Remont pomieszczeń piwnicznych w budynku Sądu Rejonowego w Opolu

SĄD REJONOWY W OPOLU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00369320
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00369320/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-30 08:57
Lokalizacja
Opole, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6f8e39ee-8691-4d97-8d9e-a0e7dcd6d2b9
Identyfikator
7542481353
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeUszczelnianie dachuRoboty odwadniające i nawierzchnioweRoboty izolacyjneRoboty remontowe i renowacyjneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00369320 z dnia 2026-07-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont pomieszczeń piwnicznych w budynku Sądu Rejonowego w Opolu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: SĄD REJONOWY W OPOLU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000323789

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Ozimska 60A

1.5.2.) Miejscowość: Opole

1.5.3.) Kod pocztowy: 45-368

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.7.) Numer telefonu: 775415406

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gospodarka@opole.sr.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://opole.sr.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6f8e39ee-8691-4d97-8d9e-a0e7dcd6d2b9

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


sąd powszechny

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont pomieszczeń piwnicznych w budynku Sądu Rejonowego w Opolu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6f8e39ee-8691-4d97-8d9e-a0e7dcd6d2b9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00369320

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00143900/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Remont pomieszczeń piwnicznych w budynku Sądu Rejonowego w Opolu przy ul. Ozimskiej 60A.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00300001

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: G.261.2.1.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2575295,12 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na remoncie budynku Sądu Rejonowego w Opolu, położonego przy ul. Ozimskiej 60A w Opolu, w zakresie pomieszczeń piwnicznych, izolacji przeciwwilgociowej na zewnątrz i wewnątrz budynku oraz innych robót wyszczególnionych w dokumentacji projektowej.
2. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Dokumentacja oraz Projekt Umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45261420-4 - Uszczelnianie dachu

45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu zostały złożone dwie oferty.
Oferta z najniższą ceną (Oferta nr 2) została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. b ustawy PZP, gdyż Wykonawca nie spełnia warunków udziału w postępowaniu określonych w SWZ Rozdział X pkt B. ppkt 2.1.
Kolejna oferta złożona w postępowaniu (Oferta nr 1) przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a kwota ta nie została zwiększona.
Biorąc powyższe pod uwagę, postępowanie należało unieważnić na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy PZP.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2594208,67 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4250000,00 PLN

2026-07-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane