Sukcesywna dostawa środków czystości, środków chemicznych oraz produktów do sprzątania na potrzeby Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00369915
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00369915/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-07-30 11:13
Lokalizacja
Katowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e8422c3f-2b13-4d83-a57c-c83b87a23e2b
Identyfikator
6340008825
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Środki czyszcząceŚrodek do mycia rąkProdukty do pielęgnacji rąk i paznokciMydłoŚrodki do czyszczenia podłógŚrodki do czyszczenia toaletPreparaty piorąceRóżne produkty chemiczneRękawice jednorazoweŚciereczki do kurzuŚciereczki do czyszczeniaWiadraMiotły i szczotki i inne artykuły różnego rodzaju

Wykonawcy

1 przyznane

"MICRO-MAX" SPÓŁKA JAWNA, JANUSZ GIZA, ANDRZEJ KUBALSKIChorzów, PL · lot 1
52 073,9 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00369915 z dnia 2026-07-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Sukcesywna dostawa środków czystości, środków chemicznych oraz produktów
do sprzątania na potrzeby Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

1.3.) Oddział zamawiającego: Biuro Zamówień Publicznych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001548

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 1 Maja 50

1.5.2.) Miejscowość: Katowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 40-287

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@ue.katowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ue.katowice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://uekat.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Sukcesywna dostawa środków czystości, środków chemicznych oraz produktów
do sprzątania na potrzeby Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e8422c3f-2b13-4d83-a57c-c83b87a23e2b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00369915

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00615772/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Środki chemii gospodarczej, produkty do pielęgnacji ciała, środki higieny osobistej, ścierki do podłogi i kurzu, środki ochrony osobistej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00215453

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP/008/01003/26

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 91122,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa wraz z transportem oraz wniesieniem w miejsce wskazane przez zamawiającego produktów będących przedmiotem zamówienia na potrzeby Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
2. Przedmiot zamówienia został podzielony na 2 moduły (gdzie za moduł rozumie się część). Oznacza to, że zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych zgodnie z poniższym zestawieniem. Zamawiający nie ogranicza liczby części, na którą wykonawca może złożyć ofertę, ani nie wskazuje maksymalnej liczby części, na które zamówienie może
zostać udzielone temu samemu wykonawcy.
2.2. MODUŁ I
Przedmiot zamówienia obejmuje sukcesywną dostawę środków chemicznych do urządzeń gospodarczych i AGD oraz chemii gospodarczej.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, jego ilość i asortyment w ramach poszczególnych modułów zawarto w Formularzu nr 3A do SWZ, w których zamawiający zawarł istotne parametry techniczne i użytkowe oraz inne wymagane właściwości dla zamawianych produktów.
4. Podane przez zamawiającego w Formularzu nr 3A do SWZ ilości produktów służą jedynie do oceny i porównania ofert i oparte są na wielkościach szacowanych. Faktyczne ilości produktów będą wynikały z bieżących, rzeczywistych potrzeb zamawiającego.
5. Zaoferowany w ramach poszczególnych modułów przedmiot zamówienia musi zawierać wycenę i opis wszystkich wyszczególnionych w Formularzu nr 3A do SWZ produktów. W przypadku braku opisu oferowanego produktu lub wyceny którejś z pozycji w ramach danego modułu, zamawiający odrzuci ofertę wykonawcy na podstawie art. 226 ust.1 pkt 5 ustawy Pzp, jako niezgodnej z warunkami zamówienia.
6. Zamawiający wymaga, aby oferowany przez wykonawcę przedmiot zamówienia był w pierwszym gatunku i powinien spełniać wszystkie parametry i wymagania wyszczególnione przez zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia, w szczególności w Formularzu nr 3A do SWZ, oraz:
6.1. był fabrycznie nowy i wolny od wad fizycznych i prawnych oraz roszczeń osób trzecich,
6.2. był dopuszczony do użytkowania i obrotu na rynku polskim, zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami i normami,
6.3. posiadał nienaruszone cechy pierwotnego opakowania producenta i był oznakowany przez producenta,
6.4. powinien również posiadać zrozumiałą instrukcję użytkowania.
7. Dostarczany w ramach modułu I przedmiot zamówienia musi posiadać okres przydatności do użycia nie krótszy niż 12 miesięcy od daty dostarczenia asortymentu do magazynu zamawiającego.
8. Wykonawca udziela zamawiającemu gwarancji na dostarczony przedmiot zamówienia na okres 12 miesięcy od daty wystawienia faktury VAT. Opis warunków gwarancji zawarto w Formularzu nr 5 do SWZ.
9. W trakcie realizacji zamawiający może żądać przedstawienia deklaracji zgodności, kart charakterystyki i certyfikatów potwierdzających zgodność oferowanego przez wykonawcę przedmiotu zamówienia z parametrami i wymaganiami zawartymi w opisie przedmiotu zamówienia, w szczególności w Formularzu nr 3A do SWZ.
10. Treść oferty wykonawcy musi odpowiadać treści SWZ. Wykonawca zobowiązany jest do złożenia oferty, której treść pozwoli zamawiającemu na zweryfikowanie oferty pod względem jej zgodności z treścią SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 39830000-9 - Środki czyszczące

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

33741100-7 - Środek do mycia rąk

33740000-9 - Produkty do pielęgnacji rąk i paznokci

33711900-6 - Mydło

39831300-9 - Środki do czyszczenia podłóg

39831600-2 - Środki do czyszczenia toalet

39831000-6 - Preparaty piorące

24960000-1 - Różne produkty chemiczne

4.5.5.) Wartość części: 45348,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa wraz z transportem oraz wniesieniem w miejsce wskazane przez zamawiającego produktów będących przedmiotem zamówienia na potrzeby Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
2. Przedmiot zamówienia został podzielony na 2 moduły (gdzie za moduł rozumie się część). Oznacza to, że zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych zgodnie z poniższym zestawieniem. Zamawiający nie ogranicza liczby części, na którą wykonawca może złożyć ofertę, ani nie wskazuje maksymalnej liczby części, na które zamówienie może zostać udzielone temu samemu wykonawcy.
2.2. MODUŁ II
Przedmiot zamówienia obejmuje sukcesywną dostawę produktów do sprzątania tj. worków na śmieci, rękawic gospodarczych, ścierek, wiader, wkładów do mopa, zmiotek z szufelkami oraz zestawów do sprzątania.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, jego ilość i asortyment w ramach poszczególnych modułów zawarto w Formularzu nr 3B do SWZ, w których zamawiający zawarł istotne parametry techniczne i użytkowe oraz inne wymagane właściwości dla zamawianych produktów.
4. Podane przez zamawiającego w Formularzu nr 3B do SWZ ilości produktów służą jedynie do oceny i porównania ofert i oparte są na wielkościach szacowanych. Faktyczne ilości produktów będą wynikały z bieżących, rzeczywistych potrzeb zamawiającego.
5. Zaoferowany w ramach poszczególnych modułów przedmiot zamówienia musi zawierać wycenę i opis wszystkich wyszczególnionych w Formularzu nr 3B do SWZ produktów. W przypadku braku opisu oferowanego produktu lub wyceny którejś z pozycji w ramach danego modułu, zamawiający odrzuci ofertę wykonawcy na podstawie art. 226 ust.1 pkt 5 ustawy Pzp, jako niezgodnej z warunkami zamówienia.
6. Zamawiający wymaga, aby oferowany przez wykonawcę przedmiot zamówienia był w pierwszym gatunku i powinien spełniać wszystkie parametry i wymagania wyszczególnione przez zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia, w szczególności w Formularzu nr 3B do SWZ, oraz:
6.1. był fabrycznie nowy i wolny od wad fizycznych i prawnych oraz roszczeń osób trzecich,
6.2. był dopuszczony do użytkowania i obrotu na rynku polskim, zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami i normami,
6.3. posiadał nienaruszone cechy pierwotnego opakowania producenta i był oznakowany przez producenta,
6.4. powinien również posiadać zrozumiałą instrukcję użytkowania.
7. Wykonawca udziela zamawiającemu gwarancji na dostarczony przedmiot zamówienia na okres 12 miesięcy od daty wystawienia faktury VAT. Opis warunków gwarancji zawarto w Formularzu nr 5 do SWZ.
8. W trakcie realizacji zamawiający może żądać przedstawienia deklaracji zgodności, kart charakterystyki i certyfikatów potwierdzających zgodność oferowanego przez wykonawcę przedmiotu zamówienia z parametrami i wymaganiami zawartymi w opisie przedmiotu zamówienia, w szczególności w Formularzu nr 3B do SWZ.
9. Treść oferty wykonawcy musi odpowiadać treści SWZ. Wykonawca zobowiązany jest do złożenia oferty, której treść pozwoli zamawiającemu na zweryfikowanie oferty pod względem jej zgodności z treścią SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 39830000-9 - Środki czyszczące

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

18424300-0 - Rękawice jednorazowe

39525100-9 - Ściereczki do kurzu

39525800-6 - Ściereczki do czyszczenia

39224330-0 - Wiadra

39224000-8 - Miotły i szczotki i inne artykuły różnego rodzaju

4.5.5.) Wartość części: 45774,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu w ramach modułu I złożono 4 oferty. Zamawiający odrzucił ofertę nr 1 złożoną przez wykonawcę PGD Polska Sp. z o.o., ofertę nr 4 złożoną przez wykonawcę MARPOL SZLENCKA Sp. z o.o. i ofertę nr 5 złożoną przez wykonawcę ADMOR MORYTO Sp. k.
Natomiast oferta nr 3 złożona przez wykonawcę Micro-Max Sp. J. Janusz Giza, Andrzej Kubalski, ul. Katowicka 2, 41-500 Chorzów z ceną ofertową w wysokości 56 388,33 zł brutto przewyższa kwotę 55 778,04 zł brutto, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 56388,33 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 56388,33 PLN

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 52073,90 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 62037,70 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 52073,90 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Micro-Max Sp. J. Janusz Giza, Andrzej Kubalski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6272426584

7.3.3) Ulica: ul. Katowicka 2

7.3.4) Miejscowość: Chorzów

7.3.5) Kod pocztowy: 41-500

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 52073,90 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Umowa zawarta jest na okres 12 miesięcy od dnia jej podpisania lub do dnia, w którym zostanie wyczerpana kwota przeznaczona na jej sfinansowanie, w zależności od tego, które z tych zdarzeń nastąpi pierwsze
2026-07-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy