Opracowanie dokumentacji projektowej remontu instalacji sanitarnych w Szkole Podstawowej nr 148 przy ul. Ożarowskiej 69 w Warszawie – numer postępowania: 29/ZP/26
Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Wola
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00368102
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00368102/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-29 13:08
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-bc3000f1-911a-463b-95a7-434cf991642f
- Identyfikator
- 5252248481
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00368102 z dnia 2026-07-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej remontu instalacji sanitarnych w Szkole Podstawowej nr 148 przy ul. Ożarowskiej 69 w Warszawie – numer postępowania: 29/ZP/26
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Wola
1.3.) Oddział zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Wola
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01525964000184
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Aleja "Solidarności" 90
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 01-003
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wola.zzp@um.warszawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.warszawa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamowienia.um.warszawa.pl/pn/umw/demand/288053/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie dokumentacji projektowej remontu instalacji sanitarnych w Szkole Podstawowej nr 148 przy ul. Ożarowskiej 69 w Warszawie – numer postępowania: 29/ZP/262.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bc3000f1-911a-463b-95a7-434cf991642f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00368102
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00618489/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.19 Opracowanie dokumentacji projektowej remontu instalacji sanitarnych w Szkole Podstawowej nr 148 przy ul. Ożarowskiej 69 w Warszawie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00237054
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 29/ZP/26
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 792601,63 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 43341,60 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej remontu instalacji sanitarnych w Szkole Podstawowej nr 148 przy ul. Ożarowskiej 69 w Warszawie.
2) Zamówienie obejmuje w szczególności:
a) opracowanie inwentaryzacji pomieszczeń budynku w zakresie niezbędnym do realizacji przedmiotu zamówienia;
b) opracowanie projektu budowlano - wykonawczego uwzględniającego zakres przedmiotu zamówienia wraz ze sporządzeniem informacji o wymaganiach bezpieczeństwa i ochrony zdrowia BIOZ;
c) opracowanie przedmiarów i kosztorysów inwestorskich;
d) opracowanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB)
w podziale na etapy:
- etap I – remont instalacji wodno – kanalizacyjnej i ciepłej wody użytkowej,
- etap II - remont instalacji centralnego ogrzewania,
- etap III - remont pomieszczeń w miejscach występowania prac instalacyjnych,
- etap IV - remont węzła cieplnego wraz z remontem pomieszczenia,
gdzie każdy z etapów będzie stanowił oddzielną część dokumentacji projektowej w podziale na opracowania dotyczące części technicznej i kosztorysowej.
Zamawiający informuje, że nie przewiduje ingerencji w konstrukcję budynku.
3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, rodzaj i zakres prac objętych zamówieniem oraz wymagania, dot. wykonania i odbioru przedmiotu zamówienia określają projektowane postanowienia umowy – zwane dalej także wzorem umowy, stanowiące załącznik nr 6 do SWZ.
4) Zamawiający informuje, że nie posiada dokumentacji archiwalnej w formie papierowej lub elektronicznej mogącej posłużyć do realizacji niniejszego zamówienia.
5) Informacje dodatkowe/ogólne o obiekcie:
Budynek Szkoły Podstawowej nr 148 przy ul. Ożarowskiej 69 w Warszawie jest obiektem o czterech kondygnacjach. Budynek zalicza się do IX kategorii obiektów budowlanych i jest budynkiem podpiwniczonym. Elementy nośne budynku są wykonane jako żelbetowe. Budynek jest wyposażony w czynną instalację wodno-kanalizacyjną, c.o., cwu wraz z węzłem cieplnym, elektryczną.
Powierzchnia użytkowa 3457 m2
Kubatura 12090 m3
Nieruchomość przy ul. Ożarowskiej 69 jest zlokalizowana na terenie, dla którego obowiązują ustalenia m.p.z.p. rejonu Parku Moczydło w jednostce terenowej 6.UP (MW,U).
Budynek znajduje się na działce o numerze ew. 27 z obrębu 6-06-09, będącej własnością m.st. Warszawy.
6) Informacja o podziale/braku podziału zamówienia na części.
Zamawiający dokonał podziału zamówienia związanego z usługami architektonicznymi i inżynieryjnymi w zakresie projektowania na części, z których każda stanowi przedmiot oddzielnego postępowania. Niniejsze postępowanie dotyczy jednej z ww. części zamówienia.
7) Zgodnie z treścią § 3 ust. 5 wzoru umowy, Wykonawca zobowiązany jest do posiadania polisy odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności na sumę ubezpieczenia nie niższą niż 50.000,00 zł (słownie: pięćdziesiąt tysięcy zł 00/100), przez cały okres trwania umowy.
8) Zamawiający informuje, że zamierza przeznaczyć na sfinansowanie udzielanego zamówienia kwotę brutto 53.310,17 zł.
9) Zamawiający nie wymaga odbycia wizji lokalnej.
10) Podwykonawcy: wszelkie regulacje i wymagania dotyczące podwykonawstwa, Zamawiający zawarł we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71321200-6 - Usługi projektowania systemów grzewczych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne:Wykonawca, którego oferta w dniu 10.06.2026 r. została wybrana jako najkorzystniejsza w postępowaniu, tj. TERMEA sp. z o.o., ul. Adama Bochenka 16A, 30-693 Kraków, do dnia 20.07.2026 r. nie stawił się w siedzibie Zamawiającego w celu podpisania umowy, mimo dwukrotnego wezwania ze strony Zamawiającego.
Powyższe okoliczności wskazują, iż Wykonawca uchylił się od podpisania umowy.
Zgodnie z doktryną i orzecznictwem „uchylanie się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego "nie musi przybrać formy jednoznacznej deklaracji odmowy, lecz może wynikać również z zachowania wykonawcy ujawniającego wolę niezawarcia umowy” (KIO 3409/22).
Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 255 pkt 7 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wykonawca (…) uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263.
Zgodnie z art. 263 ustawy Pzp, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (…), zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców oraz wybrać najkorzystniejszą ofertę albo unieważnić postępowanie.
| 2026-07-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |