Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej oraz realizacja robót budowlanych w celu dostosowania piwnicy do pełnienia funkcji miejsca doraźnego schronienia (MDS) w m. Miłosław

GMINA MIŁOSŁAW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00369833
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00369833/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-30 10:56
Lokalizacja
Miłosław, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cd166c60-1ad6-4142-a8fd-501fa42d5902
Identyfikator
7891638190
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRoboty remontowe i renowacyjneRoboty instalacyjne w budynkach

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00369833 z dnia 2026-07-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej oraz realizacja robót budowlanych w celu dostosowania piwnicy do pełnienia funkcji miejsca doraźnego schronienia (MDS) w m. Miłosław

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIŁOSŁAW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258106

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Wrzesińska 19

1.5.2.) Miejscowość: Miłosław

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-320

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński

1.5.7.) Numer telefonu: 61 438 20 21

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@miloslaw.info.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.miloslaw.info.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/miloslaw

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej oraz realizacja robót budowlanych w celu dostosowania piwnicy do pełnienia funkcji miejsca doraźnego schronienia (MDS) w m. Miłosław

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cd166c60-1ad6-4142-a8fd-501fa42d5902

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00369833

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00037734/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.18 Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej oraz realizacja robót budowlanych w celu dostosowania piwnicy do pełnienia funkcji miejsca doraźnego schronienia (MDS) w Miłosławiu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00308729

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IŚR.271.ZP.7.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem inwestycji wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej, poprzedzonej obowiązkową oceną stanu technicznego obiektu i jego instalacji, w tym ekspertyzami technicznymi w zakresie niezbędnym do potwierdzenia możliwości zorganizowania w obiekcie Miejsca Doraźnego Schronienia (MDS) oraz realizacja na jej podstawie robót budowlanych polegających na przystosowaniu kondygnacji podziemnej (piwnic) budynku użyteczności publicznej (Pałacu) do funkcji MDS, zgodnie z wymaganiami rozporządzenia MSWiA z dnia 9 lipca 2025 r. w sprawie warunków organizowania oraz wymagań, jakie powinny spełniać miejsca doraźnego schronienia a także z przepisami ustawy Prawo Budowlane.
Inwestycja ma charakter prac projektowych oraz budowlano-montażowych prowadzonych wewnątrz istniejącego obiektu, bez jego rozbudowy i nadbudowy.
Celem prac jest adaptacja istniejących pomieszczeń na MDS tj. wydzielenie i przystosowanie powierzchni ok. 282,25 m2, zapewniającej schronienie dla około 145 osób, z uwzględnieniem wymagań bezpieczeństwa, funkcjonalności oraz potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
1. Część projektowa i formalna
-wykonanie prac przedprojektowych, w tym wszelkich niezbędnych ekspertyz, ocen i analiz stanu technicznego obiektu,
-opracowanie projektu architektoniczno-budowlanego, projektów technicznych oraz projektów wykonawczych wielobranżowych,
-sporządzenie dokumentacji kosztorysowej i harmonogramu robót,
-uzyskanie w imieniu Zamawiającego decyzji o pozwoleniu na budowę, poprzedzonej uzyskaniem wymaganych uzgodnień, w tym konserwatorskich (jeżeli dotyczy),
-opracowanie kompletnej, skoordynowanej międzybranżowo dokumentacji projektowej.
2. Roboty budowlane i instalacyjne
-demontaż istniejących instalacji kolidujących z inwestycją,
-wykonanie wyjścia zapasowego,
-wykonanie instalacji wentylacyjnej,
-wykonanie węzłów sanitarnych,
-wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej,
-wykonanie instalacji elektrycznej,
-wykonanie instalacji c.o.,
-wykonanie zasilania zapasowego,
-wykonanie elementów ochrony otworów okiennych oraz rozwiązań zabezpieczających konstrukcję budynku zgodnie z wymaganiami MDS,
-wykonanie robót wykończeniowych,
-wykonanie podłączeń wszystkich instalacji do istniejących systemów budynku,
-wykonanie dokumentacji powykonawczej,
-przeprowadzenie wymaganych odbiorów i czynności odbiorowych przez właściwe służby i organy.
3. Zakres konstrukcyjno-budowlany (wynikający z analiz i ekspertyz)
-przeprowadzenie analizy nośności stropów i ścian piwnic, w tym oceny odporności na obciążenia wyjątkowe,
-zaprojektowanie i wykonanie wzmocnień konstrukcyjnych, jeżeli wynika to z ekspertyz lub obowiązujących wymagań,
-zaprojektowanie i wykonanie zabezpieczeń otworów okiennych i drzwiowych zgodnie z wymaganiami dla MDS,
-wykonanie przemurowań spękanych ścian i nadproży – o ile wynika to z dokumentacji projektowej i ekspertyz,
-wykonanie poszerzeń otworów drzwiowych wraz z montażem nadproży – w zakresie wynikającym z projektu,
-skucie posadzki w zakresie niezbędnym do uzyskania wymaganej płaszczyzny,
-zamurowanie istniejących otworów oraz wykonanie rozbiórek ścian wewnętrznych w zakresie wynikającym z projektu i funkcji MDS,
-wykonanie odgrzybiania i impregnacji ścian w miejscach występowania zawilgocenia lub grzybów,
-remont ścian i sufitów poprzez skucie tynków odspojonych, odtworzenie tynków, szpachlowanie oraz malowanie,
-zabudowa instalacji prowadzonych wewnętrznie.
Wykonawca zobowiązany jest do zaprojektowania i wykonania wszelkich robót budowlanych, instalacyjnych, konstrukcyjnych, montażowych i wykończeniowych niezbędnych do osiągnięcia parametrów funkcjonalnych, użytkowych i technicznych Miejsca Doraźnego Schronienia, określonych w Programie Funkcjonalno-Użytkowym, przepisach prawa oraz wymaganiach Zamawiającego.
Szczegółowe wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia określa Program Funkcjonalno-Użytkowy stanowiący załącznik do SWZ.
6.Teren objęty inwestycją znajduje się na obszarze Zespołu Pałacowo-Parkowego w Miłosławiu, wpisanego do rejestru zabytków pod numerem 2304/A z dnia 17 czerwca 1994 r. W skład terenu wchodzą działki: obręb Miłosław 0400: 799, obręb Bugaj 0003: 48/1.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Działając na podstawie art. 222 ust. 4 ww. ustawy Pzp, Zamawiający w dniu 14 lipca 2026 roku udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie niniejszego zamówienia w wysokości: 3.200.000,00 zł brutto.
W niniejszym postępowaniu złożono 1 ofertę. Najkorzystniejsza oferta z ceną w wysokości 3.449. 000,00 zł brutto przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
Mając na uwadze powyższe, zachodzi przesłanka do unieważnienia przedmiotowego postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
2026-07-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane