Modernizacja drogi powiatowej nr 1099F Nowa Rola – Dłużek Od km 3+765 do km 5+245
Powiat Żarski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00369930
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00369930/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-30 11:16
- Lokalizacja
- Żary, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0c5d2ada-68b7-418f-a4b6-573b4b4634b8
- Identyfikator
- 9281742518
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00369930 z dnia 2026-07-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja drogi powiatowej nr 1099F Nowa Rola – Dłużek
Od km 3+765 do km 5+245
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Żarski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970777803
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Aleja Jana Pawła II 5
1.5.2.) Miejscowość: Żary
1.5.3.) Kod pocztowy: 68-200
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.7.) Numer telefonu: 68 479 06 00
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: poczta@powiatzarski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.powiatzary.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0c5d2ada-68b7-418f-a4b6-573b4b4634b81.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja drogi powiatowej nr 1099F Nowa Rola – DłużekOd km 3+765 do km 5+245
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0c5d2ada-68b7-418f-a4b6-573b4b4634b8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00369930
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00060559/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.15 Modernizacja drogi powiatowej nr 1099F Nowa Rola - Dłużek
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00310315
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WPZ.272.13.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn. „Modernizacja drogi powiatowej Nr 1099F Nowa Rola – Dłużek” dla potrzeb prawidłowego funkcjonowania układu komunikacyjnego (dróg).
4.2. Przedmiotowa droga posiada obecnie jezdnię o nawierzchni bitumicznej o zmiennej szerokości oraz zróżnicowanym spadku podłużnym i poprzecznym wraz z poboczami gruntowymi i terenami zielonymi. Odwodnienie drogi powierzchniowe. Na trasie występują zjazdy do posesji, pól oraz zjazdy na drogi wewnętrzne. Modernizowane odcinki drogi mieszczą się w obrębie pasa drogowego i mają zmienną szerokość od 3,40 m – 5,00 m.
Na modernizowanym odcinku znajduje się zatoka autobusowa o szerokości 2,5 m i dł. 30 m.
oraz występuje uzbrojenie podziemne i naziemne, niekolidujące z niniejszą inwestycją:
linie energetyczne napowietrzne,
linie telekomunikacyjne,
sieć wodociągowa.
4.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowiący załącznik nr 1 do SWZ określa dokumentacja składająca się z:
opisu przedmiotu zamówienia,
opisu technicznego,
specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót,
przedmiaru robót (element pomocniczy do sporządzenia oferty),
Z uwagi na to, że wynagrodzenie Wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia, o której mowa w pkt 4.3. SWZ. Dołączony przedmiar robót ma charakter jedynie pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało Wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te ujęte były w opisie technicznym oraz STWiORB.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 955656,80 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1157168,93 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 955656,80 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Drogowe Bud - Dróg Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 9252127822
7.3.3) Ulica: Leśna 9 Podbrzezie Dolne
7.3.4) Miejscowość: Kożuchów
7.3.5) Kod pocztowy: 67-120
7.3.6.) Województwo: lubuskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 955656,80 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące
| 2026-07-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |