Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Nowe Skórowo 25/1

Gmina Potęgowo

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00370261
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00370261/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-30 12:24
Lokalizacja
Potęgowo, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b3c65b82-0894-42be-a27b-c3f4ba5d3f29
Identyfikator
8411338704
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie nawierzchni dróg

Wykonawcy

1 przyznane

ROMADO - BRZEZIŃSKI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄSznurki 115, PL · lot 0
751 463,86 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00370261 z dnia 2026-07-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Nowe Skórowo 25/1

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Potęgowo

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979849

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kościuszki 5

1.5.2.) Miejscowość: Potęgowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 76-230

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@potegowo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.potegowo.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b3c65b82-0894-42be-a27b-c3f4ba5d3f29

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Nowe Skórowo 25/1

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b3c65b82-0894-42be-a27b-c3f4ba5d3f29

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00370261

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00038119/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Nowe Skórowo 25/1

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00292979

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.12.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 907447,76 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej publicznej nr 121008G w miejscowości Nowe Skórowo na działkach o numerach ewidencyjnych 18, 25/1, 35.

Stan istniejący: W pasie drogowym drogi gminnej nr 121008G zlokalizowana jest istniejąca droga gminna, klasy technicznej dojazdowej (D) w układzie jednojezdniowym dwukierunkowym 1/1. Jezdnia posiada szerokość 3,0-3,5 m i nawierzchnię częściowo z mieszanki mineralno-asfaltowej oraz częściowo z mieszanki niezwiązanej. W ciągu drogi zlokalizowane są zjazdy o nawierzchniach gruntowych. Odwodnienie drogi odbywa się powierzchniowo poprzez ukształtowanie spadkami podłużnymi i poprzecznymi nawierzchni, odprowadzając wody opadowe i roztopowe do gruntu poprzez infiltrację rozproszoną w terenie zielonym pasa drogowego. Droga nie posiada oświetlenia. Droga posiada połączenie z drogą powiatową DP1182G w postaci skrzyżowania zwykłego trójwlotowego. W pasie drogowym znajduje się uzbrojenie podziemne: sieć telekomunikacyjna, sieć wodociągowa i sieć elektroenergetyczna.
Zakres robót: w ramach zadania przewidziano przebudowę drogi gminnej na odcinku o długości 775,0 m od skrzyżowania z drogą powiatową. Drogę zaprojektowano w układzie jednojezdniowym, jednopasowym, dwukierunkowym (1/1), z odcinkiem dwupasowym dwukierunkowym (1/2) , z zachowaniem istniejącego przebiegu drogi w planie.
Jezdnię zaprojektowano o szerokości 3,5 m, na odcinkach 1/1 (pas ruchu szerokości 3,5 m) oraz 4,5 m na odcinku ½ (dwa pasy ruchu po 2,25 m). Podstawowy spadek poprzeczny jezdni zaprojektowano z płyt betonowych otworowych typu JOMB o wymiarach 100x75x12,5 cm z betonu C30/37 oraz mieszanki niezwiązanej 0/31,5 mm – w miejscu włączenia w istniejący przekrój drogi oraz w obszarze zmiany układu drogi z 1/1 na 1/2. Przecięcie krawędzi jezdni na wlocie drogi gminnej nr 120008G w drogę powiatową nr 1182G zaprojektowano jako wyokrąglenie łukami kołowymi o wartości promieni R=8,0 m i R=6 m. Obustronnie wzdłuż jezdni, na długości całego odcinka zaprojektowano pobocza o szerokości 0,5 m i nawierzchni z mieszanki niezwiązanej 0/31 mm. Przewidziano też budowę/przebudowę zjazdów zwykłych z mieszanki niezwiązanej 0/31,5 mm. Po wykonaniu robót należy wykonać odtworzenie zieleńców zniszczonych na skutek prowadzonych prac. Odwodnienie będzie realizowane powierzchniowo poprzez odpowiednie ukształtowanie spadków podłużnych i poprzecznych nawierzchni z odprowadzeniem wód opadowych i roztopowych do gruntu w drodze infiltracji rozproszonej na terenach zielonych pasa drogowego.
Parametry techniczne drogi:
- typ drogi - zamiejska
- klasa techniczna – D
- kategoria ruchu – KR0
Układ warstw konstrukcyjnych drogi:
- nawierzchnia z płyt betonowych otworowych (zbrojonych) typu JOMB o wym. 100x75x12,5 cm, kolor szary, z betonu C30/37;
- warstwa podsypkowa: podsypka z piasku 0/2 mm, grubość warstwy 5 cm;
- podbudowa zasadnicza: mieszanka niezwiązana 0/31.5 mm, grubość warstwy 17 cm;
- podłoże istniejące – grupa nośności podłoża G1.
Łączna grubość warstw konstrukcyjnych 34,5 cm
- zaprojektowano opornik betonowy o wym. 25x12 cm, ułożony na ławie betonowej klasy C12/15

W ramach robót budowlanych należy dokonać wycinki drzew zgodnie z dokumentacją projektową. W przypadku prowadzenia wycinki drzew i krzewów w okresie lęgowym ptaków Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia na własny koszt nadzoru ornitologicznego. Warunkiem rozpoczęcia wycinki jest przeprowadzenie kontroli przez uprawnionego ornitologa oraz sporządzenie protokołu stwierdzającego brak przeciwwskazań przyrodniczych do wykonania wycinki.

Wszystkie prace należy wykonać zgodnie z załączoną dokumentacją:
- Projekt techniczny
- Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych
- Uzgodnienia
- Przedmiar robót
- Zaświadczenie Starosty Słupskiego o przyjęciu bez sprzeciwu do zgłoszenia z dnia 24.04.2026.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 751463,86 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1668739,79 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 751463,86 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ROMADO-BRZEZIŃSKI

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5892013338

7.3.3) Ulica: Kaszubska

7.3.4) Miejscowość: Sznurki

7.3.5) Kod pocztowy: 83-324

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 751463,86 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane