Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Siedlce

Gmina Siedlce

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00368226
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00368226/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-29 13:29
Lokalizacja
Siedlce, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-379daeb6-4b4b-4a00-8ab8-9eb555c54196
Identyfikator
8212443829
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi wywozu odpadówUsługi transportu odpadówUsługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowychUsługi gospodarki odpadami

Wykonawcy

1 przyznane

,,ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ GMINY SIEDLCE" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄChodów, PL · lot 0
1 637 116,27 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00368226 z dnia 2026-07-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Siedlce

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Siedlce

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711582552

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Asłanowicza 10

1.5.2.) Miejscowość: Siedlce

1.5.3.) Kod pocztowy: 08-110

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL925 - Siedlecki

1.5.7.) Numer telefonu: 25 6327731 w. 56

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: p.juskiewicz@gminasiedlce.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://samorzad.gov.pl/web/gmina-siedlce

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Siedlce

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-379daeb6-4b4b-4a00-8ab8-9eb555c54196

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00368226

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00069662/13/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

2.3.1 Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Siedlce

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00332118

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Spółka została utworzona wyłącznie w celu wykonywania zadań własnych Gminy w zakresie gospodarki odpadami. Z uwagi na rozpoczęcie działalności nie dysponuje danymi dotyczącymi struktury działalności z lat ubiegłych. Spełnienie przesłanki określonej w art. 214 ust. 1 pkt 11 lit. b ustawy Prawo zamówień publicznych zostało ustalone na podstawie wiarygodnych prognoz działalności oraz planu finansowego spółki, z których wynika, że ponad 90% planowanej działalności będzie stanowiło wykonywanie zadań powierzonych przez Gminę, natomiast działalność na rzecz innych podmiotów będzie miała charakter jedynie pomocniczy i nie przekroczy ustawowego limitu.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OZF.271.34.2026.PJ

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 933634,15 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej usługi odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Siedlce według zasad i na warunkach wskazanych w umowie i zaproszeniu do negocjacji wraz z załącznikami.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Gospodarki Komunalnej Gminy Siedlce Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 545096216

7.3.3) Ulica: Wesoła 1

7.3.4) Miejscowość: Chodów

7.3.5) Kod pocztowy: 08-119

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1637116,27 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-08-01 do 2027-07-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi