumentacji konkretny z nazwy lub pochodzenia produkt. Jego jakość nie może być gorsza od jakości określonego produktu oraz powinien mieć parametry nie gorsze niż wskazany produkt.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 269052,52 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 339699,43 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 269052,52 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Budowa Dróg i Ulic Artur Cichocki

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5711629462

7.3.4) Miejscowość: Grzybiny 42 lok. 2

7.3.5) Kod pocztowy: 13-200

7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 269052,52 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane