Poprawa efektywności energetycznej budynków publicznych w Gminie Wisznia Mała - Etap III

Gmina Wisznia Mała

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00367902
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00367902/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-29 12:33
Lokalizacja
Wisznia Mała, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e78d2b95-3796-4ede-8273-19f8fd2409e2
Identyfikator
9151603764
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie budynkówWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotyInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty izolacyjneTynkowanie

Wykonawcy

1 przyznane

MAREK ŻUREKRAWICZ, PL · lot 0
1 258 419,83 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00367902 z dnia 2026-07-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa efektywności energetycznej budynków publicznych w Gminie Wisznia Mała - Etap III

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wisznia Mała

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934897

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wrocławska 9

1.5.2.) Miejscowość: Wisznia Mała

1.5.3.) Kod pocztowy: 55-114

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski

1.5.7.) Numer telefonu: 71 3084800

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@wiszniamala.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wiszniamala.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-propublico.pl/PostepowaniaZamawiajacego/Details?przetargId=a2a36949-17ee-4252-af6a-3cdf89a7504d

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Poprawa efektywności energetycznej budynków publicznych w Gminie Wisznia Mała - Etap III

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e78d2b95-3796-4ede-8273-19f8fd2409e2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00367902

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00056772/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Poprawa efektywności energetycznej budynków publicznych w Gminie Wisznia Mała

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zadanie pn. " Poprawa efektywności energetycznej budynków publicznych w Gminie Wisznia Mała” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027, Priorytet 2 Fundusze Europejskie na rzecz środowiska na Dolnym Śląsku, Działanie 2.8 Efektywność energetyczna w budynkach publicznych – ZIT, Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego ”

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00290357

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RI.271.18.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1030340,94 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn: "Poprawa efektywności energetycznej budynków publicznych w gminie Wisznia Mała - etap III- w formule zaprojektuj i wybuduj

2. Zakres zamówienia obejmuje m.in:

Część 1: Urząd Gminy Wisznia Mała, ul. Wrocławska 9:

W tym:
1). Zgodnie z istniejącą dokumentacją projektową:
a) wykonanie ocieplenia ścian zewnętrznych na elewacji zachodniej oraz wykonanie renowacji pozostałych elewacji przez ułożenie tynku cienkowarstwowego, mineralnego malowanego farbą silikatową;
b) wykonanie renowacji cokołów;
2). Zaprojektować i wykonać:
a) termomodernizację stropodachu na części parterowej budynku,
b) wymianę instalacji C.O. wraz z grzejnikami;
c) wymianę oświetlenia zewnętrznego budynku na nowe oprawy typu LED - 2szt.;
d) wymianę oświetlenia wewnętrznego na nowe oprawy typu LED;
e) przebudowę pochylni wejścia tylnego do budynku

Część 2: GOPS Wisznia Mała ul. Wrocławska 2
Zaprojektować i wykonać
1) termomodernizację stropu poddasza nad powierzchniami ogrzewanymi wraz z pracami towarzyszącymi
2) wymianę oświetlenia wewnętrznego na nowe oprawy typu LED

Część 3: Urząd Gminy Wisznia Mała, ul. Wrocławska 9:
Zaprojektować i wykonać
a) doprowadzenie kabla zasilającego 5x10 mm2 do serwerowni wraz z wykonaniem rozdzielni
b) przebudowę złącza szafki sterowniczej
c)wentylacje pomieszczeń w budynku w części parterowej poprzez montaż rekuperatora ściennego



3. a. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia opisuje poniższa dokumentacja:
1). Budynek urzędu gminy ul. Wrocławska w Wiszni Małej
A. Dokumentacja projektowa
a) Projekt budowlany i projekt wykonawczy pn: " Docieplenie wraz z modernizacja elewacji, wymianą stolarki okiennej i drzwiowej w budynku urzędu gminy" wykonany przez: SMART Architekci Szymon Mazurek
Uwaga!
Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej zostały już wykonane w ramach wcześniejszego postępowania.

b) Szczegółowa Specyfikacja Wykonania i Odbioru robót
2). Program Funkcjonalno -Użytkowy pn: Poprawa efektywności energetycznej budynków Gminy Wisznia Mała: Urząd gminy Wisznia Mała, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wiszni Małej" wykonany przez: wykonany przez: MAFRA Design Studio Projektowe Anna Bęcławska
Uwaga!
Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej wykonywana jest w ramach odrębnego postępowania.

C. Opis przedmiotu zamówienia
D. Specyfikacja warunków zamówienia (SWZ) wraz z załącznikami
E. Przedmiary robót w zakresie robót objętych dokumentacją projektową, o której mowa w pkt. A powyżej.
Uwaga!!!!
Załączony przedmiary robót służy jako materiał pomocniczy, w celu zapoznania się Wykonawcy z charakterem przedmiotu zamówienia. Wykonawca powinien sprawdzić ilości i charakter prac oraz dokonać wyceny prac, opisanych w dokumentacji projektowej i specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót, zgodnie z własnym rozpoznaniem przedmiotu zamówienia. W przypadku rozbieżności pomiędzy projektem budowlanym a przedmiarem robót Zamawiający za właściwe uzna zakres robót oraz ich ilości zawarte w dokumentacji projektowej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45410000-4 - Tynkowanie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1258419,83 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1259000 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1258419,83 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Marek Żurek - Zakład Usług Ogólnobudowlanych MAŻUR

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6991001770

7.3.3) Ulica: Gajowa 1

7.3.4) Miejscowość: Rawicz

7.3.5) Kod pocztowy: 63-900

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1258419,83 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

2026-07-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane