Rewitalizacja Parku Olszewskich – odnowa zabytkowego parku przy Dworku Olszewskich

MIASTO BEŁCHATÓW REPREZENTOWANE PRZEZ PREZYDENTA MIASTA BEŁCHATOWA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00526064
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00526064/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-10-02 11:00
Lokalizacja
Bełchatów, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-06c4f146-80a8-491a-b0af-a08abc1352d7
Identyfikator
7691004500
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kształtowania parkówRoboty budowlaneRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

Wykonawcy

1 przyznane

ELIZA ADAMUSPiotrków Trybunalski, PL · lot 0
299 819,13 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00526064 z dnia 2024-10-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rewitalizacja Parku Olszewskich – odnowa zabytkowego parku przy Dworku Olszewskich

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO BEŁCHATÓW REPREZENTOWANE PRZEZ PREZYDENTA MIASTA BEŁCHATOWA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 001232830

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kościuszki 1

1.5.2.) Miejscowość: Bełchatów

1.5.3.) Kod pocztowy: 97-400

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.7.) Numer telefonu: 447335137

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@um.belchatow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.belchatow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/956242

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rewitalizacja Parku Olszewskich – odnowa zabytkowego parku przy Dworku Olszewskich

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-06c4f146-80a8-491a-b0af-a08abc1352d7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00526064

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00032917/14/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Rewitalizacja Parku Olszewskich - odnowa zabytkowego parku przy Dworku Olszewskich

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00419564

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WIZ.271.15.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 258400,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest: Rewitalizacja Parku Olszewskich – odnowa zabytkowego parku przy Dworku Olszewskich w formule zaprojektuj i wybuduj zgodnie z Programem Funkcjonalno–Użytkowym oraz projektem umowy, stanowiącymi załączniki do SWZ.
Wykonanie przedmiotu umowy obejmuje w szczególności:
1) opracowanie dokumentacji projektowej w min. 5 egzemplarzach w formie papierowej oraz w 1 egzemplarzu na nośniku elektronicznym, w tym:
a) projekt budowlany we wszystkich branżach i uzyskanie dla niego wynikających z przepisów opinii, zgód, uzgodnień, pozwoleń, zgłoszeń i decyzji, w tym decyzji Konserwatora Zabytków, decyzji o pozwoleniu na budowę lub zgłoszenia do organu architektoniczno-budowlanego,
b) wielobranżowy projekt wykonawczy wraz ze specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót oraz przedmiarami i dokumentacją kosztorysową,
c) przekazanie na potrzeby Zamawiającego wersji papierowej w 2 egzemplarzach oraz jednym egzemplarzu w wersji elektronicznej na nośniku danych:
• projektu budowlanego, w tym jeden egz. opieczętowany przez Starostwo Powiatowe – w osobnych opracowaniach dla każdej branży,
• projektu wykonawczego w osobnych opracowaniach dla każdej branży,
• pozostałych opracowań projektowych tj. m.in. STWiOR, przedmiary, kosztorysy;
2) wykonanie robót budowlanych i prac w zakresie zieleni zrealizowanych na podstawie wykonanej dokumentacji projektowej:
a) budowa nowej alejki parkowej glinkowo-żwirowej wraz z przebudową układu alejek,
b) modernizacja, uzupełnienie, wymiana elementów małej architektury,
c) modernizacja i rozbudowa oświetlenia wraz z nowym przyłączem elektrycznym niskiego napięcia,
d) prace pielęgnacyjne i sanitarne w istniejącym drzewostanie oraz zieleni niskiej (usunięcie drzew, usunięcie żywopłotów, cięcia pielęgnacyjne, formujące),
e) wykonanie nowych nasadzeń (drzew, krzewów, rabat różanych, runa),
f) regeneracja trawników.
3) Przygotowanie dokumentów związanych z odbiorem zadania (projekt powykonawczy w 2 egz. w wersji papierowej oraz 1 egzemplarz w wersji elektronicznej na nośniku danych).

Roboty zostaną wykonane na podstawie: Programu funkcjonalno – użytkowego, projektu umowy oraz opracowanej przez Wykonawcę dokumentacji projektowej.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania zamawiającego dla realizacji zamówienia przedstawione zostały w dokumentacji przetargowej stanowiącej załączniki do SWZ.

Zamówienie dofinansowane ze środków Rządowego Programu Odbudowy Zabytków Polski Ład.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112711-2 - Roboty w zakresie kształtowania parków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 299819,13 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 392002,50 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 299819,13 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GREENSTUDIO ELIZA ADAMUS PROJEKTOWANIE I URZĄDZANIE TERENÓW ZIELENI

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 140104515

7.3.3) Ulica: AKACJOWA 18

7.3.4) Miejscowość: PIOTRKÓW TRYBUNALSKI

7.3.5) Kod pocztowy: 97-300

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Prace pielęgnacyjne w istniejącym drzewostanie oraz zieleni niskiej - Garden Designers sp. z o.o., ul. Agatowa 16/41 20-571 Lublin

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-09-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 299819,13 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2024-10-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane