Usuwanie szkód powodziowych w korycie cieku Jasienicki odcinkowo od ul. Nad Strumykiem wzdłuż ul. Wiejskiej w m. Jasienica gm. Jasienica w formule zaprojektuj i wybuduj
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00369116
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00369116/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-30 07:51
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6e5b1cf0-c2eb-47fa-9b2b-9ea351fbcc6a
- Identyfikator
- 5272825616
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00369116 z dnia 2026-07-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Usuwanie szkód powodziowych w korycie cieku Jasienicki odcinkowo
od ul. Nad Strumykiem wzdłuż ul. Wiejskiej w m. Jasienica gm. Jasienica
w formule zaprojektuj i wybuduj
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Chałubińskiego 8
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-613
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.7.) Numer telefonu: 32 777 49 50
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.gliwice@wody.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/wody-polskie
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Usuwanie szkód powodziowych w korycie cieku Jasienicki odcinkowood ul. Nad Strumykiem wzdłuż ul. Wiejskiej w m. Jasienica gm. Jasienica
w formule zaprojektuj i wybuduj
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6e5b1cf0-c2eb-47fa-9b2b-9ea351fbcc6a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00369116
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00116193/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.73 Usuwanie szkód powodziowych w korycie cieku Jasienicki odcinkowo od ul.Nad Strumykiem wzdłuż ul.Wiejskiej w m.Jasienica gm.Jasienica w formule zaprojektuj i wybuduj
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00232996
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: C.ROZ.270.2.35.2026.APS
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1376989,19 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn. „Usuwanie szkód powodziowych w korycie cieku Jasienicki odcinkowo od ul. Nad Strumykiem wzdłuż ul. Wiejskiej w m. Jasienica gm. Jasienica w formule zaprojektuj i wybuduj”.
Zakres robót obejmuje:
Opracowanie uproszczonej dokumentacji projektowej i wykonanie na jej podstawie robót budowlanych w zakresie usuwania szkód powodziowych w korycie cieku Jasienicki odcinkowo od mostu w ciągu ul. Nad Strumykiem (obecnie ul. Nad Potokiem) wzdłuż ul. Wiejskiej w miejscowości Jasienica, gmina Jasienica.
Zamawiający planuje wykonać likwidację wyrw, naprawę budowli i ubezpieczeń oraz udrożnienie koryta, w tym:
• wycinkę drzew o średnicy 66-75cm – 20szt
• wycinkę zakrzaczeń, zagospodarowanie materiału we własnym zakresie wykonawcy –1 ha
• wykonanie rampy przejazdowej z materiału miejscowego 4x– 24 m3
• ułożenie tymczasowej drogi dojazdowej z płyt drogowych 70 m – 210 m2
• rozbiórka mechaniczna konstrukcji żelbetowych grub. ponad 20cm – 12m3
• przemieszczanie spycharkami mas ziemnych na odl. do.30m – 5700 m3
• roboty ziemne wykonywane koparkami z transportem urobku na odl. do 1km – 450 m3
• mechaniczne formowanie i zagęszczanie nasypów – 2250 m3
• ręczne plantowanie powierzchni gruntu rodzimego – 2800 m2
• wzmocnienie podłoża geowłókniną wzmocnioną – 1430 m2
• narzut kamienny licowany – lokalnie w dnie i na skarpie z głazów min. 50-150 cm, klinowany mechanicznie – 800 m3
• narzut kamienny licowany – lokalnie w dnie i na skarpie z głazów min. 100-300 cm, klinowany mechanicznie – 570 m3
• materace z koszy siatkowo-kamiennych 3x1x0,3m przybite kołkami 4 szt/1m2 – 200 m2
• wymiana belek fi 30cm w progach drewnianych (2 belki na próg) - 2,6 m3
• stabilizacja progów za pomocą okutych pali drewnianych, gł. do 3m – 50 szt
• naprawa budowli siatkowo-kamiennych, kosze z siatki ocynkowanej, siatka maszynowa oczka 10x8cm, średnica drutu 2,7 mm, 20% kamienia z odzysku, nowe kosze – 400 m3
• naprawa elementów stopnia betonowego (płyta denna, skrzydełka, gurt) – 120 m3
• zbrojenie konstrukcji betonowych, pręty o średnicy 10-14mm – 3 000 kg
• naprawa dróg gruntowych – 1 200 m2
• obsiew skarp – 500 m2
Roboty winny być prowadzone pod nadzorem przyrodniczym
4.5.3.) Główny kod CPV: 45246400-7 - Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 854136,60 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 970470,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 854136,60 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MS Company Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5532518823
7.3.3) Ulica: ul. Matejki 1
7.3.4) Miejscowość: Żywiec
7.3.5) Kod pocztowy: 34-300
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-29
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 854136,60 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 140 dni
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Wykonawca zrealizuje przedmiot umowy w nieprzekraczalnym terminie do 140 dni w tym dostarczenie dokumentacji projektowej w nieprzekraczalnym terminie do 70 dni, począwszy od dnia protokolarnego przekazania terenu robót, lecz nie później niż do 30.11.2026 r. (w zależności, który termin wystąpi wcześniej)| 2026-07-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |