Przebudowa drogi wewnętrznej w miejscowości Jadwigów i Wiaderno
GMINA TOMASZÓW MAZOWIECKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00368342
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00368342/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-29 13:49
- Lokalizacja
- Tomaszów Mazowiecki, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2f4c3d35-7ecc-4329-84bd-57d35fbe266f
- Identyfikator
- 7732282071
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00368342 z dnia 2026-07-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi wewnętrznej w miejscowości Jadwigów i Wiaderno
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA TOMASZÓW MAZOWIECKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648333
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Prezydenta Ignacego Mościckiego 4
1.5.2.) Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki
1.5.3.) Kod pocztowy: 97-200
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@gminatomaszowmaz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.gminatomaszowmaz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamowienia.sidaspzp.pl/zamawiajacy/gmina-tomaszow-mazowiecki1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi wewnętrznej w miejscowości Jadwigów i Wiaderno2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2f4c3d35-7ecc-4329-84bd-57d35fbe266f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00368342
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00013513/11/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 Przebudowa drogi wewnętrznej w miejscowości Jadwigów i Wiaderno
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00312946
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RZ.271.2.14.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Zamówienie dofinasowane jest ze środków budżetu Województwa Łódzkiego, pochodzących z tytułu wyłączania z produkcji gruntów rolnych na zadanie pn. „Budowa i modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w roku 2026.
2. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z infrastrukturą drogową w gminie Tomaszów Mazowiecki – powierzchniowe utrwalenie nawierzchni drogi wewnętrznej w miejscowości Jadwigów i Wiaderno.
1) zakres prac:
a) wykonanie korytowania szer. 4,5 m gr. 5 cm, pow. 3 330 m2,
b) podbudowa z kruszywa 0/63 mm, gr. 15 cm, pow. 3 330 m2,
c) warstwa klinująca z kruszywa 0/31,5 mm, gr. 5 cm, pow. 3 330 m2,
d) dwukrotne powierzchniowe utrwalenie przy użyciu emulsji kationowej C69BP3 PU kruszywa bazaltowego kl. I na pow. 3 330 m2,
e) wykonanie poboczy szer. 2x0,5 m x dł 740 mb, gr. 7 cm, frakcja kruszywa 0/31,5 mm, pow. 740 m2,
f) odmulenie rowów, muld dł. 280 mb,
g) wykonanie dwóch zjazdów z kruszywa 0/63 mm, gr. 15 cm, warstwa klinująca 0/31,5 mm, gr. 5 cm, łączna pow. 50 m2,
h) pełna obsługa geodezyjna (tyczenie, szkice, obmiary powykonawcze, inwentaryzacja powykonawcza itp.).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg
45112500-0 - Usuwanie gleby
45233300-2 - Fundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszego
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45233140-2 - Roboty drogowe
71355000-1 - Usługi pomiarowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Na podstawie art. 255 ust. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych zamawiający – Gmina Tomaszów Mazowiecki unieważnia przedmiotowe postępowanie, gdyż cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, ponadto zamawiający informuje, że nie ma możliwości zwiększenia kwoty na realizację przedmiotowego zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty.Zamawiający przeznaczył na realizację przedmiotowego zamówienia kwotę w wysokości 360 000,00 zł brutto.
W prowadzonym postępowaniu złożono dwie oferty. Spośród ofert podlegających ocenie złożono ofertę najwyżej ocenioną wg. kryteriów określonych w SWZ z ceną w wysokości 574 187,37 zł brutto.
Zamawiający informuje, że w przedmiotowym postępowaniu odrzucono oferty złożone przez:
1. Drogi i Bruki Wojciech Danielczyk Bedoń Przykościelny, ul. Brzezińska 20, 95-020 Andrespol
Przyczyna odrzucenia:
oferta została odrzucona, z uwagi na fakt, że wykonawca nie złożył na wezwanie zamawiającego podmiotowych środków dowodowych.
Uzasadnienie faktyczne i prawne:
art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. c) ustawy Pzp - zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli wykonawca nie złożył
w przewidzianym terminie podmiotowego środka dowodowego, potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu,
Wystąpienie określonych powyżej przesłanek skutkuje unieważnieniem postępowania.
| 2026-07-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |