Utworzenie strefy aktywności turystycznej w miejscowości Osielec, Gmina Jordanów.

Gmina Jordanów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00369664
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00369664/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-30 10:22
Lokalizacja
Jordanów, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5249934c-1dfb-43e5-a664-5d2b1416b492
Identyfikator
5521586100
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnychRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty budowlane w zakresie dróg pieszychRoboty w zakresie różnych nawierzchniBetonowanie konstrukcjiWyposażenie placów zabawUliczne słupy oświetlenioweUrządzenia oświetleniowe i lampy elektryczneRoboty instalacyjne elektryczne

Wykonawcy

1 przyznane

BIIS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄTrzemieśnia, PL · lot 0
1 074 348,95 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00369664 z dnia 2026-07-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Utworzenie strefy aktywności turystycznej w miejscowości Osielec, Gmina Jordanów.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Jordanów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491892251

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 2

1.5.2.) Miejscowość: Jordanów

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-240

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski

1.5.7.) Numer telefonu: 182687609

1.5.8.) Numer faksu: 182687629

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@gmina-jordanow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://gmina-jordanow.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5249934c-1dfb-43e5-a664-5d2b1416b492

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Utworzenie strefy aktywności turystycznej w miejscowości Osielec, Gmina Jordanów.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5249934c-1dfb-43e5-a664-5d2b1416b492

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00369664

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00054260/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Utworzenie strefy aktywności turystycznej w miejscowości Osielec, Gmina Jordanów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00229467

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.9.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 917014,96 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamierzenia budowlanego jest budowa obiektów małej architektury w miejscu publicznym (elementy i urządzenia placu zabaw, urządzenia siłowni plenerowej, ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe, tablica informacyjno-regulaminowa) wraz z utwardzeniem terenu, oświetleniem terenu i monitoringiem. Inwestycja mieści się na działce nr ewid. 4/5 w m. Osielec (powiat Suski, gmina Jordanów, województwo Małopolskie). W ramach inwestycji projektuje się wykonanie komunikacji pieszo-rowerowej w postaci utwardzeń terenu z kostki betonowej, masy bitumicznej oraz nawierzchni poliuretanowej przepuszczalnej dla wód opadowych zapewniającej odpowiednią amortyzację upadku (współczynnik HiC). Inwestycja obejmuje również wykonanie nawierzchni z trawy sportowej syntetycznej. Wokół projektowanego publicznie dostępnego placu projektuje się budowę ogrodzenia panelowego o wysokości 145 cm wyposażonego w furtkę. Teren inwestycji zostanie wyposażony w obiekty małej architektury zamontowane w miejscu publicznym w postaci elementów i urządzeń sprawnościowych / siłowych dla dorosłych, rekreacyjnego dla dzieci, ławek parkowych prostych i owalnych, koszy na śmieci, stojaka rowerowego oraz tablic informacyjno-regulaminowych. Oraz wykonaniem odcinka wewnętrznej kanalizacji opadowej i instalacji elektrycznej wraz z oświetleniem terenu i monitoringiem, a w szczególności:
• Rozdzielnicy elektrycznej – 2 sztuki,
• Instalacji oświetleniowej i gniazd wtykowych ogólnego przeznaczenia,
• Instalacji ochrony przeciwporażeniowej,
• Instalacji monitoringu CCTV.
Szczegółowy zakres określają przedmiary robót – stanowiące załącznik nr 10 do SWZ, dokumentacja projektowa – stanowiąca załącznik nr 11 do SWZ, specyfikacje techniczna wykonania i odbioru robót – stanowiąca załącznik nr 12 do SWZ.
Równoważność:
W odniesieniu do wyrobów budowlanych zastosowanie mają przepisy ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych, ustawy Prawo budowlane oraz Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 (CPR).
Zamawiający wymaga, aby wyroby i materiały zastosowane do realizacji zamówienia:
a) posiadały oznakowanie CE – w przypadku wyrobów objętych normą zharmonizowaną (hEN) lub europejską oceną techniczną (EOT),
b) posiadały deklarację właściwości użytkowych (DoP),
c) w przypadku braku harmonizacji – posiadały oznakowanie znakiem budowlanym „B”, zgodnie z przepisami krajowymi.
W przypadku użycia w dokumentacji odniesień do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych, znaków towarowych, patentów, pochodzenia lub producentów – należy przyjąć, że każdemu takiemu odniesieniu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
Wskazania, o których mowa powyżej, mają charakter przykładowy i służą określeniu minimalnego poziomu wymagań technicznych, jakościowych i funkcjonalnych.
Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne, pod warunkiem że zapewniają one co najmniej:
a) parametry techniczne nie gorsze niż wymagane,
b) równoważną funkcjonalność i sposób działania,
c) trwałość i parametry eksploatacyjne nie gorsze,
d) kompatybilność z istniejącą infrastrukturą (jeżeli dotyczy).
Wykonawca, który oferuje rozwiązania równoważne, zobowiązany jest wykazać ich równoważność poprzez przedstawienie stosownych środków dowodowych, w szczególności:
a) kart technicznych,
b) deklaracji właściwości użytkowych,
c) certyfikatów,
d) wyników badań,
e) innych dokumentów potwierdzających spełnienie wymagań.

Uwaga, dla niniejszego postępowania zamieszczono tabelę równoważności -rozdział 6 pkt. 4 SWZ.
Wykonawca powinien przedstawić zestawienie porównawcze (np. w formie tabeli), wskazujące różnice pomiędzy rozwiązaniem wymaganym przez Zamawiającego a oferowanym rozwiązaniem równoważnym.
Dokumenty, o których mowa powyżej, muszą umożliwiać Zamawiającemu jednoznaczną ocenę równoważności na etapie realizacji zamówienia.
Ciężar udowodnienia równoważności spoczywa na Wykonawcy.
Zamawiający nie dopuszcza rozwiązań, które pomimo spełnienia części parametrów powodowałyby obniżenie funkcjonalności, trwałości lub jakości użytkowej.
Kryteria równoważności w odniesieniu do dokumentacji projektowej (uwaga, dokument ma znaczenie nadrzędne nad dokumentacją projektową) znajdują się w SWZ (rozdział 6 punkt 4 - tabela z opisem)
Wykonawca może wykazać równoważność poprzez:
- raport z badań wykonanych przez jednostkę oceniającą zgodność,
- sprawozdania z badań laboratoryjnych,
- dokumentację techniczną producenta,
- deklarację zgodności,
- inne środki dowodowe potwierdzające spełnienie wymagań.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45262311-4 - Betonowanie konstrukcji

37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw

34928510-6 - Uliczne słupy oświetleniowe

31500000-1 - Urządzenia oświetleniowe i lampy elektryczne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1074348,95 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1286149,23 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1074348,95 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BIIS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6812110012

7.3.3) Ulica: Trzemeśnia 297

7.3.4) Miejscowość: Trzemeśnia

7.3.5) Kod pocztowy: 32-425

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1074348,95 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane