BUDOWA OBIEKTU MAGAZYNOWEGO W KOMENDZIE POWIATOWEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W OBORNIKACH NA POTRZEBY OCHRONY LUDNOŚCI I OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ.

KOMENDA POWIATOWA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W OBORNIKACH

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00370365
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00370365/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-30 12:48
Lokalizacja
Oborniki, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-049d114d-9dfe-4b04-8a08-987e2e87f573
Identyfikator
7661640510
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty budowlane w zakresie budowy magazynówRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie dróg dojazdowychWznoszenie ogrodzeńRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE 'DARWO' D. NAPIERAŁA, W. KOWALCZAK SPÓŁKA JAWNAOborniki, PL · lot 0
3 888 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00370365 z dnia 2026-07-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
BUDOWA OBIEKTU MAGAZYNOWEGO W KOMENDZIE POWIATOWEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W OBORNIKACH NA POTRZEBY OCHRONY LUDNOŚCI I OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: KOMENDA POWIATOWA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W OBORNIKACH

1.3.) Oddział zamawiającego: KPPSP w Obornikach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631276630

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. 11 Listopada 16

1.5.2.) Miejscowość: Oborniki

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-600

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański

1.5.7.) Numer telefonu: 477718500

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kppspoborniki@psp.wlkp.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/kppsp-oborniki

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/straz_oborniki

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

BUDOWA OBIEKTU MAGAZYNOWEGO W KOMENDZIE POWIATOWEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W OBORNIKACH NA POTRZEBY OCHRONY LUDNOŚCI I OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-049d114d-9dfe-4b04-8a08-987e2e87f573

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00370365

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00088761/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa obiektu magazynowego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach na potrzeby ochrony ludności i ochrony przeciwpożarowej.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00249305

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PT.2370.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 3160975,61 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie obiektu magazynowego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach na potrzeby ochrony ludności i ochrony przeciwpożarowej w odniesieniu do lokalizacji w m. Oborniki, pod adresem ul. 11 Listopada 16 dz. nr 1035, 1036, 1037 oraz 1038.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje również:
2.1 dostawę oraz montaż regałów wysokiego składowania wraz z wyposażeniem dodatkowym;
2.2 wykonanie zmiany trasy linii kablowej SN-15Kv;
2.3 przeniesienie istniejącej instalacji PV w celu usunięcia kolizji z planowanym zagospodarowaniem terenu;
2.4 wykonanie przyłącza wodociągowego.
3. Na dostarczone regały Wykonawca udziela co najmniej 60 miesięcznej gwarancji producenta.
4. Dokładny opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej, pozwoleniu na budowę, dokumentach zamówienia, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz pomocniczo w kosztorysie ślepym lub zamiennie w przedmiarze robót (zwany w dalszej treści SWZ „przedmiarem robót”), które to stanowią integralną część Specyfikacji – Załącznik nr 2 do SWZ
5. Zamawiający posiada „Pozwolenie na budowę”.
6. Zamówienie jest realizowane w ramach „Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026” - Obszar 2: Zabezpieczenie logistyczne i zapewnienie ciągłości dostaw.
7. Warunki realizacji Przedmiotu Zamówienia zawarte zostały również w Projektowanych Postanowieniach Umowy, stanowiących Załącznik nr 7 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45213221-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy magazynów

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233226-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 10

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 10

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3888000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6418280,14 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3888000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo wielobranżowe "DARWO" D. Napierała, W. Kowalczak Sp. j.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7870015868

7.3.3) Ulica: Piotra Wedelickiego

7.3.4) Miejscowość: Oborniki

7.3.5) Kod pocztowy: 64-600

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Usunięcie kolizji kablowej, usunięcie kolizji instalacji PV, pokrycie dachu, posadzka, dostawa i montaż regałów, instalacje sanitarne, instalacje elektryczne i teletechniczne

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3888000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-11-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane