Remont namysłowskich kamienic.

Gmina Namysłów, reprezentowana przez Burmistrza Namysłowa

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00526016
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00526016/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-10-02 10:51
Lokalizacja
Namysłów, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fab8b267-2ef8-11ef-86d2-4e696a6d8c25
Identyfikator
7521359204
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty rozbiórkoweTynkowanieRoboty izolacyjneRoboty malarskieRoboty remontowe i renowacyjneRoboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty elewacyjneWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

Wykonawcy

2 przyznane

AD INWESTYCJE PRIMO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWroclaw, PL · lot 0
1 250 000 PLN
ZAKŁAD ROLNY USŁUGI TERESA STEMPIN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBaranów, PL · lot 1
518 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00526016 z dnia 2024-10-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont namysłowskich kamienic.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Namysłów, reprezentowana przez Burmistrza Namysłowa

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531413159

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Stanisława Dubois 3

1.5.2.) Miejscowość: Namysłów

1.5.3.) Kod pocztowy: 46-100

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@namyslow.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.namyslow.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.namyslow.eu, www.bip.namyslow.eu

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont namysłowskich kamienic.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fab8b267-2ef8-11ef-86d2-4e696a6d8c25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00526016

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00021120/19/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Remont namysłowskich kamienic

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00377220

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.93.2024.KK

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Remont namysłowskich kamienic
Przedmiotem zamówienia są roboty ogólnobudowlane na namysłowskich kamienicach przy ul. 3 Maja pod adresami: 12, 13-13A, 16, 18 i 19, na podstawie dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiaru robót i pozwoleń konserwatorskich.
Część 1: Remont elewacji.
Przedmiotem zamówienia są roboty ogólnobudowlane (w tym: remont elewacji, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, wykonanie docieplenia, wzmocnienie konstrukcji, itd.) przy remoncie elewacji namysłowskich kamienic przy ul. 3 Maja pod numerami: 12, 16, 18 i 19, na podstawie projektów zagospodarowań terenu, projektów architektoniczno-budowlanych, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych i pozwoleń konserwatorskich.
Uwaga!
Przy wycenie remontu elewacji należy założyć systemowe wzmocnienie murów – napraw pęknięć i zarysowań na odcinku co najmniej 30 mb dla każdej kamienicy.
Dla zadania należy ustanowić kierownika budowy spełniającego wymagania, o których mowa w art. 37a ust. 1 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, posiadającego aktualne zaświadczenie o przynależności do Izby Inżynierów Budownictwa.
Na roboty objęte zadaniem Wykonawca udzieli gwarancji na okres minimum 3 lat, maksymalnie 5 lat, licząc od daty końcowego protokołu odbioru robót.
Wymagania dodatkowe:
Wszystkie materiały zastosowane do realizacji zadania muszą być fabrycznie nowe i posiadać atesty, certyfikaty i aprobaty techniczne dopuszczające do stosowania w budownictwie (atesty, certyfikaty i aprobaty należy dostarczyć Zamawiającemu).
Roboty należy wykonać w szczególności zgodnie z dokumentacją projektową, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiarem robót, pozwoleniami konserwatorskimi, ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2024 r. poz. 725) i aktami wykonawczymi, ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U z 2021 poz. 1213), ustawą z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. z 2022 r. poz. 840, z późn. zm.), obowiązującymi normami oraz ze sztuką budowlaną i zasadami współczesnej wiedzy technicznej.
Uwagi:
1) wszystkie nazwy własne podane zarówno w opisach, na rysunkach projektów oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych należy traktować jako określenie standardu urządzeń, materiałów i rozwiązań technicznych. Parametry techniczno-eksploatacyjne zastosowanych urządzeń i materiałów powinny być co najmniej takie, jak pokazanych na rysunkach oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych. Wymiary urządzeń i ich połączeń muszą być zgodne z podanymi na rysunkach i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych;
2) Wykonawca powinien zapoznać się ze wszystkimi wymaganiami określonymi w specyfikacji warunków zamówienia i zdobyć wszelkie informacje, które mogą być przydatne do przygotowania oferty. Wyklucza się możliwość roszczeń Wykonawcy z tytułu błędnego skalkulowania ceny lub pominięcia elementów niezbędnych do wykonania przedmiotu umowy;
3) Zamawiający przewiduje wyłącznie płatności w roku 2025 oraz ostatnią płatność nie później niż do dnia 30 grudnia 2025 r.
Podzielenie zamówienie na części, w opinii Zamawiającego, spowoduje zoptymalizowanie ofert przedstawionych przez Wykonawców zarówno pod względem jakościowym jak i cenowym a dodatkowo zabezpieczy Zamawiającego przed nierozstrzygnięciem zamówienia ze względu na niezłożenie oferty całościowej przez żadnego z Wykonawców.
Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w SWZ i ofercie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45410000-4 - Tynkowanie

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45442100-8 - Roboty malarskie

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45443000-4 - Roboty elewacyjne

4.5.5.) Wartość części: 1191968,86 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty ogólnobudowlane na namysłowskich kamienicach przy ul. 3 Maja pod adresami: 12, 13-13A, 16, 18 i 19, na podstawie dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiaru robót i pozwoleń konserwatorskich.
Część 2: Remont dachów.
Przedmiotem zamówienia są roboty ogólnobudowlane (w tym: remont dachu z wymianą pokrycia, wykonanie instalacji elektrycznej, wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej, itd.) przy remoncie dachów namysłowskich kamienic przy ul. 3 Maja pod numerami: 12, 13-13A, 16, 18 i 19, na podstawie dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiaru robót (dla adresu 3 Maja 13-13A) i pozwoleń konserwatorskich.
Uwaga!
Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych dla remontu dachu kamienicy przy ul. 3 Maja 13-13A należy stosować analogicznie jak dla specyfikacji dla remontu dachu kamienicy przy ul. 3 Maja 19.
Dla zadania należy ustanowić kierownika budowy w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, posiadającego aktualne zaświadczenie o przynależności do Izby Inżynierów Budownictwa.
Na roboty objęte zadaniem Wykonawca udzieli gwarancji na okres minimum 3 lat, maksymalnie 5 lat, licząc od daty końcowego protokołu odbioru robót.
Wymagania dodatkowe:
Wszystkie materiały zastosowane do realizacji zadania muszą być fabrycznie nowe i posiadać atesty, certyfikaty i aprobaty techniczne dopuszczające do stosowania w budownictwie (atesty, certyfikaty i aprobaty należy dostarczyć Zamawiającemu).
Roboty należy wykonać w szczególności zgodnie z dokumentacją projektową, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiarem robót, pozwoleniami konserwatorskimi, ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2024 r. poz. 725) i aktami wykonawczymi, ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U z 2021 poz. 1213), ustawą z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. z 2022 r. poz. 840, z późn. zm.), obowiązującymi normami oraz ze sztuką budowlaną i zasadami współczesnej wiedzy technicznej.
Uwagi:
1) wszystkie nazwy własne podane zarówno w opisach, na rysunkach projektów oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych należy traktować jako określenie standardu urządzeń, materiałów i rozwiązań technicznych. Parametry techniczno-eksploatacyjne zastosowanych urządzeń i materiałów powinny być co najmniej takie, jak pokazanych na rysunkach oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych. Wymiary urządzeń i ich połączeń muszą być zgodne z podanymi na rysunkach i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych;
2) Wykonawca powinien zapoznać się ze wszystkimi wymaganiami określonymi w specyfikacji warunków zamówienia i zdobyć wszelkie informacje, które mogą być przydatne do przygotowania oferty. Wyklucza się możliwość roszczeń Wykonawcy z tytułu błędnego skalkulowania ceny lub pominięcia elementów niezbędnych do wykonania przedmiotu umowy;
3) Zamawiający przewiduje wyłącznie płatności w roku 2025 oraz ostatnią płatność nie później niż do dnia 30 grudnia 2025 r.
Podzielenie zamówienie na części, w opinii Zamawiającego, spowoduje zoptymalizowanie ofert przedstawionych przez Wykonawców zarówno pod względem jakościowym jak i cenowym a dodatkowo zabezpieczy Zamawiającego przed nierozstrzygnięciem zamówienia ze względu na niezłożenie oferty całościowej przez żadnego z Wykonawców.
Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w SWZ i ofercie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45410000-4 - Tynkowanie

45442100-8 - Roboty malarskie

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

4.5.5.) Wartość części: 619252,82 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1250000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 131900000 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1250000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: AD Inwestycje Primo Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 7471898286; REGON:363197330

7.3.3) Ulica: Kromera 51a

7.3.4) Miejscowość: Wroclaw

7.3.5) Kod pocztowy: 51-163

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-09-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1250000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 450 dni

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 518000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 747840,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 518000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Rolny Usługi Teresa Stempin Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP:6192020420; REGON:302389783

7.3.3) Ulica: Jankowy

7.3.4) Miejscowość: Baranów

7.3.5) Kod pocztowy: 63-604

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-09-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 518000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 380 dni

2024-10-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane