Zakup i montaż ogólnodostępnych defibrylatorów AED

MIASTO RUDA ŚLĄSKA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00370136
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00370136/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-07-30 11:59
Lokalizacja
Ruda Śląska, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-bcaa6599-7258-4638-a5e8-54b66a766b9c
Identyfikator
6412532399
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

DefibrylatoryUrządzenia medyczneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00370136 z dnia 2026-07-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup i montaż ogólnodostępnych defibrylatorów AED

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO RUDA ŚLĄSKA

1.3.) Oddział zamawiającego: Urząd Miasta Ruda Śląska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000515840

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Jana Pawła II 6

1.5.2.) Miejscowość: Ruda Śląska

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-709

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@ruda-sl.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://rudaslaska.bip.info.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://rudaslaska.logintrade.net/zapytania_email,230600,3a0039709a62567da5910352d68487bd.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup i montaż ogólnodostępnych defibrylatorów AED

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bcaa6599-7258-4638-a5e8-54b66a766b9c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00370136

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00036912/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Uratuj życie! Zakup i montaż ogólnodostępnych defibrylatorów AEG

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00286495

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: AP.271.33.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż 30 defibrylatorów w wybranych placówkach oświatowych na terenie Miasta wraz przeszkoleniem.
Szczegóły zawiera załącznik nr 4 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 33182100-0 - Defibrylatory

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

33100000-1 - Urządzenia medyczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający w ust. 3 rozdziału X SWZ wskazał, iż Wykonawcy zobowiązani są do podania ceny zgodnie z postanowieniami formularza oferty (załącznik nr 1 do SWZ). W ust. 3.2 formularza oferty Zamawiający narzucił Wykonawcy wpisanie zaproponowanej ceny ofertowej wyrażonej w wartości brutto z uwzględnieniem stawki podatku VAT w wysokości 23%. Dodatkowo Zamawiający w dniu 24 czerwca 2026 r. opublikował na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o wysokości kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia wraz z informacją o wartości szacunkowej zamówienia, z której jednoznacznie wynika, iż Zamawiający do określenia wartości szacunkowej zamówienia przyjął stawkę podatku VAT w wysokości 23%:
325 000,00 PLN netto + 23% VAT – 399 750,00 PLN brutto.
W przedmiotowym postępowaniu wpłynęło 5 ofert:
1. Oferta nr 1, Fluxmet Sp. z o.o. – Wykonawca zastosował wskazaną przez Zamawiającego 23% stawkę podatku VAT,
2. Oferta nr 2, ATB MEDICAL Sp. z o.o. – Wykonawca zastosował 8% stawkę podatku VAT,
3. Oferta nr 3, SynerGroup Sp. z o.o. – Wykonawca zastosował 8% stawkę podatku VAT,
4. Oferta nr 4, AEDMAX.PL Sp. z o.o. – Wykonawca zastosował dwie stawki podatku VAT:8% i 23%,
5. Oferta nr 5, CZARMED Łukasz Czarnecki – Wykonawca zastosował dwie stawki podatku VAT: 8% i 23%.
Wobec powyższego, mając na uwadze zachowanie zasady przejrzystości postępowania oraz zachowanie uczciwej konkurencji i równego traktowania Wykonawców Zamawiający zwrócił się do wszystkich Wykonawców o wyjaśnienie zastosowanych w poszczególnych ofertach stawek podatku VAT do wyliczenia ceny. Wszyscy wezwani Wykonawcy złożyli wyjaśnienia, w których odnieśli się do tego, jakie stawki podatku VAT i na jakiej podstawie, uwzględnili w swoich cenach.
W wyniku analizy całokształtu okoliczności w postępowaniu, w tym dokumentów zamówienia, treści złożonych ofert oraz wyjaśnień odnoszących się do tych ofert, Zamawiający uznał, że w niniejszej sprawie zaistniała podstawa do unieważnienia prowadzonego postępowania.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2026-07-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy