Modernizacja pokryć dachowych na obiektach w Muzeum-OPE

Muzeum - Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00370069
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00370069/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-30 11:47
Lokalizacja
Zubrzyca Górna, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5e568049-d6a7-42c2-9703-323282fdff2a
Identyfikator
7351020718
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie muzeówBudynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznejRoboty ciesielskieWykonywanie pokryć dachowych

Wykonawcy

3 przyznane

MODERN HOUSE JÓZEF STASIAKPodsarnie 135, PL · lot 0
105 131,42 PLN
JAN BIELAKRaba Wyżna, PL · lot 1
129 469,89 PLN
JAN BIELAKRaba Wyżna, PL · lot 2
121 695,27 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00370069 z dnia 2026-07-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja pokryć dachowych na obiektach w Muzeum-OPE

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Muzeum - Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej

1.3.) Oddział zamawiającego: Muzeum-OPE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 492047204

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ZUBRZYCA GÓRNA B/N, 34-484, b/n

1.5.2.) Miejscowość: Zubrzyca Górna

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-484

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski

1.5.7.) Numer telefonu: 182852709

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@orawa.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.orawa.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5e568049-d6a7-42c2-9703-323282fdff2a

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja pokryć dachowych na obiektach w Muzeum-OPE

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5e568049-d6a7-42c2-9703-323282fdff2a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00370069

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00021004/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Modernizacja pokryć dachowych na obiektach w Muzeum-OPE

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00272735

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/271/04/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 338653,96 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Modernizacja pokryć dachowych na obiektach w Muzeum-OPE - budynek Remizy - roboty budowlane obejmujące: zabezpieczenie terenu budowy, robót, rozbiórkę i ponowny montaż instalacji odgromowej,, rozebranie pokrycia dachowego z gontu, rozebranie łacenia dachu - materiał do ponownego montażu, montaż folii paroizolacyjnej, łacenie dachu - materiał z rozbiórki, wykonanie nowego pokrycia z gontu łupanego (scypany) – niedopuszczalny gont cięty, w którym został naruszony naturalny przebieg włókien drewna - gont dł. 60 cm, impregnacje i odgrzybianie elementów drewnianych ( impregnacje metodą kąpania na miejscu oraz opryskiwania zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia), wykonanie obróbek blacharskich, wywóz i utylizację odpadów.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45212313-3 - Roboty budowlane w zakresie muzeów

45212350-4 - Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej

45422000-1 - Roboty ciesielskie

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

4.5.5.) Wartość części: 101323,97 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Modernizacja pokryć dachowych na obiektach w Muzeum-OPE - budynek Toalet - roboty budowlane obejmujące: zabezpieczenie terenu budowy, robót, rozbiórkę i ponowny montaż instalacji odgromowej,, rozebranie pokrycia dachowego z gontu, rozebranie łacenia dachu - materiał do ponownego montażu, montaż folii paroizolacyjnej, łacenie dachu - materiał z rozbiórki, wykonanie nowego pokrycia z gontu łupanego (scypany) – niedopuszczalny gont cięty, w którym został naruszony naturalny przebieg włókien drewna - gont dł. 60 cm, impregnacje i odgrzybianie elementów drewnianych ( impregnacje metodą kąpania na miejscu oraz opryskiwania zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia), wykonanie obróbek blacharskich, wywóz i utylizację odpadów.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45212313-3 - Roboty budowlane w zakresie muzeów

45212350-4 - Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej

45422000-1 - Roboty ciesielskie

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

4.5.5.) Wartość części: 122276,16 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Modernizacja pokryć dachowych na obiektach w Muzeum-OPE - budynek gospodarczy Moniaka - roboty budowlane obejmujące: zabezpieczenie terenu budowy, robót, rozbiórkę i ponowny montaż instalacji odgromowej,, rozebranie pokrycia dachowego z gontu, rozebranie łacenia dachu - materiał do ponownego montażu, montaż folii paroizolacyjnej, łacenie dachu - materiał z rozbiórki, wykonanie nowego pokrycia z gontu łupanego (scypany) – niedopuszczalny gont cięty, w którym został naruszony naturalny przebieg włókien drewna - gont dł. 60 cm, impregnacje i odgrzybianie elementów drewnianych ( impregnacje metodą kąpania na miejscu oraz opryskiwania zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia), wykonanie obróbek blacharskich, wywóz i utylizację odpadów.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45212313-3 - Roboty budowlane w zakresie muzeów

45212350-4 - Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej

45422000-1 - Roboty ciesielskie

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

4.5.5.) Wartość części: 115053,83 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 105131,42 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 129129,03 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 105131,42 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MODERN HOUSE JÓZEF STASIAK

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 735129676

7.3.3) Ulica: Podsarnie

7.3.4) Miejscowość: Podsarnie 135

7.3.5) Kod pocztowy: 34-721

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-15

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 105131,42 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 129469,89 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 156911,40 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 129469,89 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: JAN-BUD-DREW-GONT JAN bIELAK

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7352484147

7.3.3) Ulica: Podsarnie 1A

7.3.4) Miejscowość: Podsarnie

7.3.5) Kod pocztowy: 34-721

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-15

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 129469,89 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 121659,27 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 147291,97 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 121659,27 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: JAN-BUD-DREW-GONT Jan Bielak

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7352484147

7.3.3) Ulica: Podsarnie 1A

7.3.4) Miejscowość: Podsarnie

7.3.5) Kod pocztowy: 34-721

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-15

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 121695,27 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane