Roboty budowlane związane z realizacją zadania pn. „Dostosowanie budynku Akademii Sztuk Pięknych przy ul. Smoleńsk 9 w Krakowie dla potrzeb osób niepełnosprawnych”

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00367828
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00367828/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-29 12:17
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-18d34325-690a-4978-9fbb-0f1685a63338
Identyfikator
6750007570
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty murarskie i muroweRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychInstalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnychRoboty instalacyjne przeciwpożaroweInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty remontowe i renowacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00367828 z dnia 2026-07-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty budowlane związane z realizacją zadania pn. „Dostosowanie budynku Akademii Sztuk Pięknych przy ul. Smoleńsk 9 w Krakowie dla potrzeb osób niepełnosprawnych”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 6750007570

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Jana Matejki 13

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-157

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@asp.krakow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.asp.krakow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/asp_krakow/proceedings

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Roboty budowlane związane z realizacją zadania pn. „Dostosowanie budynku Akademii Sztuk Pięknych przy ul. Smoleńsk 9 w Krakowie dla potrzeb osób niepełnosprawnych”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-18d34325-690a-4978-9fbb-0f1685a63338

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00367828

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00087041/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Roboty budowlane: Dostosowanie budynku ASP przy ul. Smoleńsk 9 dla potrzeb osób niepełnosprawnych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00320935

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.2630.22.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2540543,90 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane w realizacją zadania pn. „Dostosowanie budynku Akademii Sztuk Pięknych przy ul. Smoleńsk 9 w Krakowie dla potrzeb osób niepełnosprawnych” - inwestycja finansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie przebudowy i rozbudowy w zakresie określonym w SWZ, na podstawie dokumentacji projektowej opracowanej przez Zespół Biur Projektowych ZBP ul. Świętokrzyska 12; 30-015 Kraków, zespół projektantów pod kierownictwem Głównego Projektanta mgr arch. Piotra Wolarka pn.: “Projekt zamienny w zakresie poszerzenia zakresu robót budowlanych objętych pozwoleniem na budowę decyzją nr 827/6740.2/2020 z dnia 28.10.2020 r o: Budowę zewnętrznego szybu windowego, budowę wewnętrznego szybu windowego w duszy klatki schodowej wraz z dostosowaniem do aktualnych przepisów przeciwpożarowych budynku Akademii Sztuk Pięknych przy ul. Smoleńsk 9 w Krakowie na działce nr 7, obr.0145 Śródmieście, Kraków” w ramach zadania p.n.: „Dostosowanie budynku Akademii Sztuk Pięknych przy ul. Smoleńsk 9 w Krakowie dla potrzeb osób niepełnosprawnych” - inwestycja finansowana ze środków
Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach umowy nr 2/DF-V/AF/2026.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1 do SWZ. Załącznik nr 1 do SWZ stanowi dokumentacja projektowa, na którą składają się: projekt techniczny i wykonawczy, nadzory autorskie, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, przedmiar robót, pozwolenia konserwatorskie i pozwolenie na budowę decyzja nr 333/6740.2/2025 z dnia 11 czerwca 2025 roku.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 255 pkt 2) ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu.
Uzasadnienie faktyczne:
W przedmiotowym postępowaniu zostały złożone dwie oferty.
Oferta Wykonawcy: ETNA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa, 32-050 Skawina, ul. Stanisława Wyspiańskiego 48A, została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) ustawy Prawo zamówień publicznych. Oferta Wykonawcy: IMPULS CONTRACTOR Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, 31-989 Kraków, ul. Rzepakowa 4R, została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 14) ustawy Prawo zamówień publicznych.
Wobec powyższego w przedmiotowym postępowaniu spełniona jest wskazana w art. 255 pkt 2) ustawy Pzp przesłanka stanowiąca podstawę do unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, zatem Zamawiający jest zobowiązany unieważnić przedmiotowe postępowanie.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3790100,87 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3886991,12 PLN

2026-07-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane